Filopaludina sp. czyli ślimak MILITARY HELMET a Rośliny?

Filopaludina sp. czyli ślimak MILITARY HELMET a Rośliny?

Postprzez RafalG » So 20 lip, 2013

Filopaludina sp. czyli ślimak MILITARY HELMET a Rośliny?

Witam
Zamówiłem 3 sztuki tego ślimaka i o to moje pytanie czy miał ktos z nimi przyjemność trzymania w swoich zbiornikach i czy nie maja jakiś przysmaków roślinych, lub czy poprstu nie objadają roslin a dokładnie chodzi mi o Bucephalandry(bo tych najbardziej mi szkoda :)).
I czy zjadają Krasnorosty które pojawiły sie na buce.
Pozdrawiam :mrgreen:
RafalG
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): So 20 lip, 2013
Lokalizacja: Bełchatów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Inekane » So 20 lip, 2013

Te ślimaki nie jedzą roślin a już na pewno nie tak twarde jak bucephalandry. Wątpię, czy zjedzą krasnorosty.

Ostatnio przy zabiegu nawożenia bucki wylałam nieco Mg(NO3)2 na liście i glon zrobił się czerwony :shock: Czyżby nowy sposób na krasne?

Czyżby B. Melawi/Sintang?
Avatar użytkownika
Inekane
Poznaje temat
 
Posty: 79
Dołączył(a): So 23 lut, 2013
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez RafalG » Pn 22 lip, 2013

Nie tylko okolo 14 gatunków :smile:
RafalG
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): So 20 lip, 2013
Lokalizacja: Bełchatów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Godar » Cz 25 lip, 2013

Miałem helmety u siebie i nic złego roślinom nie robiły , za to znakomicie usuwały wszelkie glony z szyb , korzeni i kamieni . Poleciłem je wielu osobom i są zadowoleni , bo robią dobrą robotę. O bucki bym się nie bał , takie ślimaki jak i każde inne dużych gabarytów mogą stanowić zagrożenie dla delikatnych trawników np. z małego henia , ale z innego powodu. :smile:
Godar
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 800
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2008
Lokalizacja: Częstochowa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re:

Postprzez mayaca » N 29 gru, 2013

Godar napisał(a):Miałem helmety u siebie i nic złego roślinom nie robiły , za to znakomicie usuwały wszelkie glony z szyb , korzeni i kamieni . Poleciłem je wielu osobom i są zadowoleni , bo robią dobrą robotę. O bucki bym się nie bał , takie ślimaki jak i każde inne dużych gabarytów mogą stanowić zagrożenie dla delikatnych trawników np. z małego henia , ale z innego powodu. :smile:



Nie ma żadnych obaw o rośłiny .Mam kilka sztuk od dwóch miesięcy i nigdy nie zauważyłem jakiejś specjalnej ochoty na "sałatę " u tych mięczaków .Doskonale radzą sobie natomiast z okrzemkami , "pyłem",szartransjami [krasnorosty] na korzeniach .W ciągu kilku dni oczyściły z tego upierdliwca calutki średniej wielkości korzeń w sklepie zoologicznym "Tilapia " u mojego przyjaciela Marka w Bielsku Białej . Stąd moje nimi zainteresowanie .Poza tym są mniej ruchliwe od Pomacea i chyba nie tak żarłoczne . Często zanurzają się w podłoże przy przedniej szybie by z niej zeskrobać osady.nigdy natomiast nie widziałem tego ślimaka na roślinie :(
mayaca
Zainteresowany tematem
 
Posty: 235
Dołączył(a): So 09 cze, 2007
Lokalizacja: Kęty.Małopolska
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Filopaludina sp. czyli ślimak MILITARY HELMET a Rośliny?

Postprzez Marcin Bielak » N 29 gru, 2013

Trzymaliście te ślimaki z helenkami kiedyś? Jeśli tak to z jakim skutkiem?
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Filopaludina sp. czyli ślimak MILITARY HELMET a Rośliny?

Postprzez mayaca » N 29 gru, 2013

adeptmarine napisał(a):Trzymaliście te ślimaki z helenkami kiedyś? Jeśli tak to z jakim skutkiem?



Napiszę Ci coś ,co może nie jest niczym zaskakującym ,ale w przypadku helenek dziwnym. Otóż nigdy jeszcze nie widziałem w swoim akwarium by Anentome pożerała jakiegokolwiek ślimaka !!
A wiadomości ,jak to helenki pożerają Pomacea to dla mnie sf. :)
Być może żywią się jeszcze czymś innym ?
mayaca
Zainteresowany tematem
 
Posty: 235
Dołączył(a): So 09 cze, 2007
Lokalizacja: Kęty.Małopolska
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Filopaludina sp. czyli ślimak MILITARY HELMET a Rośliny?

Postprzez Chudy » N 29 gru, 2013

Panowie a jak się mają takie ślimaki w roślinnikach gdzie z reguły woda jest miękka z mała zawartością "środków" budulcowych na skorupę dla ślimora? Nie ma z tym po pewnym czasie problemów?
Avatar użytkownika
Chudy
Stały bywalec
 
Posty: 462
Dołączył(a): Pn 29 gru, 2008
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Filopaludina sp. czyli ślimak MILITARY HELMET a Rośliny?

Postprzez Marcin Bielak » N 29 gru, 2013

Chmm rzeczywiście dziwne, u mnie pozbywają się wszystkich zatoczków a potem musze je karmić spiruliną. Same puste skorupki tylko widać. Piszę o tych ślimakach bo widziałem jak kiedyś zjadły większe od siebie Ampularie, ale nie wiele większe...
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Filopaludina sp. czyli ślimak MILITARY HELMET a Rośliny?

Postprzez Przemek Leśniak » N 29 gru, 2013

Zjedzą, helenki u mnie zjadły i military i neritiny, także po pewnym czasie dadzą sobie rade z każdym slimakiem :)
Przemek Leśniak
Zainteresowany tematem
 
Posty: 261
Dołączył(a): Wt 20 kwi, 2010
Lokalizacja: GS
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Filopaludina sp. czyli ślimak MILITARY HELMET a Rośliny?

Postprzez Zbyszek17 » N 29 gru, 2013

adeptmarine napisał(a):Chmm rzeczywiście dziwne, u mnie pozbywają się wszystkich zatoczków a potem musze je karmić spiruliną. Same puste skorupki tylko widać.
Potwierdzam, po zatoczkach zostają tylko wspomnienia.
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Filopaludina sp. czyli ślimak MILITARY HELMET a Rośliny?

Postprzez mayaca » N 29 gru, 2013

Chudy napisał(a):Panowie a jak się mają takie ślimaki w roślinnikach gdzie z reguły woda jest miękka z mała zawartością "środków" budulcowych na skorupę dla ślimora? Nie ma z tym po pewnym czasie problemów?


Bywają .skorupy pękają ,maja ubytki .Cóż zrobić ,tak to jest w miękkiej wodzie .
mayaca
Zainteresowany tematem
 
Posty: 235
Dołączył(a): So 09 cze, 2007
Lokalizacja: Kęty.Małopolska
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Filopaludina sp. czyli ślimak MILITARY HELMET a Rośliny?

Postprzez mayaca » N 29 gru, 2013

Zbyszek17 napisał(a):
adeptmarine napisał(a):Chmm rzeczywiście dziwne, u mnie pozbywają się wszystkich zatoczków a potem musze je karmić spiruliną. Same puste skorupki tylko widać.
Potwierdzam, po zatoczkach zostają tylko wspomnienia.


No i to właśnie jest dziwne .Niemożliwe bym przez ten cały okres nie zauważył pustych skorupek . Albo moje helenki to nie były helenki ? Choć nie ,kumpel kupował razem ze mną i jemu zatoczki wycięły.nie wiem ,może jeszcze kiedyś kupię parę sztuk .Na razie nie chcę ,pomny nauczki innych .
mayaca
Zainteresowany tematem
 
Posty: 235
Dołączył(a): So 09 cze, 2007
Lokalizacja: Kęty.Małopolska
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Ślimaki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron