Czy to pasożyt?

Czy to pasożyt?

Postprzez Berger » Śr 27 cze, 2007

Witam,

Dzisiaj rano pojawił się na szybie jakiś glut. Wyglądało to jak sznur białkowy, długości ok. 1cm. Górny koniec przyklejony do szyby, dolny koniec dynda w rytm przepływającej wody.
Oto zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
oraz filmik (sorry, że nie w pionie, ale zapomniałem, że to film a nie zdjęcie):
film z glutem

Podczas ostrożnego wyjmowania z akwa zaczęło się to-to rozpadać, a podczas sekcji zwłok po prostu rozsmarowało się jak glut. Nie zawierało żadnych jajeczek. Nie było też widać żadnych zgrubień sugerujących obecność organów wewnętrznych.

Akwarium mam bardzo dobrze filtrowane, bo do 112 litrów brutto mam podłączony Tetratec EX700 czyszczony co kilka tygodni.
Obsada to kilka zbrojników niebieskich, jedna amano, ok. 20 krewetek karłowatych (tiger, red cherry i babaulti), ślimaki (neritina zebra, żółta ampularia i świderki), żaba (karlik szponiasty).
Rośliny to trzy gatunki anubiasów, dwa gatunki microsorium, orzech, kryptokoryna i mech jawajski.

Pytanie: co za cholera? Czy to jakiś pasożyt, a może cała kolonia pasożytów? Bo raczej na jaja ani kokon to nie wygląda...
Avatar użytkownika
Berger
Poznaje temat
 
Posty: 75
Dołączył(a): Wt 27 wrz, 2005
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez KM88 » Cz 28 cze, 2007

może tu coś znajdziesz http://pl.wikipedia.org/wiki/Protisty bo jeśli to żyje to pewnie pierowotniak
KM88
Poznaje temat
 
Posty: 82
Dołączył(a): Cz 17 maja, 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Berger » Cz 28 cze, 2007

Jeżeli to pierwotniak, to cała kolonia, bo na 100% nie jest to pojedynczy osobnik. Wygląda jak jakaś wydzielina lub właśnie kolonia.
Ma ktoś jakiś pomysł?
Avatar użytkownika
Berger
Poznaje temat
 
Posty: 75
Dołączył(a): Wt 27 wrz, 2005
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Niepożądani goście, choroby, pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron