RYBY ZDYCHAJA

RYBY ZDYCHAJA

Postprzez D4ni3l » Pt 25 sie, 2006

Co jakies 2-3 tygodnie zdycha ryba w moim akwarium... najpierw nie je, malo plywa, raczej znajduje sobie jakies miejsce i jest ciagle w tym samym, a pozniej zdycha. Zdechly mi juz 4 mieczyki 1 skalar, 2 gupiki i 2 pretniki. Nie wiem czy to jakas choroba, czy mam zla wode, czy moze stare wklady do filtra? NIGDY NIE WYMIENIANE. Filtr Aquaclear150.
Akwarium mam juz z 10 miesiecy. Ryby padaja od poltora miesiaca. Nie nawoze CO2, napowietrzam 12h, oswietlenie 12h.
Dawalem jakies 2 miesiace odzywke zelazowa dla roslinek, ale to dawno.
Moze to od preparatu chemicznego Tropical CRISTAL, ktorego uzywalem wedlug instrukcji z jakis tydzien (z 2 miesiace temu). Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony So 14 paź, 2006 przez D4ni3l, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
D4ni3l
Zainteresowany tematem
 
Posty: 232
Dołączył(a): Wt 21 mar, 2006
Lokalizacja: Gdańsk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Gość » Pt 25 sie, 2006

Kup lepiej test do wody na pH i sprawdź czy nie jest za wysokie. A wkład do filtra trzeba czyścić co 2-3 tygodnie, bo się brudzi i ma filtr ma mniejszą wydajność wtedy...
Gość
 

Postprzez D4ni3l » Pt 25 sie, 2006

Krewetka15 napisał(a):Kup lepiej test do wody na pH i sprawdź czy nie jest za wysokie. A wkład do filtra trzeba czyścić co 2-3 tygodnie, bo się brudzi i ma filtr ma mniejszą wydajność wtedy...

Wkład do filtra czyszcze co 2-3 tygodnie.
Dno akwarium czyszcze raz na 4-5 miesiacy.
Wkład do filtra (gąbka, ceramika, węgiel) kupilem wczoraj, przepłukalem, moczylem 1,5h w wodzie akwariowej i zmienilem. Wyczyściłem też wczoraj dno. Zobaczymy, czy coś pomoże.
Avatar użytkownika
D4ni3l
Zainteresowany tematem
 
Posty: 232
Dołączył(a): Wt 21 mar, 2006
Lokalizacja: Gdańsk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: RYBY ZDYCHAJA

Postprzez elfir » Śr 30 sie, 2006

D4ni3l napisał(a):Co jakies 2-3 tygodnie zdycha ryba w moim akwarium... Zdechly mi juz 4 mieczyki 1 skalar, 2 gupiki i 2 pretniki. Nie wiem czy to jakas choroba, czy mam zla wode, czy moze stare wklady do filtra?


My tez nie zgadniemy czy masz zla wode, skoro nie podajesz jej parametrow.
Widze ze trzymasz ryby pochodzace z roznych srodowisk i wymagajace roznych parametrow wody.
Mysle, ze po prostu masz za duzo ryb i trujesz je zwiazkami przemiany materii. Czyscisz dno dosc rzadko - czy robisz podmiany raz w tygodniu?

Napisz jak duzo masz ryb, jaką pojemnosc, jaką wode i jak czesto podmieniasz.
elfir
Stały bywalec
 
Posty: 408
Dołączył(a): Pn 05 lip, 2004
Lokalizacja: Poznań
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez D4ni3l » Śr 30 sie, 2006

1x glonojad, 2x kirysek zloty, 2x skalar, 2x zalobniczka, 2x brzanka sumatrzanska, 2x molinezja, 2x gupik, 10x neon innesa. Wode podmieniam nie za czesto, bo raz na 3 miesiace? z 15-20%. Mam zbiornik 119l.. Parametrow wody nie znam, bo zupelny ze mnie amator :) Jakie testy mam kupic zeby byly dobre i ile one kosztuja? :)
Avatar użytkownika
D4ni3l
Zainteresowany tematem
 
Posty: 232
Dołączył(a): Wt 21 mar, 2006
Lokalizacja: Gdańsk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zobek » Śr 30 sie, 2006

D4ni3l napisał(a):Wode podmieniam nie za czesto, bo raz na 3 miesiace? z 15-20%.


OMG. Jakbyś się czuł gdybyś musiał mieszkać w hermetycznie zamkniętym pokoju przez trzy miesiące :?:
Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik
 
Posty: 611
Dołączył(a): Pt 15 paź, 2004
Lokalizacja: Gliwice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez D4ni3l » Cz 31 sie, 2006

Zobekl napisał(a):OMG. Jakbyś się czuł gdybyś musiał mieszkać w hermetycznie zamkniętym pokoju przez trzy miesiące :?:


:P znam osoby ktore w ogolnie nie podmieniaja i ryby zyja
Avatar użytkownika
D4ni3l
Zainteresowany tematem
 
Posty: 232
Dołączył(a): Wt 21 mar, 2006
Lokalizacja: Gdańsk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez elfir » So 02 wrz, 2006

Owszem, ale jemu zdychaja. Prowadzi z gruntu nieprawidlowa pielegnacje akwarium, ma fatalna obsade ryb (po parce).


D4 - najpierw zacznij moze od lektury poswieconej akwarystyce? Widze u ciebie bardzo duze luki w wiedzy, a pisanie o podstawach nie ma sensu, skoro istnieje mnostwo stron www na ten temat.
Parametry wody (pH, TwO) znajdziesz na stronie swego dostawcy wody. Kup test na NO2/NO3 (polskie juz od ok. 15 zl). Dobierz obsade pod posiadane warunki, reszte wydaj. Podmieniaj wode co tydzien wraz z odmulaniem. Sprawdzaj regularnie czy NO2 nie jest za wysokie. To na poczatek.
elfir
Stały bywalec
 
Posty: 408
Dołączył(a): Pn 05 lip, 2004
Lokalizacja: Poznań
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Niepożądani goście, choroby, pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron