Obsada akwa 112 L

Obsada akwa 112 L

Postprzez nug » Wt 09 wrz, 2014

Witam,

To jest mój 1 post na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Zakładam akwarium roślinne (brak doświadczenia, powrót do akwarystyki po kilkunastu latach).
Parametry akwarium:
- 80x35x40
- 3x 24W oświetlenie
- Filtracja będzie mocna
- nawożenie CO2
- podłoże ProSoil

Chciałbym mieć obsadę z biotopu Ameryki Południowej + krewetki (wiem że są z Azji). Czy proponowana prze zemnie obsada nie jest za gęsta i w miarę dobrze dobrana ?

10 x Neon Czerwony
6 x Bystrzyk Ozdobny
2 x Pielęgnica Ramireza
6 x Krewetka "Blue Tiger" lub "Blue Rili"
nug
Początkujący
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz 04 wrz, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Obsada akwa 112 L

Postprzez Ulvhedin » Wt 09 wrz, 2014

Nie wiem jak inni, ale u mnie krewetki nie miały szans przy ramirezach, chyba widziałem gdzieś przyczajoną jedną sztukę jeszcze (to samo było przy bojownikach). Ale niech się jeszcze inni wypowiedzą.
Ulvhedin
Znający temat
 
Posty: 1130
Dołączył(a): N 27 gru, 2009
Lokalizacja: Bieruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Obsada akwa 112 L

Postprzez ccineks » Wt 09 wrz, 2014

Ja napewno takich gatunkow bym nie zaryzykowal wpościć razem z ramirezami. Ogólnie dobór i liczba ryb okej co do parametrów rzadko kiedy pasują wszytkim rybom,
ccineks
Poznaje temat
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pt 25 paź, 2013
Lokalizacja: Lublin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Obsada akwa 112 L

Postprzez nug » Śr 10 wrz, 2014

Dzięki za wskazówki.

Wpadłem na pomysł aby neony zastąpić 8-10 Zwinnikami Blehera (nie potrzebują tak miękkiej wody) a krewetki jakieś tańsze na próbę może, Ramirezy planuje wpuścić małe może dadzą żyć krewetką.
nug
Początkujący
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz 04 wrz, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Obsada akwa 112 L

Postprzez nug » Cz 16 paź, 2014

Z góry przepraszam za post pod moim postem ale nikt nic nie pisze więc sam sobie odpisze :D

Miała być Amazonia a jest Azja.
Akwarium jest już dość zarośnięte roślinami.
Aktualna obsada:
10 x krewetka Sakura (ok 8 sakur i 2 red chery :P sprzedawca mnie trochę wyrolował)
5 x krewetka Amano
15x Razbora Galaxy
1 x ślimak Zeberka

Planuje dodać jeszcze 8 x Tęczanke Wernera. I tu chciałem się poradzić czy te 8 sztuk to nie będzie za dużo do tego litrażu zważając na to że krewetki powoli zaczynają się rozmnażać i czy temperatura 24 C jest ok dla tej obsady.
nug
Początkujący
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz 04 wrz, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Ryby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron