białe łodyżki z kielichami, ok. 1mm, grzyb?

białe łodyżki z kielichami, ok. 1mm, grzyb?

Postprzez mubarak » Pt 20 lis, 2009

Setki takich "wysepek, niektóre pojedyncze, inne podwójne. Na szybach, korzeniach, mchu, inwazja powoli postępuje. Na rybach nie ma. W sumie nie przeszkadza ale lepiej nie probowac w ogolnym z dalszym rozwojem tego czegos.

Obrazek

Obrazek

1. KTO TO MIAŁ U SIEBIE?
2. CO TO JEST? - poprosze fachową nazwę, najlepiej łacińską, chce coś więcej poszykać na ten temat.
3. JAK SIE DO TEGO DOBRAC? (MFC?)

Jak macie linki do dobrych stron z takimi tematami to poprosze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
mubarak
Początkujący
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt 21 paź, 2008
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Nuroslaw » N 07 mar, 2010

ale dlaczego chcesz z tym walczyć ? Przecież to pierwotniaki - bardzo pożytyczene stworzonka. Krzywdy nikomu nie robią. To one w pierwszej kolejności filtrują wodę i niepozwalają na jej biały czy zielony zakwit. W tygodniu sięgnę po tablice, to postaram się to rozszyfrować. Miewałem już coś takiego - wyleg i narybek bardoz chętnie sie tym żywi. Miewałem tez kolonie mszywiołów - coś fantastycznego.
Nuroslaw
Zainteresowany tematem
 
Posty: 168
Dołączył(a): Pt 17 gru, 2004
Lokalizacja: Sieraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Już wiem co to

Postprzez mubarak » N 07 mar, 2010

To Stentor polymorphus. Fakteycznie okazał sięniegroźny i w sumie już go nie widze. Pewnie gdzieś jest ale nie pokazuje się zbytnio. Szukałem "sposobu" na niego bo nie wiedziałem co to jest. Jak się dowiedziałem to sie wyluzowalem i akwarium toczy sie dalej. Dzieki za zainteresowanie.
Avatar użytkownika
mubarak
Początkujący
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt 21 paź, 2008
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Niepożądani goście, choroby, pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron