Wypławek

Postprzez mar0752 » Śr 23 lut, 2011

Tak więc za radą Bartka zastosowałem nadmanganian potasu. Rośliny moczone przez 30m a podłoże przez całą noc. Zastosowałem stężenie 2,5g/15l, a w podłożu 1,5g/1l. Dodatkowo wygotowałem gąbki. Mam nadzieje, że to załatwi całą sprawę z wypławkami. O wynikach powiadomię. :)
Avatar użytkownika
mar0752
Stały bywalec
 
Posty: 409
Dołączył(a): Wt 26 lut, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez RoksiSK » Pt 25 lut, 2011

Też się przygotowywuję do walki z wypławkami. Od dłuższego czasu nie mam przyrostu redek, a wręcz dorosłe też znikają :roll:
Postanowiłam kupić No-planaria albo flubenol - jak tylko weterynarz będzie miał.
RoksiSK
Poznaje temat
 
Posty: 51
Dołączył(a): Pt 29 maja, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez rafaldembinski » N 06 mar, 2011

wypławki zostawiają paraliżujący śluz, który działa na krewetki nawet dorosłe ... śluzu nie widać, więc wielu twierdziło że przecież to paskudztwo krewetki nie dogoni, a sam widziałem, jak się krewetka przewróciła na bok, widać że serce czy co ona tam w środku ma - wciąż biło, a wypławki żywcem wyjadały jej tkanki... z początku jak znajdywałem resztki krewetek myślałem że to wylinki, moje podejrzenia budził czerwony barwnik w zakątkach szczątek... znienawidziłem paskudztwa... żadne mięsa ani inne pułapki-szajsy nie pomogą. chodziły po akwarium w świetle dnia, żarły żarcie krewetek, paskudztwo straszne.... no-planaria pomogła od strzału. :twisted:
Avatar użytkownika
rafaldembinski
Początkujący
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz 10 lis, 2005
Lokalizacja: Tychy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Pepsi » N 06 mar, 2011

Jeżeli no planaria nie pomaga to nie są to wypławki.
Pepsi
Zainteresowany tematem
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 01 gru, 2010
Lokalizacja: Lublin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez mar0752 » Wt 15 mar, 2011

No i lipa :(Znowu się pojawiły e robaki, widocznie nadmanganian nie pomógł. Już nie mam sił. Chyba wszystko wyrzucę i kupie wszystko nowe :)
Avatar użytkownika
mar0752
Stały bywalec
 
Posty: 409
Dołączył(a): Wt 26 lut, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Deliquent » Cz 17 mar, 2011

a u mnie Ramireza wybila wiekszosc tych robali:P nie wiem czy wszystkie ale juz ich nie widze;P
Avatar użytkownika
Deliquent
Poznaje temat
 
Posty: 120
Dołączył(a): Śr 10 cze, 2009
Lokalizacja: Iłowa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Bartnik86 » Pt 18 mar, 2011

Wypławka nie zlikwidujesz od razu. Trzeba powtórzyć kurację ze dwa razy. One składają jaja w podłożu a żaden środek ich nie niszczy. Zlikwidujesz dorosłe a po pewnym czasie z jaj wyklują sie młode. Ja u siebie trzy razy stosowałem kuracje Capitoxem Zooleku. I narazie mam spokój
Bartnik86
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt 20 kwi, 2010
Lokalizacja: Lublin/ Zamość
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez mar0752 » So 19 mar, 2011

A jest jakiś taki środek szkodliwy na wszystkie robale i inne ale nie szkodliwy tylko dla ryb?? Obawiam się, że u mnie nie jest to wypławek a całkiem coś niezidentyfikowanego. Będę robił restart akwarium i w nim będę chciał hodować także krewetki, w tym że są w nim rybki i nie mam ich gdzie przełożyć. Będę wtedy mógł stosować środek przez długi czas i mieć pewność że "robal" wyginie. Póki co to podłoże wygrzeje w piekarniku a rośliny wymoczę w nadmanganianie potasu.
Avatar użytkownika
mar0752
Stały bywalec
 
Posty: 409
Dołączył(a): Wt 26 lut, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Bartnik86 » So 19 mar, 2011

Poczytaj o Capitoxie Zooleku. Wiem że zabija nicienie i pijawki, co więcej?? Nie pamietam
Bartnik86
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt 20 kwi, 2010
Lokalizacja: Lublin/ Zamość
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez mar0752 » Wt 22 mar, 2011

Dobra. Zacząłem stosować CAPITOX-S. Zobaczymy co z tego wyniknie, nie wiem jak sobie poradzi z robakami w podłożu, ale puki co jest dobrze. Po 24h chodzą otumanione. Może w końcu się uda :)
Avatar użytkownika
mar0752
Stały bywalec
 
Posty: 409
Dołączył(a): Wt 26 lut, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Bartosz Grela » Wt 12 kwi, 2011

Wcześniej pisałem że u mnie no planaria nie zadziałała. Ale w innym akwarium już tak - 100% satysfakcji. Będe próbował teraz z najmniejszym.

Natomiast restart z odkażaniem zdał egzamin.
Avatar użytkownika
Bartosz Grela
Moderator
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Cz 03 lis, 2005
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Danyxm » N 26 cze, 2011

Moge polecic "no plannaria" - w moim "zasyfionym" 150l baniaku zadzialala - tyle ze kuracje przedluzylem z 3 do 5 dni i stosowalem 30-40% wieksze dawki i po 5 dniach wyplakow brak :)
Danyxm
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Pt 25 mar, 2011
Lokalizacja: Edinburgh
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez rave » N 28 sie, 2011

Ślimaki helenki skutecznie potrafią się zająć wypławkami.
Trzeba tylko wpuścić kilka sztuk, najlepiej małych.
rave
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Wt 23 lut, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Wt 13 wrz, 2011

odświeżam wątek bo jestem ciekawy jaki był efekt końcowy po zastosowaniu CAPITOX-S i jak on ma się do ślimaków helenek...czy jest tak samo szkodliwy jak no planaria?

rave napisał(a):Ślimaki helenki skutecznie potrafią się zająć wypławkami.


słyszałem różne opinie na ten temat
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Tola » N 04 gru, 2011

Pytanko:

http://www.youtube.com/watch?v=5MuWsaQJqGM

czy to właśnie jest wypławek ???

zakładam że tak a zatem kolejne pytanie: jak go zwalczyć bez szkody dla ryb i kreweci ?
Tola
Poznaje temat
 
Posty: 105
Dołączył(a): N 06 lis, 2011
Lokalizacja: Kielce
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Pn 05 gru, 2011

tak...to jest piękny, tłusty dorodny wypławek...sam je mam i nic nie robię...ale najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza jest no plannaria...dla pewności zrób kurację 3x w odstępach 3 tygodni żeby wybić wszystkie nawet te które dopiero się wyklują bo środek nie działa na jaja...
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Tola » Pn 05 gru, 2011

Tak zrobię, zamówiłam już preparat czekam na przesyłkę :( Skąd sie to wzięło szlag mnie trafia :(
Tola
Poznaje temat
 
Posty: 105
Dołączył(a): N 06 lis, 2011
Lokalizacja: Kielce
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Pn 05 gru, 2011

przyniosłaś na roślinach...a jeżeli je widać to jest już ich sporo...pamiętaj żeby przed użyciem plannarii wrzucić np mielonego mięsa lub innego czerwonego, surowego zawiniętego w gazę (ilość jak piłeczka do ping-ponga) na sznurku po zgaszeniu światła w akwa...zobaczysz ile ich jest jak zaczną wypełzać na mięso...wtedy wyjmij zawiniątko i powtórz operację kilka razy w różnych częściach akwa... już po kilku minutach przypełzną...na pewno wszystkich nie wybierzesz ale zapobiegniesz nagłemu skokowi doc z powodu rozkładających się martwych robaków...poza tym zrób gruntowne odmulanie kilka dni po zastosowaniu środka...
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Tola » Pn 05 gru, 2011

Jasne... tylko jak odmulić adę amazonię :roll:
Tola
Poznaje temat
 
Posty: 105
Dołączył(a): N 06 lis, 2011
Lokalizacja: Kielce
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Wt 06 gru, 2011

nie zwróciłem uwagi na podłoże...no to nie ma rady...wyłap ile możesz i najwyżej będziesz robić większe podmiany...
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Niepożądani goście, choroby, pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron