Drewniane kostki (np. do CO2)

Drewniane kostki (np. do CO2)

Postprzez Mariusz Miśtak » Wt 17 sie, 2004

Używa ktoś z was drewnianych kostek np. jako dyfuzor dwutlenku węgla :?: Jeżeli tak to napiszcie jaką utrzymujecie intensywność i jakie jest stężenie CO2.
Avatar użytkownika
Mariusz Miśtak
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 844
Dołączył(a): Śr 27 sie, 2003
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Grzegorz J. » Wt 17 sie, 2004

witam

Ja stosuje kostki z drzewa lipowego, i są rewelacyjne, takich mikroskopijnych babelków jeszcze nie widziałem, polecam.
Avatar użytkownika
Grzegorz J.
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): So 26 cze, 2004
Lokalizacja: Gdynia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mariusz Miśtak » Śr 18 sie, 2004

Grzegorz J. napisał(a):witam

Ja stosuje kostki z drzewa lipowego, i są rewelacyjne, takich mikroskopijnych babelków jeszcze nie widziałem, polecam.


Napisz jeszcze jakbyś mógł czy są to kostki firmy Hobby oraz jakie stężenie CO2 udaje ci sie utrzymać (jeżeli mierzysz) :?:
Avatar użytkownika
Mariusz Miśtak
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 844
Dołączył(a): Śr 27 sie, 2003
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mariusz Miśtak » Śr 18 sie, 2004

Więc pytanie do Ciebie takie same jak do Grzegorza J. :D
Avatar użytkownika
Mariusz Miśtak
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 844
Dołączył(a): Śr 27 sie, 2003
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mregal » Śr 18 sie, 2004

enigma napisał(a):Więc pytanie do Ciebie takie same jak do Grzegorza J. :D

Enigma niejestem pewien, ale koledzy powyżej tego drewienka chyba niekupowali...
Tzn. Ja też kiedyś próbowałem na zasadzie, że zbiorniczek od kroplówki przecinam tak gdzieś więcej niz w połowie i tam wkłądam kawek drewienka i Co2 przechodząc przez te drewienko rozszczepia się na setki maluśkich bąbelków.

Skąd biore ten kawałeczek drzewa?
Normalnie, ide do najbliżej rosnącej lipy (lipy dlatego że słyszałem, że jest to drzewo miekkie i podobno najlepsze do tego) i albo zrywam kawałek gałęzi, albo pod drzewem leży jakaś sucha stara gałąź. Ja nieznalazłem żadnej suchej więc zerwałem świerzą podłączyłem i działo :) Ale jakoś niemiałem do tego przekonania i zrezygnowałem z tego, dlatego też niewiem jak się utrzymywało stężenie Co2.

Jak zrobić taki dyfuzor (ale pewnie wiesz) i pare opini na ten temat znajdziesz tu:
http://www.akwarystyka.com.pl/forum/vie ... 04&start=0

A czy te "firmowe" tzn. te drewniane kostki to sa jakieś lepsze czy jak?
Avatar użytkownika
Mregal
Poznaje temat
 
Posty: 81
Dołączył(a): N 25 sty, 2004
Lokalizacja: Pruszków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mariusz Miśtak » Cz 19 sie, 2004

Znam takich co mają kupione. A czy są lepsze i zapewnią mi odpowidni poziom CO2 to właśnie się prubuję dowiedzieć od posiadaczy 8)
Avatar użytkownika
Mariusz Miśtak
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 844
Dołączył(a): Śr 27 sie, 2003
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mariusz Miśtak » Śr 27 paź, 2004

Stosuję już przez pewien czas drewniane kostki jako dyfuzory dwutlenku węgla i mam kilka sugestii. Pierwsza to taka że najlepiej jest kupić kostkę taką jak do słonowodnych odpieniaczy białkowych, mają one największą wydajność i bąbelki są zauważalnie mniejsze po przejściu przez tego typu kostkę niż np. po przejściu przez kostkę JBL. Z mojej strony mogę polecić kostki firmy AQUA-MEDIC, są bardzo tanie, kostka o długości 5 cm kosztuje aktualnie około 4zł.
Avatar użytkownika
Mariusz Miśtak
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 844
Dołączył(a): Śr 27 sie, 2003
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez RedBaron » Śr 27 paź, 2004

enigma napisał(a):Stosuję już przez pewien czas drewniane kostki jako dyfuzory dwutlenku węgla i mam kilka sugestii. Pierwsza to taka że najlepiej jest kupić kostkę taką jak do słonowodnych odpieniaczy białkowych, mają one największą wydajność i bąbelki są zauważalnie mniejsze po przejściu przez tego typu kostkę niż np. po przejściu przez kostkę JBL. Z mojej strony mogę polecić kostki firmy AQUA-MEDIC, są bardzo tanie, kostka o długości 5 cm kosztuje aktualnie około 4zł.

Czy stosujesz te kostki w swoim 300L czy tylko w tym małym? Jeśli w trzysetce to ile kostek na raz puszcze bąble (wydaje mi się że jedna nie wystarczy)?
Avatar użytkownika
RedBaron
Zainteresowany tematem
 
Posty: 262
Dołączył(a): N 14 wrz, 2003
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mariusz Miśtak » Śr 27 paź, 2004

Stosuję w 300 litrowym otwartym baniaku. Z opini innych i swoich doświadczeń mogę stwierdzić że kostka ta wystarczy na tego typu baniak.
Avatar użytkownika
Mariusz Miśtak
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 844
Dołączył(a): Śr 27 sie, 2003
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Tyman » Śr 27 paź, 2004

Witam

Aja stosuje w 250l (otwartym) przy swietle 1,5W/L i nie zamierzam rezygnowac :wink:

Pozdrowka
Tyman
Avatar użytkownika
Tyman
Zainteresowany tematem
 
Posty: 282
Dołączył(a): N 09 lis, 2003
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Peczek » Cz 28 paź, 2004

enigma napisał(a): Z mojej strony mogę polecić kostki firmy AQUA-MEDIC, są bardzo tanie, kostka o długości 5 cm kosztuje aktualnie około 4zł.


Czy AquaMedic produkuje kilka rodzajów tych kostek czy różnią się tylko wielkością, i jeszcze jedno pytanko czy gdzieś jest napisane że to kostka do odpieniaczy czy poprostu AquaMedic tylko takie robi i wystarczy że kupi się poprostu kostkę AquaMedic'a :?:
Avatar użytkownika
Marcin Peczek
Aktywny użytkownik
 
Posty: 622
Dołączył(a): Cz 27 lis, 2003
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mariusz Miśtak » Cz 28 paź, 2004

Maran napisał(a):Czy AquaMedic produkuje kilka rodzajów tych kostek czy różnią się tylko wielkością, i jeszcze jedno pytanko czy gdzieś jest napisane że to kostka do odpieniaczy czy poprostu AquaMedic tylko takie robi i wystarczy że kupi się poprostu kostkę AquaMedic'a :?:


Chyba produkuje tylko jeden rodzaj a różnej długości.

Tutaj masz więcej info:
http://www.um-um.pl/product_info.php?pr ... anguage=PL
Avatar użytkownika
Mariusz Miśtak
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 844
Dołączył(a): Śr 27 sie, 2003
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Peczek » Cz 28 paź, 2004

Dzięki, muszę dziś sprawdzić w swoim ulubiony sklepie czy je mają, wiedziałem żę Grzegorz je stosuje, teraz Ty a ja coś nie do końca jestem zadowolony z podawania CO2 do kubełka. Mam wciąż opory czy za dużo nie ucieka w powietrze ale trzeba by wypróbować inaczej się nie przekonam. Jak widziałem na Twojej stronie pH w kranie masz ~7.7 a w akwa ~6.7 czy preparujesz wodę przed podaniem (RO bo nic o nim nie ma) czy tylko taką z kranu lejesz i udaje Ci się tak zbić pH CO2 :?:
Avatar użytkownika
Marcin Peczek
Aktywny użytkownik
 
Posty: 622
Dołączył(a): Cz 27 lis, 2003
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez mcflurry » Cz 28 paź, 2004

ja natomiast mam pytanie do Grzegorza: Czy mógłbys wstawić zdjęcie pracującej kosti abyśmy mogli porównac obie metody?
Avatar użytkownika
mcflurry
Zainteresowany tematem
 
Posty: 283
Dołączył(a): Śr 22 paź, 2003
Lokalizacja: klikash?
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mariusz Miśtak » Cz 28 paź, 2004

Maran napisał(a):Dzięki, muszę dziś sprawdzić w swoim ulubiony sklepie czy je mają, wiedziałem żę Grzegorz je stosuje, teraz Ty a ja coś nie do końca jestem zadowolony z podawania CO2 do kubełka. Mam wciąż opory czy za dużo nie ucieka w powietrze ale trzeba by wypróbować inaczej się nie przekonam. Jak widziałem na Twojej stronie pH w kranie masz ~7.7 a w akwa ~6.7 czy preparujesz wodę przed podaniem (RO bo nic o nim nie ma) czy tylko taką z kranu lejesz i udaje Ci się tak zbić pH CO2 :?:


Używam kolumny do zmiękczania wody, stąd te pH
Avatar użytkownika
Mariusz Miśtak
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 844
Dołączył(a): Śr 27 sie, 2003
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Ślimaki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość