białe robaczki na szybach

białe robaczki na szybach

Postprzez D4ni3l » Śr 29 paź, 2008

Witam. Na przedniej i tylnej szybie zauważyłem białe robaczki długości ok. 2mm. Są też takie malutkie kropeczki, które skaczą po szybach. Robaczki się ślizgają po szybach. Bać się?
Avatar użytkownika
D4ni3l
Zainteresowany tematem
 
Posty: 232
Dołączył(a): Wt 21 mar, 2006
Lokalizacja: Gdańsk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez lady_moto » Śr 29 paź, 2008

robaczki to zapewne wypławki, nic strasznego, jedynie nieestetyczne;) mozesz dokladnie wypłukac wszystko, wyparzyc żwir, a roslinki wyplukac pod wodą, żeby się "spłukały":P a kropeczki? :o nie mam pojęcia
lady_moto
Początkujący
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr 22 paź, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez D4ni3l » Śr 29 paź, 2008

lady_moto napisał(a):robaczki to zapewne wypławki, nic strasznego, jedynie nieestetyczne;) mozesz dokladnie wypłukac wszystko, wyparzyc żwir, a roslinki wyplukac pod wodą, żeby się "spłukały":P a kropeczki? :o nie mam pojęcia

Czytałem teraz o wypławkach i stwierdziłem że mogą być groźne, ale mam nadzieję, iż znikną.
Dzięki za odpowiedź,
pozdrawiam.
Avatar użytkownika
D4ni3l
Zainteresowany tematem
 
Posty: 232
Dołączył(a): Wt 21 mar, 2006
Lokalizacja: Gdańsk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez bravo200 » N 25 sty, 2009

a nie ma jakiegoś środka przeciwkonim. Dzisiaj tez zauważyłem je pełzające na szybie, szlak mnie trafia ciągle coś teraz jeszcze jakiś intruz potrzebny w akwarium.
Avatar użytkownika
bravo200
Poznaje temat
 
Posty: 90
Dołączył(a): Pn 28 lip, 2008
Lokalizacja: Lębork
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez bravo200 » N 25 sty, 2009

a od czego one powstaja one mi przypominaja doniczkowce ktore skacza po glebie takie biale. Z tego co zauwazylem jezeli skocza do wodu to sie na niej unosza. Skąd to mogło się wziąść. To przypomina takie małe pajączki czy to takż enależy do tej samej rodzinny jest białe i takie brązowate :evil:
Avatar użytkownika
bravo200
Poznaje temat
 
Posty: 90
Dołączył(a): Pn 28 lip, 2008
Lokalizacja: Lębork
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez bravo200 » Pn 26 sty, 2009

Już powoli znika i niech odejdzie w niepamięć
Avatar użytkownika
bravo200
Poznaje temat
 
Posty: 90
Dołączył(a): Pn 28 lip, 2008
Lokalizacja: Lębork
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez forevermarek » N 01 lut, 2009

Noo
Ja z WYPŁAWKIEM walcze już ponad cztery miesiące i z mizernym skutkiem
l lemoniady, kasztany, odmulanie , i tym podobne akcje u mnie nie skutkują
Gęsto porośnięty baniak z obsadą 100 microrasbor Galaxy i tyleż neona sprawia problem a do tego multum krewet red i babulti .Zdestabilizowałem sobie baniaczkek przez te akcje ..cholera.!!

Zauważylem że od momentu pojawienia się wypławka nic z tarła rasborek nie ma !!!
Przed pojawieniem się GOŚCIA regularny był przychówek teraz ZERO!!!
Jednocześnie szlag trafił ślimaki pozostały tylko stare i dorodne. Na ikrze ślimaka żeruje wypławek!!
Dorasta do 30 mm!!! Jak gnoja zgnębić?. Restart raczej nie wchodzi w rachubę
???
forevermarek
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pt 18 sty, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez forevermarek » N 01 lut, 2009

Tyko nie radzcie higiena i odmulanie
Ja sądze że baza pokarmowa mu odpowiada
Rasborki sypią ikrą ,a ślimaka też dostatek i GNOJA nie mogę ograniczyć -a co dopiero wyeliminować
Podrzućcie jakiś sposób [fade][/fade]
forevermarek
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pt 18 sty, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez diki » Pn 02 lut, 2009

forevermarek, wypławki w akwarium to świadectwo bardzo czystej wody. :)
W przerybionych akwariach ogólnych ze zbyt wysokimi poziomami NO3 wypławka nie uświadczysz. To delikatne stworzonka :grin:
Nie poradzę ci higieny i odmulania bo w ten sposób tylko poprawiasz im warunki.
U mnie zniknęły same kiedy akwarium zapuściłem, nie podawałem CO2 i nawozów a spora obsada trzymała NO3 wysoko.

A wypławkom daj szyneczki - takiej najtańszej sklepowej faszerowanej KNO3 żeby ją zakonserwować i uzyskać piękny różowy wygląd. Powinna im zaszkodzić. :wink: :lol:

Tak bardziej już poważnie - stopniowe zwiększanie NO3 z KNO3 przy jednoczesnym podawaniu K z K2SO4 powinno spodobać się roślinkom a wypławkom zaszkodzić ;-).
Ciężko mi powiedzieć jakie stężenie NO3 jest już dla nich szkodliwe - nie monitorowałem u siebie stężeń azotanów więc nie wiem jaki poziom jest niezbędny. Jeśli bardzo ci te wypławki przeszkadzają to możesz potestować.

Aha - ktoś już chyba pisał na forum o padnięciu wypławków nakarmionych sklepową szyneczką - możesz i ten sposób wypróbować.
Avatar użytkownika
diki
Znający temat
 
Posty: 1372
Dołączył(a): Pt 10 paź, 2003
Lokalizacja: Kielce
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez forevermarek » Pn 02 lut, 2009

Dzięki za rade
Jestem za
Popróbuje i szyneczki i No3 do góry
Konkretnie to może bym go i "olał" ale szkoda mi rasborek, bo trą sie na potęgę i nic z tego nie moge sie dochować[fade]
Baniak dosyć spory i restarty dość upierdliwe notabene już przerabiałem i wynik zero
Podnisę No3 i zwiększe obsade dam 100 neona czerwonego
Co TY na to ?
Z szyneczką spróbuje tylko ostrożnie mam od groma krewet
Po ostatnich bojach z Gnojem padł mi aponogetoni madagaskarski[/fade]
forevermarek
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pt 18 sty, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez tutusik » Wt 03 lut, 2009

kup gupiczki :) one u mnie zjadły wypławki:):)
tutusik
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Śr 01 paź, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Scann » So 29 sie, 2009

Witam, no i ja muszę się czymś z wami podzielić. Zbiornik świeży koło miesiąca. Nie wiem do końca czy są to wypławki, bo w sumie mam dwa rodzaje jakiegoś paskudztwa. Pierwszy rodzaj to te bardzo skoczne miniaturowe robaczki. Są naprawdę milimetrowe. Drugi rodzaj to masa pełzających białych niteczek, długość do 5-6mm. Pojawiły się z dnia na dzień i jest ich coraz więcej, mnożą się na potęgę. Na dzień dzisiejszy jestem bezradny choć przeanalizowałem masę artykułów na temat wypławek, stułbi.
Scann
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr 20 sie, 2008
Lokalizacja: Wieruszów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Bartosz Grela » So 29 sie, 2009

To skaczące to skoczogonki. Żywią się sokami rośllin, tych fragmentów które wychodzą ponad wode. Nie są takie szkodliwe.
To pełzające to mogą być wypławki - charakterystyczne jest to że mają kanciastą głowę.
Avatar użytkownika
Bartosz Grela
Moderator
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Cz 03 lis, 2005
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Niepożądani goście, choroby, pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron