RYBKI RZADKIE I TRZYMANIE ICH RAZEM Z ROSLINAMI.

RYBKI RZADKIE I TRZYMANIE ICH RAZEM Z ROSLINAMI.

Postprzez Tomasz Idzikowski » Pn 07 lip, 2003

Interesują mnie informacje na temat rzadkich okazów rybek bądź też poprostu tych mniej popularnych. Oprócz podstawowych informacji interesuje mnie też w jakich biotopach żyje i jakie rośliny powinienem dobrać do tych poszczególnych gatunków i czy nie będą one niszczone przez nie.

Z ROSLIN POSIADAM:
- ECHINODORUS RED FLAME
- ECHINODORUS AFFLAME
- ECHINODORUS OCELOT
- ANUBIAS NISKI
- ANUBIAS WĄSKOLISTNY
- LOTOS TYGRYSI

Krótko mówiąc potrzebuję jak najwięcej informacji na temat:
- PRZYLGA CHIŃSKA czyli popularnie mówiąc CUDACZEK
- MRUK PETERSA
- MOTYLOWIEC
- oraz bardziej popularne PROPORCZYKOWCE wszystkich odmian.

Powiedzcie mi dodatkowo, którą roślinke powinienem kupić aby utworzyła mi zielony dywanik ???

Jeżeli znacie jakieś jeszcze rzadziej spotykane gatunki i biotopy roślinne w jakich żyją piszcie.

idzik6@wp.pl
www.aquawiadomosci.of.pl

DZIĘKI I POZDRAWIAM !!!
Tomasz Idzikowski
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): Cz 03 lip, 2003
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

re: RYBKI RZADKIE I TRZYMANIE ICH RAZEM Z ROSLINAMI.

Postprzez froolk » Pn 07 lip, 2003

Co do rybek to Ci nie pomogę!
Co do dywaniku to mogę Ci poradzić jedno - przy Twoim oświetleniu zapomnij o dywaniku.
Wszystkie rośliny na dywanik, czyli Glossostigma elatinoides (Języcznik australijski), Eleocharis acicularis (Sitowie igłowate), Lileopsis, Echinodorus tenellus , przy 15W będą rosły w górę i nigdy nie stworzą dywanu.
Rada - zacznij od zwiększenia ilości światła.
froolk
 

re: RYBKI RZADKIE I TRZYMANIE ICH RAZEM Z ROSLINAMI.

Postprzez mmx » Wt 08 lip, 2003

NTF
mmx
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): So 05 lip, 2003
Lokalizacja: POLSKA ( GDANSK )
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

re: RYBKI RZADKIE I TRZYMANIE ICH RAZEM Z ROSLINAMI.

Postprzez harpia » N 13 lip, 2003

za to w rybach ci pomoge bo mam mruka i motylowca. Jeżeli chcesz połączyć akwarium roślinne w którym potrzeba dużego natężenia światła to nie jest dobre wyjście mieć tam mruka, rybe prawie ślepą która potrzebuje półmroku lub mroku w akwarium. Karmienie tej ryby opiera sie przedewszystkim na zastosowaniu drobnego żwirku lub piasku w którym mruk szuka robaków. Mruczki to duże torpedy które barrrdzo lubią kręcić beczki podczas których wszystko co ma korzenie i rośnie w pobliżu juz nie siedzi w żwirze tylko pływa po całym akwarium :))) dobrym wyjsciem jest budowa groty z wapieni w których rybcia ta bedzie sobie siedzieć, mój w piaskowcach niechce, a wiadomo jak wpływa twarda wapienna woda na delikatne rosliny. No i nie można trzymać więcej niż jednego mruczka w akwarium bo będzie burza z piorunami.
Motylowca możesz kupic bez przeszkód, musi mieć tylko rośliny pływające najlepsze są pistie (och jak on je kocha) znalazłam fajny sposób na karmienie tej rybki, nie jest dobrze dawać mu sztuczną karme, płatki, granulki ja nałapałam much i je zamroziłam przed podaniem wyjmuje jedna i przelewam ciepłą wodą, takimi owadami sie objada jak szalony, 3 dziennie to norma.
harpia
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn 30 cze, 2003
Lokalizacja: Małopolska (ok. Krakowa)
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

re: RYBKI RZADKIE I TRZYMANIE ICH RAZEM Z ROSLINAMI.

Postprzez PawełPiotrowski » N 13 lip, 2003

harpia - Motylowiec w ogóle jest kozacką rybką. Ja swoje karmiłem nawet patyczakami a świerszcze to była normalka.

A wracając już do tematu, masz bardzo słabe oświetlenie. Zastanowiłbym się nad liścieniami. Rybka ciekawa do obserwacji i nawet ładna. Poza tym lubi jak jest dużo roślin. Do tego jakieś żyworodne jako pokarm. ...Motylowiec też by się zmieścił.
Avatar użytkownika
PawełPiotrowski
Aktywny użytkownik
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pn 07 lip, 2003
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

re: RYBKI RZADKIE I TRZYMANIE ICH RAZEM Z ROSLINAMI.

Postprzez Tomasz Idzikowski » N 13 lip, 2003

A możesz mi powiedzieć coś więcej na temat tych LIŚCIENI czy jakoś tak i jeszcze najlepsze byłyby linki do polskich stron z iformacjami o tej rybce.

idzik6@wp.pl
www.aquawiadomosci.of.pl

:D
Tomasz Idzikowski
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): Cz 03 lip, 2003
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

re: RYBKI RZADKIE I TRZYMANIE ICH RAZEM Z ROSLINAMI.

Postprzez PawełPiotrowski » N 13 lip, 2003

Linków nie znam, bo mam książki i w nich szybciej znajduję informacje niż w sieci. Jak czegoś nie ma w książkach to wtedy szukam po stronach www. Co do samego liścienia, ryba z Ameryki Płd, zamieszkuje te same biotopy co np. neon innesa, dorasta do 10 cm, drapieżnik, naśladuje liść polując z zasadzki. I to wszystko. Podobny do niego jest Brodaczyk, który moim zdaniem jest ładniejszy, reszta uwag jak przy Liścieniu.
Avatar użytkownika
PawełPiotrowski
Aktywny użytkownik
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pn 07 lip, 2003
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

re: RYBKI RZADKIE I TRZYMANIE ICH RAZEM Z ROSLINAMI.

Postprzez Tomasz Idzikowski » N 13 lip, 2003

A powiedz mi, ponieważ chciałem sobie po twoim pomysle stworzyć małe stadko TĘCZANEK NEONOWYCH a potem je rozmnożyć. Możesz mi powiedziec jak to jest ???

Czy możesz mi podać szybciutki tytuły książek to moze jutro coś kupie ???!!!

idzik6@wp.pl
www.aquawiadomosci.of.pl

:D DZIĘKI WIELKIE :D
Tomasz Idzikowski
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): Cz 03 lip, 2003
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

re: RYBKI RZADKIE I TRZYMANIE ICH RAZEM Z ROSLINAMI.

Postprzez harpia » N 13 lip, 2003

kiedyś słyszałam o tych rybkach ("liścienie") ale ni huhu nie znalazłam ich po sklepach więc chyba problem bedzie. Do tęczanek to bym pomyslała najpierw na powiększeniu akwarium a dopiero potem o obsadzie, w takim zbiorniku lepiej pozostań przy neonkach lub pielęgniczkach apisto.
P.S tęczaki w małych stadkach czyli koło 7-10 ryb? bo normalnie trzyma sie ich więcej.
harpia
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn 30 cze, 2003
Lokalizacja: Małopolska (ok. Krakowa)
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

re: RYBKI RZADKIE I TRZYMANIE ICH RAZEM Z ROSLINAMI.

Postprzez PawełPiotrowski » N 13 lip, 2003

idzik6 napisał(a):Czy możesz mi podać szybciutki tytuły książek to moze jutro coś kupie ???!!!

---> http://www.akwarium.org.pl/ksiazki/ksia ... opisy.html

harpia - ja już niejednokrotnie widziałem liścienie w sprzedaży, gorzej z brodaczykiem może raz mi mignął.
Avatar użytkownika
PawełPiotrowski
Aktywny użytkownik
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pn 07 lip, 2003
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

re: RYBKI RZADKIE I TRZYMANIE ICH RAZEM Z ROSLINAMI.

Postprzez harpia » Pn 14 lip, 2003

jo? to ja na niezłym zadupiu mieszkam :P ale inne rzadsze gatunki można u mnie dostać np. ciekawe gatunki zbrojników, tęczanki, nożowce... każde miasto ma coś innego :D
harpia
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn 30 cze, 2003
Lokalizacja: Małopolska (ok. Krakowa)
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Ryby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron