Ichtiosan a rośliny

Ichtiosan a rośliny

Postprzez athlon » N 06 kwi, 2008

Po raz drugi po 2 latach pojawiła mi się w akwarium ospa.Sam nie wiem skąd ale już jest i basta.Możliwe że po dwuletniej przerwie kulorzęsek postanowił zaatakowac raz jeszcze.
Poprzednio obyło sie bez start -zastosowałem Ichtiosan.
Taraz mam zamiar zrobić podobnie i tu moje pytanie.
Znacie może skutki uboczne jakie może wywołac ten środek u roślin?
Nie mam możliwości odłowienia wszystkich ryb i leczenia ich w osobnym zbiorniku dlatego muszę to zrobić w akwarium ogólny.
Ostatnio zmieniony N 06 kwi, 2008 przez athlon, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
athlon
Zainteresowany tematem
 
Posty: 265
Dołączył(a): So 15 paź, 2005
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Kiniutka » N 06 kwi, 2008

Ja dwa tygodnie temu skończyłam walkę z ospą rybią...Również musiałam zastosować Ichtiosan w ogólnym zbiorniku...W przypadku moich roślin(Anubias,i dwa gatunki Cryptocoryny)nie stwierdziłam żadnych skutków ubocznych wśród roślin...
Avatar użytkownika
Kiniutka
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Śr 12 mar, 2008
Lokalizacja: Czarna Woda
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez athlon » Pn 14 kwi, 2008

Jak dotąd nie stwierdziłem najmniejszych oznak pogorszenia stanu roślin.Za to padła jedna ramirezka { chyba lekko przedawkowałem } Wszystkie rybki zachowywały się dziwnie ,lekko podmianka wody i teraz wyglądaja już o wiele lepiej.
Avatar użytkownika
athlon
Zainteresowany tematem
 
Posty: 265
Dołączył(a): So 15 paź, 2005
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez kalmar24 » Wt 15 kwi, 2008

nie zauważyłam zmian u roślin. W chwili obecnej również walcze z ospą jest to już 5 dzien tem.29* niby się poprawia, strat na razie nie ma ale nigdy nic nie wiadomo? Uważam, że moje ryby zachorowały, ponieważ nagle miały za dużą róznice temperatury - kilkukrotną, wiąże się to z pozostawieniem otwartego okna na noc, a później wyrównałam im do stałej i załatwiłam prawie termicznie :oops:
kalmar24
Początkujący
 
Posty: 9
Dołączył(a): Śr 09 kwi, 2008
Lokalizacja: Słupsk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Niepożądani goście, choroby, pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron