Krewetki

Krewetki

Postprzez pan_cogito » Pt 24 paź, 2003

WITAM WSZYSTKICH !!!
Niedawno kupiłem sobie kilka krewetek (3). 2 są takie przeźroczyste chyba Amano i jedna jest czerwona z żółto-przeźroczystymi paskami. Wie ktoś może co to za gatunek :?: Na pewno nie jest to filtrująca bo nie ma przystosowanych odnóży do filtracji. W internecie nic nie mogłem znaleźć :( O i jeszcze jedno, a mianowicie krewetki te wogóle nie wychodzą na otwartą przestrzeń i nawet próbowały popełnić samobójstwo (chciały wyskoczyć z baniaka :( ) Za wszelkie pomoce i porady z góry dziękuję.

POZDRAWIAM: Łukasz
pan_cogito
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt 29 lip, 2003
Lokalizacja: Żuromin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

re: Krewetki

Postprzez Glodny » Pt 24 paź, 2003

W sumie nie tyczy sie krewetek tylko slimakow (ampulari) ale problem jest podobny. Moje takze chca wyskakiwac z akwarium (3 razy sie udalo, ale reanimacja przebiegla skutecznie).

Mysle ze to wina parametrow wody. Dla rybek i roslinek wysztko jest ok, ale slimaczkoa widocznei czegos brakuje (lub jest w nadmiarze). To samo moze byc z twoimi krewetkami, ale poczekaj na opinie kogos kto sie na tym lepiej zna :D

Pozdr.
Glodny
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz 03 lip, 2003
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

re: Krewetki

Postprzez Jan Poświata » Pt 24 paź, 2003

Co do identyfikacji krewetek to tu jest link do zdjeć krewetek amano ze zbiornika Marcina Baranowskiego
http://www.holenderskie.aip.pl/forum/vi ... php?t=6312.

Moje krewetki wygladaja identycznie jak te na zdjeciach Marcina.

Jesli chodzi o instynkty samobójcze to trudno powiedzieć. Jaką masz obsadę ? Jakie masz parametry wody ?
Avatar użytkownika
Jan Poświata
Stały bywalec
 
Posty: 393
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2003
Lokalizacja: Sosnowiec
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

krewetki

Postprzez Krzysztof Tutaj » Pt 24 paź, 2003

Prawdopodobnie masz zbyt malo tlenu lub jakies szkodliwe dla nich substancje. W naturze, przy nieodpowiednich dla krewetek warunkach, te przenosza sie po prostu do najblizszego, bardziej im odpowiadajacego zbiornika (najczesciej zyja na rozlewiskach lub bagnach, dlatego mniejszych lub wiekszych "kaluz" w poblizu im nie brakuje). W akwarium trudno im wejsc do nastepnego (lub wrocic), wiec wysychaja. Zmierz zawartosc tlenu + inne parametry, wrzuc na 4-5 dni do filtra wegiel aktywowany, oraz przykryj szczelnie akwa. Powinno pomoc.

Pozdrawiam,
Krzysztof

Krakow
Krzysztof Tutaj
 

re: Krewetki

Postprzez pan_cogito » Pt 24 paź, 2003

witam
parametry mojej wody w baniaku to około:
TwW- 15
TwO- ok 21
pH- ok 6,6- 6,8

a obsada to: 10 skalarów, mieczyki, molinezje, gubiki, platki, ramirezy, 1 glonojad, kiryski.
Tak sobie teraz myślę że woda to chyba jest dobra bo jak od razu zakupilem krewetki to umieściłem je do malego akwa bo samica miala mlode ( które już pływają w tymze malym akwa :D ) a wode do tego akwa spuścilem z baniaka głównego. :?

PS. Na tym forum które mi podałeś nie ma fotki mojej krewetki o czerwonym kolorze :( I ile zyją krewetki?
pan_cogito
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt 29 lip, 2003
Lokalizacja: Żuromin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

re: Krewetki

Postprzez AJ » Pt 24 paź, 2003

pan_cogito napisał(a): Na tym forum które mi podałeś nie ma fotki mojej krewetki o czerwonym kolorze :( I ile zyją krewetki?

Witam
Wejdź tutaj: http://www.akwariumjacka.republika.pl/linki.html
a na samym dole masz 2 odnośniki do stron o krewetkach
Ile żyją średnio 2-3 lata!
AJ
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 971
Dołączył(a): So 28 cze, 2003
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Krewetki, Raczki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron