Amano z jajeczkami parę pytań

Amano z jajeczkami parę pytań

Postprzez haiaw » N 15 maja, 2011

Witam

Mam pytania teoretyczne:
- po odłowieniu krewetki jak zasalać wodę - stopniowo przez 4 dni ? i do jakiego poziomu?
(weźcie pod uwage wkazania salimetru który podaję poniżej - nie wiem co to za skala - cyt: Zakres pomiaru od 1,000 do 1,040 z dokładnością do +/- 0,005 przy 25 stopniach Celsjusza)
- jak zbadać poziom tego zasolenia - wiadomo, każda sól da inny poziom pewnie..
więc czy np ten salimetr mi się przyda? http://(link).pl/hydrome...1615576378.html
- czy mogę użyć soli morskiej kupionej w hipermarkecie? jeśli nie to dajcie propozycję jaka to sól, jak najtańsza ale żeby się nadała. Jak to musi być drogie to najwyżej skołuje słoik 2litrowy zamiast akwa 30litrów.
Ostatnio zmieniony N 22 maja, 2011 przez haiaw, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
haiaw
Zainteresowany tematem
 
Posty: 177
Dołączył(a): Śr 10 gru, 2003
Lokalizacja: Baniakowo
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Drack » N 15 maja, 2011

Najważniejsze pytanie jakie musisz sobie zadać to czym masz zamiar karmić larwy, zasolenie 1.025-1,028. Najlepiej trzymaj tą krewetkę w słoiku 2l a jak wypuści jaja, krewecia do akwa a larwy/jaja do kotnika już zasolonego do poziomu jaki pisałem. Nie ma potrzeby zasalać stopniowo, w naturalnym środowisku jaja wypuszczane są w rzece i larwy zostają zmyte przez nurt prosto do morza.
Musisz kupić sól do akwariów morskich np. INSTATN OCEAN. Powodzenia. :twisted:
Avatar użytkownika
Drack
Aktywny użytkownik
 
Posty: 527
Dołączył(a): Pn 15 mar, 2010
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez haiaw » Pn 16 maja, 2011

hej,
a czym się różni taka sól do akwariów morskich od soli morskiej z reala? To i to pewnie wydobywane gdzieś z wyschniętego morza?
Avatar użytkownika
haiaw
Zainteresowany tematem
 
Posty: 177
Dołączył(a): Śr 10 gru, 2003
Lokalizacja: Baniakowo
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Drack » Pn 16 maja, 2011

Morska do akwariów posiada wszystkie niezbędne minerały, wystarczy ją zmieszać z wodą RO lub destylowaną i gotowe. Najkorzystniej jakbyś sobie założył hodowlę phytoplanktonu dla larw.
Avatar użytkownika
Drack
Aktywny użytkownik
 
Posty: 527
Dołączył(a): Pn 15 mar, 2010
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez haiaw » N 22 maja, 2011

hej,

Zdaję sobie sprawę, że to bardzo trudne, więc nie nastawiam się na sukces ale wczoraj po południu samica miałą jajeczka. Dziś rano już nie.

Jeśli chodzi o zasolenie: Odłowiłem ją do wspólnego zbiornika a w krewetkarium dodałem soli - salimetr narazie wskazuje 1.01 - do 1.025 planuję podnieść dziś wieczorem albo jutro - czytałem że udało się komuś jak podzielił ten proces na 4 dni, więc może jutro zasole do 1.2 i pojutrze do 1.25? Ciekawostką jest to, że salimetr przed zasalaniem wskazywał mniej niż 1.00

Pokarm: Dodatkowo woda jest zielona- i to jest główny pokarm. Zamist kupować plankton po prostu zebrałem glony z szyb w głównym zbiornkiku, opłukałem do tego gąbkę filtra i jest zielonkawa. DOdatkowo mam mikropokarm dla narybku firmy Tropica i rozrobiłem to w wodzie i też dolałęm. Na dnie jest dużo glonowatego osadu więc krewetki powinny mieć co jeść.

Znalazłem jedną sztukę na przedniej szybie, widać ogon pod szkłem powiększającym :)
Nie wiem czy żyje - siedzi na szybie cały czas w bezruchu.
Avatar użytkownika
haiaw
Zainteresowany tematem
 
Posty: 177
Dołączył(a): Śr 10 gru, 2003
Lokalizacja: Baniakowo
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Adamynas » Wt 24 maja, 2011

Tutaj masz nieźle opisane co i jak

Rozmnażanie krewetek Amano

GOOD LUCK
Adamynas
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): Wt 24 kwi, 2007
Lokalizacja: Płock
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez lipton » Wt 23 sie, 2011

Odkopię trochę temat :mrgreen:
Czy ktoś z Was karmił może młode amano takim specjałem :lol: :
http://(link).pl/glony-chlorella-20g-o ... 27955.html
:?:
Avatar użytkownika
lipton
Stały bywalec
 
Posty: 368
Dołączył(a): Pt 01 paź, 2010
Lokalizacja: Gdynia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Krewetki, Raczki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość