wylinka u żaby

wylinka u żaby

Postprzez Berger » Śr 06 gru, 2006

Witam,

Mam dwie żaby, karliki szponiaste hymenochirus boettgeri. Z jednej z nich zaczęła złazić skóra, jak po zbyt intensywnym opalaniu. Początkowo myślałem, że jest pokryta jakimś śluzem, który zaczyna odłazić od skóry, ale tkanka ma wyraźny rysunek porów i brodawek, będący odzwierciedleniem tego, co widać na skórze. Schodząca skórka jest przezroczysta i bardzo cienka i nie rozpuszcza się w wodzie. Żaba ma odchodzące płaty wylinki tu i ówdzie - dlatego porównałem do skóry schodzącej po opalaniu. Zauważyłem, że druga żaba w wolnych chwilach ściąga skórkę z tej pierwszej i najnormalniej ją zjada.

Pytanie:
czy jest to normalna wylinka, zwykła wymiana skóry bądź naskórka, czy też jakaś choroba?
Avatar użytkownika
Berger
Poznaje temat
 
Posty: 75
Dołączył(a): Wt 27 wrz, 2005
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Grzechoo » Pt 02 lut, 2007

najnormalniejsza wylinka. zaba sciaga ja tylnymi konczynami i potem zjada. po wylince warto sprawdzic czy wszystko jest w porzadku bo raz mialem taki przypadek ze podczas sciagania wylinki jedna zaba wykrecila sobie noge i gdybym jej nie wyprostowal obumarla by
Grzechoo
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pn 26 wrz, 2005
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Niepożądani goście, choroby, pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron