posocznica

posocznica

Postprzez rave » Cz 15 kwi, 2010

Nie wiem skąd ale niestety przywlokłem do zbiornika tą niesympatyczną chorobę.
Rybki udało mi się przeleczyć ale z tego co wiem zwierzęta które są w zbiorniku nigdy już nie pozbędą się do końca tej choroby. W najbliższym czasie planuje reset zbiornika i w związku z tym mam pytanie bardziej doświadczonych hodowców:

- czy ślimaki (helenki) też mogą przenieść posocznice?
- czy filtr kubełkowy też muszę zresetować czy jednak mogę go wykorzystać?
- czym zdezynfekować zbiornik po zlaniu wody?

Będę wdzięczny za doświadczenia w walce z tym choróbskiem.
rave
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Wt 23 lut, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez zubrzyna » Pt 16 kwi, 2010

Aldesan E ?!, Perhydrol , AKRYFLAWINA, Nadmanganian Potasowy stężony....ectera....wody to nie zlewać a wylać. Właściwie to całą obsadę należało by "spuścić w kibel" łącznie z zielskiem - posocznica jest niebezpieczna także dla ludzi-jeśli masz pecha możesz załapać .

Jesteś pewien która grupa bakterii występowała jako czynnik zakaźny ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sepsa
Avatar użytkownika
zubrzyna
Stały bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): N 20 maja, 2007
Lokalizacja: z przyszłości
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez rave » So 17 kwi, 2010

Cała akcja z leczeniem (bactopur direct) odbyła się kilka miesięcy temu kilka rybek padło ale większość przeżyła, ja też więc chyba nic nie złapałem :wink:
Niestety nie wiem jaka dokładnie to była bakteria, lubię swoje rybcie ale nie na tyle zeby zlecać posiewy :grin:
Z akwa planuje wszystko wywalić ze względu na zmianę aranżu, zastanawiałem się tylko czy uda mi się wykorzystać pracujący kubełek coby przyspieszyć restart ale dochodzę do wniosku że nie ma sensu, w końcu bakteria jest ciągle obecna w zbiorniku. Pewnie w niezbyt wielkich ilościach bo nie powoduje nawrotu choroby ale z pewnością jest w wodzie więc i w filtrze też.
rave
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Wt 23 lut, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Niepożądani goście, choroby, pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron