Robal w zbiorniku

Robal w zbiorniku

Postprzez Krzysztof Ciesielski » Pn 14 paź, 2013

Witam.
Mam problem, zauważyłem przed chwilką na szybie małego wijącego się robala około 0.5 cm długości, koloru białego bądź szarego co to może być i skąd się to paskudztwo wzięło. Nie zakupywałem żadnych roślin ostatnio żeby to przywlec a wcześniej tego nie było, jedynie przybyło ryb parka molinezji i parka kirysków oraz żaba bo syn mi nie darował :grin: (czego się nie robi dla dzieciaków). Jakby tego było mało to na samicy prętnika spostrzegłem po obu stronach pól centymetrowe plamy za skrzelami w okolicach brzucha (wygląda to jakby postrzępione białe łuski). Co to może być i czym to leczyć. Z chemii którą leję to nawozy Aqua Art, mineralizator Tetry oraz żeby się pozbyć ślimaków FEMANGA SCHNECKEN STOP.
Poradźcie coś żeby nie wybiło mi te paskudztwo wszystkich ryb :sad: .
Avatar użytkownika
Krzysztof Ciesielski
Poznaje temat
 
Posty: 72
Dołączył(a): N 10 lut, 2013
Lokalizacja: Przasnysz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Robal w zbiorniku

Postprzez Dijkstra » Wt 15 paź, 2013

KrzychuC napisał(a):Nie zakupywałem żadnych roślin ostatnio żeby to przywlec a wcześniej tego nie było, jedynie przybyło ryb parka molinezji i parka kirysków oraz żaba bo syn mi nie darował


To zdanie jest wewnętrznie sprzeczne.
A [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Wypławek_biały]to[/url] jest prawdopodobnie Twój problem. A w zasadzie nie jest to problem, one nie pasożytują, są po prostu drapieżnikami. Jeżeli nie rozmnażasz rybek ani krewetek, nie będą nikomu zagrażać i prawdopodobnie same znikną, w czym molinezje im pomogą.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Krzysztof Ciesielski » Wt 15 paź, 2013

Trochę mnie uspokoiłeś tym że same znikną bądź że molinezje je oprawią (zobaczyłem tylko jedną sztukę póki co, którą sam załatwiłem :grin: oby nie było więcej). Co do sprzecznego zdania to myślałem że wszelkie paskudztwo można przywlec jedynie na roślinach, a nie z rybami.

Może ktoś wie co może dolegać Prętnikowi.
Avatar użytkownika
Krzysztof Ciesielski
Poznaje temat
 
Posty: 72
Dołączył(a): N 10 lut, 2013
Lokalizacja: Przasnysz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez etherni » Wt 15 paź, 2013

Prętnikowi, jak kazdej rybie może dolegać każda rybia choroba - bez opisu nikt nie wywróży z fusów. Zmartwę Cie że akurat prętniki nie tylko często choruja to jeszcze są nosicielami niejednej "dżumy".
etherni
Zainteresowany tematem
 
Posty: 167
Dołączył(a): Cz 14 cze, 2012
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Niepożądani goście, choroby, pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron