Robaczek?

Robaczek?

Postprzez ZANDAR » Cz 05 sie, 2010

Witam
Dzisiaj w swoim akwarium, zauważyłem małego robaczka tzn. złapał się pojemniczek JBL CO2 Checker-jego pech :lol: "Robaczek" jest prawie niezauważalny gołym okiem, wypatrzyłem go bo na tle kolorowego płynu coś białego lub przezroczystego bardzo szybko się poruszało.Fotke raczej ciężko będzie strzelić bo tego prawie nie widać :neutral: Akwarium ma się jak narazie bardzo dobrze, roślinki bąbelkują a z rybami nie ma problemów,woda krystalicznie czysta... ale lepiej dmuchać na zimne :grin:Ciekaw jestem czy nie ma więcej takich pasożytów w moim akwarium, ale wygląda niegroźnie :lol: Jeśli ktoś wie co to może być z góry dziękuję za informacje o tym stworku :wink:
Avatar użytkownika
ZANDAR
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 981
Dołączył(a): Pt 04 sie, 2006
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ptaku » Cz 05 sie, 2010

Wypławek ?

Obrazek
ptaku
Początkujący
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr 13 sty, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZANDAR » Cz 05 sie, 2010

Też podejrzewam wypławka, ale nie wiem czy aż tak szybko się porusza, i z tego co wiem wypławek powstaje jeśli się podaje "surowe mięso", przyjżałem się trochę i wygląda trochę jak jakiś skorupiak :roll: dziwne...może mi się zalągł jakiś robak bo akwarium teraz odkryte i pełno tego robactwa na dworze :???:...Kolego jednak to na 80% wypławek, bo wyczytalem, że ma trójkąt i oczka :neutral: A to właśnie tak wygląda tylko że na razie jakby jest maciupeńkie, tylko skąd to się zalęgło :?:
Avatar użytkownika
ZANDAR
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 981
Dołączył(a): Pt 04 sie, 2006
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Deliquent » Cz 05 sie, 2010

ja tez mam wyplawki w krewetkarium 112l lecz w ogole w nim nie grzebie jest pozostawione same sobie a miesem nigdy nie karmilem, gdzies kiedys czytalem ze za mala cyrkulacja wody jest rowniez ich przyczyna ale zarowno jak za mala cyrkulacja wplywa na ich przyrost tak samo zwiekszenie cyrkulacji podobno pomaga je zwalczyc.
Avatar użytkownika
Deliquent
Poznaje temat
 
Posty: 120
Dołączył(a): Śr 10 cze, 2009
Lokalizacja: Iłowa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ptaku » Pn 09 sie, 2010

Godzinę po wyłączeniu światła wsadź kawałek mięsa wołowego do zbiornika.Poczekaj z minutę i nagle włącz światło lub poświeć latarką.Jeśli zobaczysz wypławki na "przynęcie" to masz mały problem.Na (link) za 10zł możesz dostać no-planaria,które powinny pomóc ;) Powodzenia
ptaku
Początkujący
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr 13 sty, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZANDAR » So 14 sie, 2010

Dzięki za odpowiedzi :wink: Nie wiem czy to tylko moje przypuszczenia, ale mam jakby mniej krewetek :roll: Następnym potworkiem, który zobaczyłem w akwarium to stułbia :shock: Skąd to się wszystko bierze :evil: Akwarium zero glonów i wszystko ok, a tu takie monstra :lol: ...Właśnie zamówiłem z (link) No-Planarie jak pisałeś może pomoże :grin:
Avatar użytkownika
ZANDAR
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 981
Dołączył(a): Pt 04 sie, 2006
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Niepożądani goście, choroby, pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron