Meeka - pielęgnica zapomniana ?

Meeka - pielęgnica zapomniana ?

Postprzez Grzegorz Kita » Wt 15 lip, 2003

Meeka, niby popularna i opisana z wszech stron, a jakby ostatnio zapomniana - nieuważacie.
Od ok. 1,5 miesiąca po kilkunastoletniej przerwie przeprosiłem się z fauną i florą podwodnego świata (baniak 110 l - tylko :( , bo i mieszkanko małe), pH 7-7,5, woda mięka, w środku sporo roślin, kilka skałek, denne "słłużby porządkowe", 5 szt brzanki różowej i 3 MEEKI. W pierwszej fazie myślałem o zajęciu się brzankami, ale po krótkiej obserwacji tych rybich "świrów" (rbią wszystko na wyścigi) wybrałem meeki. I tu kilka problemów. Z 2 zakupionych na starcie jedna odeszła do Krainy Wlk. Łowów zajechana przez współtowarzyszkę i wdł mnie to o ironio Pani załatwiła Pana. Dokupiłem kilka dni temu następne dwie (on i ona - tak przynajmniej myślę) i ta stara (4-5 cm) jest w ofensywie. Najpierw samiczkę przez dwa dni po akwie ganiała, a teraz obie nowe, z tym że i natężenie się zmieniło. I tak na dobrą sprawę nie wiem, czy coś z płciami pokręciłem (inna rzecz że bardzo słabo się wybarwiają - co z tym zrobić ?). Jak jednoznacznie rozróżnić płeć 4-5 cm mekki. A inne pytanko - dożucić jeszcze ze 2 szt. meeki, czy może ze 2-3 inne np. jakieś akarki. Klejne pytanko - jak według waś będzie wyglądać współżycie meeki i brzanki różowej. Póki co jest wszystko ok, ale oba gatunki będą rosnąć i są dość silne - będą problemy ?
Na koniec jak w temacie - meeki chyba odchodzą w zapomnienie - dlaczego ? Przecież to niestarzejąca się klasyka akwarystyki. Chętnie nawiążę kontakt z miłośnikami meeki. Proszę także o jakieś linki, materiale o tej pięknej pielęgniczce.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Grzegorz Kita
Początkujący
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz 26 cze, 2003
Lokalizacja: Oborniki Ślaskie - ok. Wrocławia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

WITAM !!!

Postprzez Tomasz Idzikowski » Śr 16 lip, 2003

WITAM :D

Po pierwsze. Oto linki:
- www.akwarium.friko.pl/pielegnice/pielegnica_M.html
- http://rzuf.dobrynet.pl/opisy/t_meeka.html
- www.akwafoto.pl/baza.php?view3=gatunek&gat=00062
- www.uaru.net/pielegnice.htm
- http://groups.google.com/groups?hl=pl&l ... um&q=meeka

MAM NADZIEJE, ŻE NA POCZĄTEK STARCZY :D

Po drugie:
Co do wybarwiania to poczytaj na tych właśnie stronach. Wszystko zależy od odpowiedniego żywienia i warunków w akwarium. Ewentualnie jeżeli chcesz wybarwienie podkreślić to zakup jarzeniówkę wybarwiającą :D

Po trzecie:
Proponuje zakup jakiejs dobrej książki na temat pielęgnic np. ''PIELĘGNICE MOJA PASJA'' lub takie bardziej popularne i ogólne książki.

Po czwarte:
Nie wiem, czemu stają sie mniej popularne, ponieważ ja je trzymałem u siebie jakieś dwa miesiące temu i nie było łatwo dostać dużych ładnych wybarwionych MEEK :D

Po piąte:
Ja proponuje jeżeli już chcesz coś dodawać to zrób sobie akwarium jedno gatunkowe i nie wpuszczaj tam akar :D

Co do reszty twoich pytań to mam nadzieje, że chociaż część z nich znajdziesz na wyróżnionych przezemnie stronach internetowych :D .

:D POZDRAWIAM :D
Tomasz Idzikowski
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): Cz 03 lip, 2003
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

re: Meeka - pielęgnica zapomniana ?

Postprzez Grzegorz Kita » Cz 17 lip, 2003

Dziękuję za linki,
szczególnie ceny jest sposób wyszukiwanie w grupach dysk. poprzez google. Dając mi link w temacie meeki podsunąłeś aposób wyszukiwania. Bardzo dziękuję.
Avatar użytkownika
Grzegorz Kita
Początkujący
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz 26 cze, 2003
Lokalizacja: Oborniki Ślaskie - ok. Wrocławia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

NIE MA ZA CO

Postprzez Tomasz Idzikowski » Cz 17 lip, 2003

Cieszę się, że cię nimi zadowoliłem. W najbliższym czasie dorzucę coś jeszcze.

POZDRAWIAM :D
Tomasz Idzikowski
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): Cz 03 lip, 2003
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

HELLO

Postprzez Tomasz Idzikowski » Pt 18 lip, 2003

WITAM :D

Oto kolejne linki:
- www.akwa.aip.pl/pielegnice.html
- www.akwa.aip.pl/piemeka.html
- zaborze.trzepak.pl/~markiv/ (filmik)
- www.rybki.republika.pl/opisyrybek.htm
- www.akwa.aip.pl/rybyt7.html
- strony.wp.pl/wp/madrak1/mekka.html
- www.akwarium.org.pl/slodkowodne/ryby/pi ... meeki.html

Jeżeli powtórzyłem któryś z linków to przepraszam :D

Polecam miesięcznim ''NASZE AKWARIUM'' numer 19 i 36, tam znajdują się artykuły na temat meeki :D

POZDRAWIAM :D
Tomasz Idzikowski
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): Cz 03 lip, 2003
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

re: Meeka - pielęgnica zapomniana ?

Postprzez mmx » Pt 18 lip, 2003

eh to jest nabijanie postow a nie pomoc nie mozna bylo wziasc edytuj i dopisac do postu linki ?? ......... Polecam wyszukiwarki np. google ( http://google.pl ) wpisujesz w wyszukiwarke pielegnica meeka
albo thorichtysmeeki i znajdziesz cos napewno
mmx
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): So 05 lip, 2003
Lokalizacja: POLSKA ( GDANSK )
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Ryby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron