dziwne zachowanie krewetek????

dziwne zachowanie krewetek????

Postprzez undziu » Śr 19 wrz, 2007

Witam, ostatnio obserwuje bardzo dziwne zachowanie krewetek - co ciekawe tylko red cherry bo Amano zachowują się normalnie. Zachowanie to polega na brku zborności ruchów- okręcaja się wokuł siebie, robią jakby korkociągi tzn. pływają w kółko odnużami do góry- nie zaobserwowałem padniętych sztuk a więc nie wiem co dalej się z nimi dzieje bo w 800 tce ciężko jest dokładnie obserwować pojedyńczą sztukę. Ilość krewetek oceniam na około 100 a takie zachowanie widuję raz na dwa-trzy dni u pojedyńczej sztuki. W akwarium są także kiryski , bocje i brzanki ale one nie wykazują żadnych objawów chorobowych. Woda:
- temp. 26
-ph 6.8
-kh- 3
-gh 5
- no2-0
-no3 0
Podmiana wody - 100l dziennie ro lekko mieszana z kranem
Pozdrawiam Tomek...
undziu
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr 13 wrz, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez zubrzyna » Śr 19 wrz, 2007

Jeśli nie widzisz trupów to może tylko żarła szukają.
Moje krewetki nauczyły się w ten właśnie sposób zbierać resztki pokarmów płatkowych z powierzchni. Filtrują "odnóżami do góry" powierzchnię wody "od spodu". Sprawdź test NO3-zaraz po pomiarze wody ze zbiornika(jeśli wskazuje 0) wrzuć do badanej właśnie wody jeden kryształek KNO3 . Jeśli nie "bełtana" woda na dnie nie dostanie purpurowej otoczki to otwórz okno i "ciśnij" testem w kraczącą wronę...
Ta sama próbka wody....i wskazania....
Obrazek

zgadnij który wskazywał prawidłowo...
Obrazek
I nie jest to napaść na producenta -ten jest tak samo dobry jak JBL...albo się trafi albo nie na sprawny test.
"Kryształek" to nie test właściwego działania(odpowiedniego zeskalowania) a próba czy wogóle jeszcze działa. Nie niszczymy dodatkowej porcji testu a przekonujemy się czy jeszcze można go darzyć "ograniczonym zaufaniem".
Avatar użytkownika
zubrzyna
Stały bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): N 20 maja, 2007
Lokalizacja: z przyszłości
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez undziu » Cz 20 wrz, 2007

Dzięki sprawdze, do tej pory mierzyłem jbl ale sprawdzić nie zaszkodzi a z tym jedzeniem to może być prawda bo czasami dostają płatkowane jedzonko. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc... Tomek
undziu
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr 13 wrz, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Niepożądani goście, choroby, pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron