larwa ważki w moim akwa

larwa ważki w moim akwa

Postprzez wojtgor » Pn 13 lut, 2006

Witam
No ładnie ,wymienialem roslinki i po wyjeciu wywłócznika znalazlem larwe ważki żywą :) ,a ja zastanawialem sie co mi wsuwa male krewetki :) . Skad sie wzieła nie mam pojecia pewnie przywlokłem z jakas roślinką!?


Po za ta ciekawostka ,mam pytanko do szanownego grona .Czy jak mialem inwazje pierwotniakow a nastepnie woda po mlecznej zrobila mi sie zielona od glonow to powinienem nawozic dalej ,czy przerwac nawożenie ?! Kupilem lampe UV bo juz niedawalem sobie z tym rady i okolo 2 tygodnie juz minie jak to sie zaczelo , podmienilem wode i dodalem do filtra bakterie i do wody,a po kilku dniach podlaczylem UV i dzisiaj jest troche lepiej co kolwiek widac. Kwestia teraz nawozic czy zaczekac az woda sie ustabilizuje i wyczysci??

pozdrawiam wszystkich i prosze o rade

Od moderatora : Poprawiłem trochę Twój post -wogóle nie uzywasz kropek,przecinków ,nie zaczynasz zdania z dużej litery !!!,
Jeżeli jeszcze raz taki post napiszesz to zostanie usuniety,bo mi się nie bedzie chciało zastanawiac co Ty chcesz nam przekazać !!! Jacek Pawłowski
Avatar użytkownika
wojtgor
Poznaje temat
 
Posty: 57
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2005
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Tommygun » Pn 13 lut, 2006

o zakwicie poczytaj tutaj --->
zielony zakwit wody też tego się dorobiłem, pierwszy raz od blisko 10 lat tego hobby mam zakwit i jestem trochę wcięty. Powodem jest zabicie flory bakteryjnej chemią - musiałem niestety leczyć w zbiorniku głównym, błąd że nie zaszczepiłem bakterii, miałem obsadę i liczyłem na samodzielne wytworzenie flory, podmianki, delikatne karmienie nie dały rezultatu. Obecnie łamię się nad zakupem UV, jestem przeciwnikiem UV ale chyba mimo wszystko je kupię aby przyspieszyć walkę z zakwitem a później mieć to w razie potrzeb na wyposażeniu. Czy stosujesz UV ciągle, czy odłączasz?

Jeżeli chodzi o ważkę to pewnie ją zabiłeś i dobrze, też miałem taką larwę w krewetkarium, podobno może polować też na małe ryby.
Avatar użytkownika
Tommygun
Poznaje temat
 
Posty: 105
Dołączył(a): Śr 23 mar, 2005
Lokalizacja: W-wa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: larwa waszki w moim akwa

Postprzez PawełPiotrowski » Pn 13 lut, 2006

wojtgor napisał(a):waszki
Ważki
Avatar użytkownika
PawełPiotrowski
Aktywny użytkownik
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pn 07 lip, 2003
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

UV

Postprzez wojtgor » Wt 14 lut, 2006

UV kupilem niedawno wlasnie z tej okazji, penie ja odlacze jak tylko pozbede sie tego paskudstwa, tez niejestem zwolennikiem tego rodzaju sprzetu[/list]
Avatar użytkownika
wojtgor
Poznaje temat
 
Posty: 57
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2005
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez glon » Cz 16 lut, 2006

larwa wazki wyglada super! choc w akwarium moze byc problematyczna - przyznaje.

Mialam ja w oczku wodnym - godzinami mozna bylo patrzec jak poluje na male kijanki.
glon
Poznaje temat
 
Posty: 51
Dołączył(a): Wt 27 wrz, 2005
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Niepożądani goście, choroby, pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron