Ślimaki rozdętki pożyteczne ale jednak szkodniki?

Ślimaki rozdętki pożyteczne ale jednak szkodniki?

Postprzez katimaniak » Wt 17 sty, 2017

Witam. Niestety od jakiegoś czasu obserwuje malutkie dziurki w roślinach, głównie w hydrocortyli Japan. W pierwszej kolejności moje podejrzenie padły na braki potasu. Tak więc zwiększyłam dawkę do 20 mg/tyg żeby na pewno wykluczyć pierwszy podejrzany czynnik. Działanie to było uzasadnione ostatnim testem na magnez i wapń, niespodziewanie wyszło mi, że mam 15 mg magnezu!!!! i 35 mg wapnia. Nie wiem skąd tak wysoki wynik ponieważ w kranówie mam 4mg.... a magnezu nie dawkuje!!!
Ilość nawozów dostosowuje pod wapń, teraz nawet dodatkowo go uzupełniam żeby zachować odpowiednie proporcje bo mam ubogą bardzo miekką kranówkę.
Stosuje też pałeczki nawozowe, które zapewne emitują potas i inne skladniki do slupa wody.

moje parametry wody:
Ca 35
Mg 15!!!!
K 20 mg/tydzien
NO3 10 mg/tydzien
PO4 1 mg/tydzien

Wracając jednak do głównego wątku po zmianie nawożenia nadal są widoczne dziury w roślinach, w starych i nowych. Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że wszystko wygląda na działalnością szkodniczą ślimaków rozdętek !!Opisałam swoje parametry wody bo może ktoś mnie z błędu wyprowadzi.. Bardzo lubię ślimaki uważam, że są pożyteczne i dzięki nim zawdzięczam równowagę biologiczną zbiornika... ech sorki za epopeje
Poniżej zdjęcie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
katimaniak
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn 28 paź, 2013
Lokalizacja: Śląsk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Ślimaki rozdętki pożyteczne ale jednak szkodniki?

Postprzez shirley02 » N 15 gru, 2019

Wydaje mi się, że to jednak szkodniki, ale z każdymi takimi niechcianymi gośćmi można sobie poradzić. Myślę, że w Internecie znajdzie się kilka przydatnych informacji

__________
ddd
shirley02
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): N 15 gru, 2019
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Ślimaki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron