robaczek w rureczce

robaczek w rureczce

Postprzez koplek » Pt 10 cze, 2005

Witam,
W moim akwarium zagościły dziwne stworzonka :roll: Zauważyłem je wewnątrz rurki z kaskady Aquaclear 150. Są to takie 0,5 cm brązowe rureczki o średnicy 0,5 mm z których wychodzi cieniuteńka gąsieniczka. Robaczek przeciera powierzchnie (plastik, szkło) i kryje się do domku.
Czy ktoś wie czy to coś jest groźne czy mam to usuwać czy też zostawić :?: Dodam że aktualnie kaskada pracuja całą parą ( akwarium 63 l) i robaczki występują tylko przy silnym prądzie wody :D
Avatar użytkownika
koplek
Stały bywalec
 
Posty: 424
Dołączył(a): Wt 02 lis, 2004
Lokalizacja: Pszczyna
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Maver » Pt 10 cze, 2005

u mnie takie występowały w mule na dnie ale jakoś same znikły.
Avatar użytkownika
Maver
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt 03 lut, 2004
Lokalizacja: Wieliczka
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez mcflurry » So 11 cze, 2005

hm.. a kokon nie jest przypadkiem oblepiony malymi kamyczkami piasku? Jeśli tak to mieszkańcami twojego akwarium stały sie chruściki. Małe owady żyjące w potokach górskich. Raczej są niegroźne :)
Avatar użytkownika
mcflurry
Zainteresowany tematem
 
Posty: 283
Dołączył(a): Śr 22 paź, 2003
Lokalizacja: klikash?
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez koplek » So 11 cze, 2005

Multivitaminek napisał(a):hm.. a kokon nie jest przypadkiem oblepiony malymi kamyczkami piasku? Jeśli tak to mieszkańcami twojego akwarium stały sie chruściki. Małe owady żyjące w potokach górskich. Raczej są niegroźne


Nie chruściki to nie są na pewno, to są drobinki mułu, osadu, poza tym jak pisałem te kokony mają ok 0,5 cm a kokony chruścików mają po ok 2 cm :twisted:
Avatar użytkownika
koplek
Stały bywalec
 
Posty: 424
Dołączył(a): Wt 02 lis, 2004
Lokalizacja: Pszczyna
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez mcflurry » So 11 cze, 2005

RZecywiście, mój błąd, przepraszam :P Nie doczytałem, a skojarzyłem z chruścikiem, bo lubią silny prąd wody... MOże jakas fotografia? to pomorze je zindetyfikować :)
Avatar użytkownika
mcflurry
Zainteresowany tematem
 
Posty: 283
Dołączył(a): Śr 22 paź, 2003
Lokalizacja: klikash?
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez koplek » So 11 cze, 2005

Narazie nie posiadam tak umiejętności jak i sprzętu umożliwiającego sfotografowanie czegoś tak małego :wink:
Avatar użytkownika
koplek
Stały bywalec
 
Posty: 424
Dołączył(a): Wt 02 lis, 2004
Lokalizacja: Pszczyna
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez sliva » So 11 cze, 2005

moze jakasik stulbia?
Avatar użytkownika
sliva
Poznaje temat
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 17 gru, 2004
Lokalizacja: rzym/tarnow
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dziad Borowy » N 12 cze, 2005

A czy ryby nie jedzą tych organizmów ?
Dziad Borowy
Stały bywalec
 
Posty: 453
Dołączył(a): Cz 02 gru, 2004
Lokalizacja: Pionki
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez koplek » Pn 13 cze, 2005

sliva napisał(a):moze jakasik stulbia?


Nie wiem, oby nie :o Robaczek jest chyba zakotwiczony w kokonie a wychodzące ramie/ tułów jest zupełnie gładkie. Poza tym nie wkładałem nic do akwarium co pochodziło ze stawu czy rzeki, ryb też nie karmię żywym pokarmem :wink:

Dziad Borowy napisał(a):A czy ryby nie jedzą tych organizmów ?


Nie mam pojęcia gdyż te kokony są niedostępne dla nich :idea: Widzę je tylko w wnętrzu rurek i filtra oraz między szybą a prefiltrem na rurce od kaskady. Stworzonka chyba nie poruszają się z kokonem.

Te organizmy pojawiły się dopiero niedawno, akwarium zrobilo chyba się w miarę stabilne i wydaje mi się że te robaczki żyją tylko w ustabilizowanych z dobrej jakością wodą zbiornikach ( chyba spełnia te wymagania... :twisted: .. 8) )
Avatar użytkownika
koplek
Stały bywalec
 
Posty: 424
Dołączył(a): Wt 02 lis, 2004
Lokalizacja: Pszczyna
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Niepożądani goście, choroby, pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron