Krewetki zjadły mi Staurogyne Repens

Krewetki zjadły mi Staurogyne Repens

Postprzez Krzysztof S. » Pt 05 kwi, 2013

Piszę aby was poinformować i ewentualnie ostrzec na przyszłość. Moje krewetki White Pearl w ciągu trzech dni poobcinały listki świeżo wsadzonej Staurogyne Repens. Po trzech dniach ucztowania z pięciu ładnych krzaczków in vitro zostały same badyle... I nie pomagało dokarmianie krewetek, wolały roślinkę :(
Krzysztof S.
Poznaje temat
 
Posty: 116
Dołączył(a): N 26 sie, 2012
Lokalizacja: Szczecin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Pt 05 kwi, 2013

oj chyba się mylisz...miałem nieprzebrane ilości tej rośliny przy 300szt white pearl i nic złego się nie działo...takie ślady świadczą o złym stosunku na linii mg/k/ca...krewetka nie ruszy rośliny która żyje...może ją tylko wyczyścić z glonów...

Obrazek

cały 1 plan to staurogyne...
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez onem » Pt 05 kwi, 2013

Co prawda nie mam rasowych krewetek ale nie widzałęm nigdy żeby wyżerały rosliny, a na pewno nie twardą staurogyne. Moje kundle zażeraja sie jedynie pokrzywą :mrgreen:
Avatar użytkownika
onem
Poznaje temat
 
Posty: 62
Dołączył(a): Pn 30 mar, 2009
Lokalizacja: Wysoka/Łańcut
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Krzysztof S. » Pt 05 kwi, 2013

2pac01 napisał(a):.takie ślady świadczą o złym stosunku na linii mg/k/ca.

żadne ślady, przecież się przyglądałem wraz z żoną jak mi krewetki demolują nowe rośliny. Wsadziłem wtedy też althernantere reikii i tej nie dotykały. Staurogyne miała bardzo miękkie listki, jednak była w dobrym stanie. Nie wiem czym to było spowodowane. W ciągu trzech dni wszystkie liście miałem poodrywane, zostały tylko kikuty. Żadne żółknięcie, gnicie, itd. 1/3 liści pływała na tafli wody już po kilku godzinach od wsadzenia...
Krzysztof S.
Poznaje temat
 
Posty: 116
Dołączył(a): N 26 sie, 2012
Lokalizacja: Szczecin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Pt 05 kwi, 2013

a może je po prostu przemroziło?
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Krzysztof S. » Pt 05 kwi, 2013

2pac01 napisał(a):a może je po prostu przemroziło?

Nie wiem. Możliwe. W każdym razie krewetki intensywnie żerowały na niej a roślina gubiła liście...
Krzysztof S.
Poznaje temat
 
Posty: 116
Dołączył(a): N 26 sie, 2012
Lokalizacja: Szczecin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Krewetki zjadły mi Staurogyne Repens

Postprzez bolo527 » Pt 05 kwi, 2013

Krzysztof S. napisał(a):. Moje krewetki White Pearl w ciągu trzech dni poobcinały listki świeżo wsadzonej Staurogyne Repens. Po trzech dniach ucztowania z pięciu ładnych krzaczków in vitro zostały same badyle... I nie pomagało dokarmianie krewetek, wolały roślinkę :(

Bez obrazy,ale to bzdura.Krewetki nie jedzą roślin.Noo, ale może masz jakieś mutanty. :mrgreen:
bolo527
Poznaje temat
 
Posty: 60
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2008
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Krzysztof S. » Pt 05 kwi, 2013

bolo527 napisał(a): Bez obrazy,ale to bzdura.Krewetki nie jedzą roślin.Noo, ale może masz jakieś mutanty. :mrgreen:

OK. To powiem tak:
"Zadanie 1.
Nastąpiła dziwna korelacja między żerującymi krewetkami na roślinie Staurogyne a dość szybko odpadającymi liśćmi. Proszę podać związek przyczynowy oraz właściwie go uzasadnić"
Krzysztof S.
Poznaje temat
 
Posty: 116
Dołączył(a): N 26 sie, 2012
Lokalizacja: Szczecin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez adams750 » Pt 05 kwi, 2013

To odpowiedz już chyba otrzymałeś od kolegi 2pac01 najprawdopodobniej zanim rośliny dotarły do ciebie to przemarzły.
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez onem » Pt 05 kwi, 2013

A moze faktycznie przemrozenie tak ymikczylo rosline ze w polaczeniu z zelem zaczela podchodzic kreweciom
Avatar użytkownika
onem
Poznaje temat
 
Posty: 62
Dołączył(a): Pn 30 mar, 2009
Lokalizacja: Wysoka/Łańcut
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Krzysztof S. » Pt 05 kwi, 2013

onem napisał(a):A moze faktycznie przemrozenie tak ymikczylo rosline ze w polaczeniu z zelem zaczela podchodzic kreweciom

OK. Jeśli nie ma innych hipotez, a zżeranie zdrowych staurogyne przez krewetki sfalsyfikował 2pac01, pozostaje nam przyjąć zaproponowaną hipotezę z braku alternatyw :cool:
Krzysztof S.
Poznaje temat
 
Posty: 116
Dołączył(a): N 26 sie, 2012
Lokalizacja: Szczecin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Bielak » Pt 05 kwi, 2013

Krzysiek, weź się uspokój z tym swoim bełkotem pseudo naukowym. Nie zjadły by Ci tej rośliny jak by się nie rozpuszczała. Ta roślina czasem ma problem z wystartowaniem i u Ciebie pewnie to nastąpiło, a krewetki jadły na niej glony które nie zdążyły się rozwinąć bo roślina się już zawinęła.
Roślin zdrowych glony nie atakują.
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez bolo527 » Pt 05 kwi, 2013

Zajmuję się krewetkami i raczkami cambarellus kilka lat-w tej chwili mam kilka tyś. różnych gat. White też.Nigdy nie obgryzły żadnej rośliny.ONE TEGO NIE ROBIĄ.

Krzysztof S. napisał(a):OK. To powiem tak:
"Zadanie 1.
Nastąpiła dziwna korelacja między żerującymi krewetkami na roślinie Staurogyne a dość szybko odpadającymi liśćmi. Proszę podać związek przyczynowy oraz właściwie go uzasadnić"

Zadanie 2.
Dziwna korelacja występuje również pomiędzy wróblem siedzącym po pierwszych przymrozkach na jabłonce,a opadającymi liśćmi .Jeśli możesz to podaj związek przyczynowy i właściwie go uzasadnij.
bolo527
Poznaje temat
 
Posty: 60
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2008
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Krzysztof S. » So 06 kwi, 2013

bolo527 napisał(a):Zadanie 2.
Dziwna korelacja występuje również pomiędzy wróblem siedzącym po pierwszych przymrozkach na jabłonce,a opadającymi liśćmi. Jeśli możesz to podaj związek przyczynowy i właściwie go uzasadnij.

Oczywiście nie ma związku przyczynowego między wróblem a liśćmi. Dlatego, jak inteligentnie zauważyłeś, korelacje to nie związki przyczynowe ! :) Nawet, jeśli wydają nam się bardzo oczywiste (co próbuję argumentować w innych wątkach dotyczących nawożenia EI, blokad oraz nadmiarów soli)

OK. Kupuje Wasze zapewnienia, że "krewetki tego nie robią". Nie wiem jak wyglądają zmarznięte rośliny. Niech będzie, że mróz był przyczyną utraty Staurogyne
Krzysztof S.
Poznaje temat
 
Posty: 116
Dołączył(a): N 26 sie, 2012
Lokalizacja: Szczecin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Krzysztof S. » So 06 kwi, 2013

adeptmarine napisał(a):Nie zjadły by Ci tej rośliny jak by się nie rozpuszczała. Ta roślina czasem ma problem z wystartowaniem i u Ciebie pewnie to nastąpiło, a krewetki jadły na niej glony które nie zdążyły się rozwinąć bo roślina się już zawinęła.

Ona nawet nie miała czasu "wystartować i się zawinąć". Odpadanie liści nastąpiło po kilku godzinach od wsadzenia. Przy czym te liście wcale nie były przy wsadzaniu połamane, pogięte, itd. Roślina wyglądała naprawdę zdrowo. Alternanthera jechała tym samym transportem i nic jej nie było...
Krzysztof S.
Poznaje temat
 
Posty: 116
Dołączył(a): N 26 sie, 2012
Lokalizacja: Szczecin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez adams750 » So 06 kwi, 2013

Ok tylko każda roślina inaczej reaguje na warunki atmosferyczne będące poza środowiskiem wodnym.
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez bolo527 » So 06 kwi, 2013

Krzysztof S. napisał(a):Oczywiście nie ma związku przyczynowego między wróblem a liśćmi.

Pomiędzy krewetkami a obgryzionymi liśćmi też nie ma.


.
Krzysztof S. napisał(a): Nie wiem jak wyglądają zmarznięte rośliny. Niech będzie, że mróz był przyczyną utraty Staurogyne

Nie wiem co było przyczyną utraty rośliny,ale na pewno nie zrobiły tego krewetki.
bolo527
Poznaje temat
 
Posty: 60
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2008
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez zubrzyna » So 06 kwi, 2013

bolo527 napisał(a):
Krzysztof S. napisał(a):Oczywiście nie ma związku przyczynowego między wróblem a liśćmi.

Pomiędzy krewetkami a obgryzionymi liśćmi też nie ma.


.
Krzysztof S. napisał(a): Nie wiem jak wyglądają zmarznięte rośliny. Niech będzie, że mróz był przyczyną utraty Staurogyne

Nie wiem co było przyczyną utraty rośliny,ale na pewno nie zrobiły tego krewetki.

Stan roślin a ściślej mchu porośniętego krótkimi nitkami
http://www.(link).pl/pokaz_obrazek/pel ... 112e3.html
krewetki nigdy nie jedzą rybek, nie polują na nie...
http://www.(link).pl/pokaz_obrazek/pel ... 7a5c8.html
nie jedzą też innego "mięska"
http://www.(link).pl/pokaz_obrazek/pel ... ae2b5.html
http://www.(link).pl/pokaz_obrazek/pel ... 04477.html
absolutnie ,nigdy, jedzą wyłącznie glony...

http://www.(link).pl/pokaz_obrazek/pel ... 9642b.html

Do wyboru w tym czasie miały :
-krótkie nitki
-krasnorosty
-drgalnice
-cladophorę
-spirogyrę
-"zielenice kolonijne" pięknie widoczne na kamulcach
Jeśli widziałeś iż żarły rośliny to żarły.Nie glony, a rośliny.To nie jest odosobniony przypadek.
Jak to mówią "każde akwarium jest inne"- w tej chwili drwię...
Avatar użytkownika
zubrzyna
Stały bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): N 20 maja, 2007
Lokalizacja: z przyszłości
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » So 06 kwi, 2013

Martwe ryby jedzą bardzo chętnie, ochotkę faktycznie też. Ale jeżeli chodzi o polowanie, to chyba żadne małe krewetki (caridina, heteropoda) tego nie robią. Nie wiem, jak amano - nigdy ich nie miałem, bo nigdy ich nie lubiłem. Macrobrachium co innego, to predatory i wywijają tymi szczypcami nad wyraz sprawnie - szybko i celnie.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez zubrzyna » So 06 kwi, 2013

Dijkstra napisał(a):Martwe ryby jedzą bardzo chętnie, ochotkę faktycznie też. Ale jeżeli chodzi o polowanie,

Jest tylko jeden problem... on był żywy do momentu UPOLOWANIA.Tylko, dlatego fociłem to zdarzenie, bo sam po drugim złapanym neonku byłem zirytowany.Fakt iż były to maluchy i świeżo wpuszczone ("śmierdziały inną wodą") być może był katalizatorem "polowania". Może także przegęszczenie akwarium krewetkami było przyczyną i wynikająca z stąd silna konkurencja pokarmowa, w pewnym momencie było ich więcej jak 500.Potem wprowadziłem stadko szczupieńczyków i sprawa rozwiązała się naturalnie.
Avatar użytkownika
zubrzyna
Stały bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): N 20 maja, 2007
Lokalizacja: z przyszłości
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Następna strona

Powrót do Krewetki, Raczki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron