Pasożyt - proszę o identyfikację

Pasożyt - proszę o identyfikację

Postprzez chrisowaty » N 11 wrz, 2005

Zalęgły się u mnie w akwarium pełzające po szybie długie do ok 12mm i krótkie 1-2mm robaki. Zbiornik ma 6 dni. Od wczoraj temp jest podniesiona do 32 stopni C. Rybki jeszcze nie wpuszczone. Proszę więc o identyfikację i sposób unieszkodliwienia tych nieproszonych gości.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
chrisowaty
Poznaje temat
 
Posty: 96
Dołączył(a): N 24 lip, 2005
Lokalizacja: Zgierz k/Łodzi
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez piooterek » Śr 14 wrz, 2005

tez to mialem i nie wiem co to .... Zjadaly je moje małe bojowniki
Avatar użytkownika
piooterek
Początkujący
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn 12 wrz, 2005
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez chrisowaty » Śr 14 wrz, 2005

Otóż musiałem wywalić piękny duży korzeń, gdyż się okazało, że gnił. A te robale pomagały go przerobić na celulozę. :twisted:

Po wyjęciu korzenia, mnóstwo tego łaziło po szybach. Drugi korzeń - twardy i przynajmniej ładnie pachnący ponownie wylądował w soli - dla pewności, że jego też nie obsiadły. Jutro kupię jakiś odkażalnik i wleję do akwa, aby to dziadostwo wyplenić. Wcześniej wlałem Dislus Sept i sobie świetnie poradził, ale nie wiedziałem, że domkiem ich jest taki fajny korzeń.
chrisowaty
Poznaje temat
 
Posty: 96
Dołączył(a): N 24 lip, 2005
Lokalizacja: Zgierz k/Łodzi
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ja » Cz 15 wrz, 2005

Powiem tak...ja bym się nie przejmował. Nowe korzenie często gniją...potem im przechodzi. A co do robali....to prawdopodobnie jakieś nicienie wolnożyjące. Wpuścisz ryby....powinny zostać zjedzone ;). Raczej nie są niebezpieczne ;)
Pozdrawiam
ja
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pt 27 sie, 2004
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Niepożądani goście, choroby, pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron