Proszę o pomoc!...

Proszę o pomoc!...

Postprzez eko » So 09 gru, 2006

Ostatnio w moim akwarium zapanowała dziwna choroba ryb (wytrzeszcz oczy, rozdęty brzuch, sklejone płetwy) i tak z ok. 40 szt. rybek zostało mi 5 (które są w akwa od ponad miesiąca i nie wykaz. żadnych objawów (2 ponad 5,5 letnie żałobniczki, 3 zbrojniki, i 1 barwniak - z ponad 19!). O dziwo choroba wystąpiła po zakupieniu 2 młodych skalarów ze sklepu zool. :evil: .
Teraz nie wiem co zrobić z rybami, roślinami, wszystkim po kolei :( . A taka ładna była 240 litrówka...
Byłam w innym sklepie zool. - facet do odkażenia sprzedał mi MFC. Mam do was więc pytania:
- co zrobić z pozostałą 5 ryb.
- co zrobić z roslinami, żwirkiem, akwa., oraz filtrem (czy wkład wywalić czy odkaźić (filtr kaskadowy).
Chcę od nowa założyć piękne roślinne akwarium dlatego was bardzo proszę o pomoc i bardzo na nią liczę z waszej strony.
Pozdrwiam!
eko
Początkujący
 
Posty: 6
Dołączył(a): So 04 lis, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez seb » Cz 14 gru, 2006

Wszystko pięknie tylko dlaczego tak późno? Za późno... :( Choroba o której piszesz to tzw. puchlina wodna a po ludzku infekcja bakteryjna którą bardzo ale to bardzo trudno wyleczyć. Są dwa środki - bactopur direct sery - najlepiej przy pierwszych objawach na pierwszej rybie odłowić je do jakiegoś wiadra i wykąpać w dużym stężeniu oprócz tego normalną dawkę dać do akwarium. Zła wiadomość jest taka że ten lek zabija wszystkie bakteria w zbiorniku,również te pożyteczne więc po leczeniu należy biologicznie zrestartować zbiornik. Drugim lekiem jest słynny amerykański CLOUT z tym że jest trudno dostępny w kraju i na temat leczenia nim nic niestety nie wiem... Dlaczego dopiero teraz jak prawie wszystko Ci zdechło wołasz o pomoc???? Z doświadczenia wiem że przy tej infekcji ryby umierają kilka dni więc.... Na przyszłość trochę więcej odpowiedzialności życzę....

pozdrawiam
seb
Początkujący
 
Posty: 6
Dołączył(a): N 19 lis, 2006
Lokalizacja: gdańsk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Niepożądani goście, choroby, pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron