Crystal red w akwarium roślinnym.

Crystal red w akwarium roślinnym.

Postprzez MamaMaxa » Pt 08 sty, 2010

Czy wrażliwe krewetki typu Crystal red mogą być w typowo roślinnym zbiorniku z nawożeniem Co2 i solami ? Wiadomo że natlenienie odpada więc jak krewetki to znoszą, czytałam że wymagają doskonale natlenionej wody. Poza tym silne światło które jest jak najbardziej wskazane dla roślin krewetkom nie bardzo odpowiada. Jak jest tak naprawdę, da się z pożytkiem dla obu stron czy nie ?
Avatar użytkownika
MamaMaxa
Zainteresowany tematem
 
Posty: 196
Dołączył(a): Cz 13 kwi, 2006
Lokalizacja: Poznań/Szkocja
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez MamaMaxa » Pt 08 sty, 2010

Jaka piękna kosteczka !!! Masz CR Bee ? Cudo. Powiedz proszę czy zdarzają się w Twoim baniaczku skoki parametrów bo generalnie Ph i Kh mam stabilne natomiast Gh skacze i nie wiem czy to nie szkodzi krewetkom. I najważniejsze, podajesz CO2 cały czas czy wyłaczasz na noc ?
Avatar użytkownika
MamaMaxa
Zainteresowany tematem
 
Posty: 196
Dołączył(a): Cz 13 kwi, 2006
Lokalizacja: Poznań/Szkocja
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez toXic » Pt 08 sty, 2010

No (link) widze, ze w kosteczce ladnie Ci zielsko podroslo ;)
Jak oceniasz po kilku tygodniach lampke solar duo 26 W?Chce ja kupic do swojej kosteczki ale caly czas sie jeszcze zastanawiam nad zrobieniem samemu lampy.
toXic
Zainteresowany tematem
 
Posty: 191
Dołączył(a): Śr 22 kwi, 2009
Lokalizacja: Gniezno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez MamaMaxa » Pt 08 sty, 2010

Nie wiem może za bardzo panikuję ale dopiero zaczynam przygodę z CR i wolałabym zeby nic im się nie stało. Parametry mierzę cały czas i tylko Gh mnie martwi i tak poza tym jest ok. Aha i takie pytanie. Według obliczen Ph i Kh mam za dużo Co2 ale według wymagać takie parametry krewetki powinne mieć więc jak to w końcu jest ?
Avatar użytkownika
MamaMaxa
Zainteresowany tematem
 
Posty: 196
Dołączył(a): Cz 13 kwi, 2006
Lokalizacja: Poznań/Szkocja
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez prazynka » So 18 cze, 2011

MamaMaxa napisał(a):Jaka piękna kosteczka !!! Masz CR Bee ? Cudo. Powiedz proszę czy zdarzają się w Twoim baniaczku skoki parametrów bo generalnie Ph i Kh mam stabilne natomiast Gh skacze i nie wiem czy to nie szkodzi krewetkom. I najważniejsze, podajesz CO2 cały czas czy wyłaczasz na noc ?


(link), mam od Ciebie krewetki, mają się dobrze :grin: czekam na hydrocotyle, więc już wiesz o kogo chodzi :) jak nawozisz swoje akwarium z crystalami?
prazynka
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt 24 maja, 2011
Lokalizacja: Tychy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez polakko 78 » So 18 cze, 2011

MamaMaxa napisał(a):Według obliczen Ph i Kh mam za dużo Co2
..... nie tak do końca.... przy aktywnym podłożu jak amazonia lub shirakura które same zbijają parametry, wtedy ph przeważnie wynosi 6.2-6.5.
spróbuj inną metodą przy pomocy testów kropelkowych(jeden test na wodzie bezpośrednio z baniaka, drugi test na próbce z wodą przez minutę wstrząsaną...różnica między pomiarami 1ph daje około 30ppm CO2 w wodzie)
...ja także trzymam CR akurat na wodzie osmozowej mineralizowanej GH-6,KH-4, lecz osoba od której kupowałem krewety trzyma na GH-8-9

.
MamaMaxa napisał(a):I najważniejsze, podajesz CO2 cały czas czy wyłaczasz na noc ?

tak od siebie, ja w ten sposób reguluję PH na poziomie 6.2. dozując przez dzień ph by spadało do tego poziomu, lecz nad ranem po nocy wynosiłoby 7.2 a to może być zgubne dla naszych pupili.
sprawdź dla czego Masz wahania GH i na jakim poziomie, a może błąd pomiaru?
polakko 78
Aktywny użytkownik
 
Posty: 564
Dołączył(a): N 04 kwi, 2010
Lokalizacja: Pilaszków/OżarówMaz.
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez prazynka » So 18 cze, 2011

Czyli lepiej podawać CO2 całą dobę aby nie było wahań?
prazynka
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt 24 maja, 2011
Lokalizacja: Tychy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez MamaMaxa » So 18 cze, 2011

Taka jest zasada. Co2 obniża Ph, więc jak nie dozujesz Ph może skoczyć a tego crystale nie tolerują.
Avatar użytkownika
MamaMaxa
Zainteresowany tematem
 
Posty: 196
Dołączył(a): Cz 13 kwi, 2006
Lokalizacja: Poznań/Szkocja
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez prazynka » So 18 cze, 2011

Dla mnie temat jest nowy, gdyż od kilku dni podaję CO2, mam jeszcze pytanie takie, jeśli w nocy jest więcej CO2, to czy mimo wszystko nie ma różnic w ph w wyniku tego? To pewnie indywidualna kwestia zależna od ilości flory i fauny w akwarium, jednak jest wiele opinii na ten temat.
prazynka
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt 24 maja, 2011
Lokalizacja: Tychy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez MamaMaxa » So 18 cze, 2011

W przypadku krewetek radziłabym uważać na Co2 bo się mogą podusić. Najbezpieczniej jest mocno natleniać w nocy wtedy nie powinno być kłopotu.
Ostatnio z kolegą z forum, który ma crystale w zbiorniku roślinnych doszliśmy do wniosku iż trzeba niestety wybrać albo krewetki albo rośliny bo jak chcesz mieć piękne i bujne rośliny, trudno jest zapewnić idealne warunki krewetkom, szczególnie takim jak bee.
Avatar użytkownika
MamaMaxa
Zainteresowany tematem
 
Posty: 196
Dołączył(a): Cz 13 kwi, 2006
Lokalizacja: Poznań/Szkocja
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez prazynka » N 19 cze, 2011

Masz na myśli stosowanie nawozów czy również co2?Ja delikatnie podaję potas, carbo oraz profito z easy life.
prazynka
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt 24 maja, 2011
Lokalizacja: Tychy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez MamaMaxa » N 19 cze, 2011

Ogólnie nawożenie czyli Co2 + niektóre nawozy, w szczególności te zawierające miedź.
Avatar użytkownika
MamaMaxa
Zainteresowany tematem
 
Posty: 196
Dołączył(a): Cz 13 kwi, 2006
Lokalizacja: Poznań/Szkocja
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez bolo527 » Cz 23 cze, 2011

MamaMaxa napisał(a):W przypadku krewetek radziłabym uważać na Co2 bo się mogą podusić. Najbezpieczniej jest mocno natleniać w nocy wtedy nie powinno być kłopotu.
Ostatnio z kolegą z forum, który ma crystale w zbiorniku roślinnych doszliśmy do wniosku iż trzeba niestety wybrać albo krewetki albo rośliny bo jak chcesz mieć piękne i bujne rośliny, trudno jest zapewnić idealne warunki krewetkom, szczególnie takim jak bee.

Witam.
Święta racja.Krewetki + nawozy + CO2 =nieszczęście.Wcześniej czy później będzie bum.
Pzdr.
bolo527
Poznaje temat
 
Posty: 60
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2008
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Krewetki, Raczki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron