oseski krewetek i odmulanie dna - Pilnie potrzebuję porady

oseski krewetek i odmulanie dna - Pilnie potrzebuję porady

Postprzez Miklas » Cz 19 lip, 2012

Witam. Właśnie robię standardową cotygodniową obsługę akwarium. Jak co tydzień z grubsza odmulam dno i mignęło mi coś czerwonego w rurce zasysającej. Odmulam do czarnego wiadra (kasty murarskiej), więc biorę jasną miskę do zlewu i powoli przelewam tą wodę. Jest krewetkę odłowiłem, ale mówię, jak wpadła jedna to może i więcej, i leję tą wodę dalej. Przelałem do końca, wylał się szlam do miseczki, już mam to spuścić w kiblu, ale jakieś ruchy przykuły mój wzrok. Okazuje się, że w tym szlamie jest kilkanaście/dziesiąt malutkich krewetek.

No i nie wiem co dalej robić. Nie przejmować się i wywalić bez skrupułów do sedesu czy jakoś to odłowić.

Pilnie potrzebuję porady, bo jak żona zobaczy, że w jej misce do sałatek jest szlam i to z robactwem, to mnie z domu wygoni :lol:
Miklas
Zainteresowany tematem
 
Posty: 218
Dołączył(a): Pn 09 maja, 2011
Lokalizacja: Radom
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Miklas » Cz 19 lip, 2012

Gruszka do nosa mojej córki i kawałek wężyka od CO2 załatwiło sprawę :lol:
Miklas
Zainteresowany tematem
 
Posty: 218
Dołączył(a): Pn 09 maja, 2011
Lokalizacja: Radom
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Pt 20 lip, 2012

ja jak zlewam wodę np z filtra to wyłapuję te większe sztuki a jak już zostaje praktycznie sam osad dolewam wodę z akwa aby wszystko wzburzyć i przelewając to przez łyżkę cedzakową z ikea o średnicy oczek ok 2mm czynność powtarzam kilkukrotnie...ok 90% odłowię (reszta niestety idzie w kanał) następnie wsadzam łyżkę z "urobkiem" do akwa "pod prąd"i lekko przekrzywiam żeby krewecie same z niej wyszły a ewentualny syf który pozostał nie przedostał się do kolumny wody...
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Miklas » Pt 20 lip, 2012

Chyba też tak zrobię. To co przeleci przez sito to ma pecha, reszta idzie spowrotem do akwarium. Nie będę się bawił z pipetą przy każdym odmulaniu :razz:
Miklas
Zainteresowany tematem
 
Posty: 218
Dołączył(a): Pn 09 maja, 2011
Lokalizacja: Radom
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Krewetki, Raczki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron