Ryby które pływają w ławicy

Postprzez adams750 » Pt 02 sie, 2013

Mam w szkle aktualnie ok 10szt neona czerwonego 40szt inessa i gdzieś ze 20 simulans i powiem że całkiem się ze sobą dogadują bo zazwyczaj pływają razem, ale są dni kiedy bywa odwrotnie no ale nic na siłę :mrgreen:
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » N 04 sie, 2013

Czarny jest większy od inesa - bardziej wielkością jak czerwony. IMHO jest też najmniej stadny z nich wszystkich, ale nie bedę się upierał - nie miałem ich na tyle dużo, żeby stwierdzić to z całą pewnością.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez adams750 » N 04 sie, 2013

Dijkstra, przeglądając różne fora na necie wyczytałem właśnie podobne info że nie są tak stadne jak pozostałe neony. Dlatego pozostanę przy simulans chyba że znajdę coś innego. A co myślicie o bystrzykach amandy ???
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Godar » N 04 sie, 2013

Neon innesa i czarny są podobne w "stadności" i zbytnio z nich bez straszaka nie ma pociechy.
Bardziej stadny jest simulans , ale trzeba by mieć stado z 50-80 sztuk to wtedy naprawdę ładnie sie zachowują i prezentują.
Amanda jest dosyć płochliwa i z tego powodu raz będzie siedzieć w krzakach a innym razem pływać ławicą ,. a poza tym lepiej prezentuje się w ciut ciemniejszych mniej prześwietlonych zbiornikach...
Godar
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 800
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2008
Lokalizacja: Częstochowa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Ryby które pływają w ławicy

Postprzez marekmich » Pt 18 kwi, 2014

Zastanawiam się nad zwiększeniem lub zmianą ławicy w 450.
Chciałbym zwiększyć stadko Espei obecnie mam ok 25szt. Ławicę trzymają średnio, dopiero jak np. robię porządki to skupiają się.
W sumie myślałem o zwiększeniu do 50-60szt dodaniu jakiejś drugiej ławicy, neon czerwony chyba lepiej trzyma się w "kupie" niż innesa.
marekmich
Początkujący
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn 24 mar, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Ryby które pływają w ławicy

Postprzez Artur1987 » Pt 18 kwi, 2014

Ja mogę polecić bystrzyki poziomkowe [amandy] - żaden gatunek drobnicy z jaką miałem doczynienia nie trzyma się razem tak jak one. Ważne jest żeby przy drobnych rybach w zbiorniku było coś większego co stanowi dla nich teoretycznie zagrożenie - u mnie jest to samiec kakadu.
Artur1987
Poznaje temat
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz 05 wrz, 2013
Lokalizacja: Cegłów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Ryby które pływają w ławicy

Postprzez adams750 » Pt 18 kwi, 2014

Również mogę polecić neona simulans w moim zbiorniku trzymają się bardzo ładnie w ławnicy.
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Ryby które pływają w ławicy

Postprzez marekmich » Pt 18 kwi, 2014

Jako straszaka będę chciał wprowadzić 1-2 pary altumów jeśli uda mi się zdobyć z miare pewnego źródła, ewentualnie skoczę na większe zakupy na giełdę do Łodzi. Też myślałem nad parą kakadu, ale nie wiem czy nie będzie zgrzytów ze skalarem.
marekmich
Początkujący
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn 24 mar, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Ryby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron