obcy w akwa

obcy w akwa

Postprzez tomek1978 » Cz 22 paź, 2009

na jednej mojej neonce urosło coś na kształt ikry. Ciekawy byłem co to bo w akwa są tylko neonki krewecie i para gupików,więc zostawiłem to w spokoju. To cudo zaczęło rosnąć, pojawił się jakby zalążek około 1mm w kolorze żółtym,następnego dnia neonka już jadły krewecie. Pomóżcie proszę bo coś takiego urosło już na następnej neonce. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem
tomek1978
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): N 21 gru, 2008
Lokalizacja: Ossy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Linf » Cz 22 paź, 2009

Limfocystoza może ......
Linf
Zainteresowany tematem
 
Posty: 152
Dołączył(a): N 04 paź, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez tomek1978 » Cz 22 paź, 2009

jak z tym walczyć ? może ?
tomek1978
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): N 21 gru, 2008
Lokalizacja: Ossy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Bobas » Pt 23 paź, 2009

Cześć. Obejrzyj dobrze wszystkie ryby. Jeśli u innych zauważysz takie same białe kropki. Bardzo prawdopodobny atak nie obcych ale kulorzęska (rybia ospa ).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ichtioftirioza
Z moich doświadczeń najlepsza kuracja to podniesienie temperatury wody w akwarium
do 33 stopni na 48 godzin. Dobrze napowietrzaj akwarium , krewetki, neony powinny dać rade gorzej może być z nie którymi roślinami. Lepsze to niż chemia , która u mnie i tak
nie działała .
Bobas
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): N 24 wrz, 2006
Lokalizacja: Lubań
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez tomek1978 » Pt 23 paź, 2009

nie to na pewno nie ospa to jest tylko jedna taka kuleczka na jednej rybce rośnie na ok 2mm w środku coś na pewno rośnie (obcy) jak dojrzeje atakuje rybcie i już po niej(tak było z pierwszą neonką a teraz rośnie na kolejnej ). POMOCY
tomek1978
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): N 21 gru, 2008
Lokalizacja: Ossy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Godar » Pt 30 paź, 2009

Moim zdaneim gra nie jest warta świeczki , koszt leczenia i możliwe komplikacje w zbiorniku przy nietrafionej diagnozie mogą nie być opłacalne. Przepraszam , może to być dla wielu osób niezrozumiałe i niehumanitarne posunięcie , lecz czasem to najlepsze rozwiązanie. Neonka to nie altum czy paletka , a czasami zbędna zwłoka w działaniu to tylko większe ryzyko , bo poleci cała obsada.
Godar
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 800
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2008
Lokalizacja: Częstochowa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez tomek1978 » Cz 12 lis, 2009

już po strachu podniosłem temp. do 32 stopni i dolałem FMC . Ryby żyją krewecie też tylko rośliny trochę ugotowane ale to im przejdzie. Masz racje jak następnym razem zobaczę coś takiego to rybcia pójdzie do innego zbiornika ( szambo )
tomek1978
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): N 21 gru, 2008
Lokalizacja: Ossy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Niepożądani goście, choroby, pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron