Ślimak Neritina zebra - pytanie

Ślimak Neritina zebra - pytanie

Postprzez szczure_k » N 06 lut, 2011

Witam,
mam do Was pytanie. Czy ktoś posiada w swoim akwarium ślimaka Neritina zebra??? Potrzebna mi mała pomoc z glonami a słyszałem że te ślimaki świetnie sobie z tym radzą.

Tylko najważniejsze pytanie, czy mogą być w akwarium otwartym (trzyma ktoś z Was w otwartym) bo w opisach jest opisane że lubią wędrować i wychodzić z akwarium.

Mam nadzieję, że nadadzą się do mojego zbiornika (mam 240l otwarte)

Z góry dzięki za pomoc
szczure_k
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn 31 sty, 2011
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez tdm » Wt 08 lut, 2011

u mnie jeden wywędrował sobie poza akwa, ale i ampularia też kiedyś wyszła, wyskoczył też jeden żwawy kirysek. Ale to naprawdę sporadyczne przypadki.
Roli Nertinii w zwalczaniu glonów bym nie przeceniał, faktycznie jedzą tylko glony ale trzeba całe stado żeby było widać efekt. Nertinia mają wkurzający zwyczaj składania wszędzie białych jajek, bardzo trudnych do usunięcia np. z korzenia.
tdm
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): So 06 lis, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez wojtas88 » Pt 04 mar, 2011

Mam dwie zebry w 64 litrach. Faktycznie, dosyć dobrze sobie radzą z niewielką ilością nalotu na szybach, a gdy walczyłem z krasnorostami również nimi się próbowały odżywiać, ale tylko w niewielkim stopniu. Prawda jest jednak taka, że żeby było widać efekty ich pracy potrzebne by było naprawdę duże stadko.

Jeśli chodzi o ich wędrówki poza akwarium, nie spotkałem się z tym, mimo tego, że akwarium mam tylko częściowo zakryte. Co więcej, nie zauważyłem nawet żeby wychodziły poza linie wody.
wojtas88
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz 15 lip, 2010
Lokalizacja: Mikołów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Ślimaki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron