Obiekt niezidentyfikowany

Obiekt niezidentyfikowany

Postprzez schiz » Cz 16 paź, 2014

Witam
W dniu dzisiejszym podczas niewielkich porządków w akwarium wzburzyłem wodę za korzeniem gdzie zazwyczaj wglądu nie mam. Zobaczyłem wtedy stworzenie grubości włosa, koloru białego/kremowego/żółtego długości ok 1,5-2cm które mocno wijąc się mknęło w toni wody. Nie miałem zbyt dużo czasu na przyglądanie się intruzowi bo neonka go niemal od razu zjadła. Kilka tygodni wcześniej widziałem stworzenie długości ok 0,5cm o identycznej barwie, grubości i wijące się w taki sam sposób ale zlekceważyłem bo myślałem że to wypławek których populacja zamieszkuje mój zbiornik (na szczęście w ilości moim zdaniem niedużej, czasami kilka sztuk na szybie po włączeniu światła w nocy). Wypławki raczej osiągając długość 1,5 cm byłyby już znacznie grubsze od włosa, więc czy może to być np tasiemiec lub jakieś inne niebezpieczne stworzenie?
schiz
Początkujący
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt 20 cze, 2014
Lokalizacja: RK
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Obiekt niezidentyfikowany

Postprzez adams750 » Cz 16 paź, 2014

Przybysz z kosmosu :mrgreen: A tak na poważnie to mogą być nicienie. Wyszukiwarka google nie gryzie poczytaj o nich i problem rozwiążesz :wink:
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Obiekt niezidentyfikowany

Postprzez Pethro » Cz 16 paź, 2014

tymi nicieniami się nie przejmuj jedzą sobie detrytus, gorsze są wypławki bo atakują rybki i krewetki
Avatar użytkownika
Pethro
Stały bywalec
 
Posty: 323
Dołączył(a): So 27 cze, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Obiekt niezidentyfikowany

Postprzez schiz » Pt 17 paź, 2014

Wiem że google nie gryzie ale nie przyszło mi do głowy googlować bo zostałem przytłoczony doświadczeniem i autorytetem użytkowników tego forum oraz ogromem wiedzy tu zawartej :P, niestety po przeglądnięciu kilku stron tematów o pasożytach nie natknąłem się na nic co mogłoby mi rozjaśnić sprawę więc założyłem nowy wątek. Dziękuję za sugestie :)
schiz
Początkujący
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt 20 cze, 2014
Lokalizacja: RK
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Obiekt niezidentyfikowany

Postprzez Ulvhedin » Pn 27 paź, 2014

Tak tylko informacyjnie odnośnie wypławek, świetnie sobie radzą z nimi ramirezki, należy jednak mieć na uwadze, że równie świetnie radzą sobie z krewetkami, tylko jedna się nadal ukrywa.
Ulvhedin
Znający temat
 
Posty: 1130
Dołączył(a): N 27 gru, 2009
Lokalizacja: Bieruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Obiekt niezidentyfikowany

Postprzez Pethro » Pn 27 paź, 2014

Ja tam na wypławki wole no-planaria, w lekkim nadmiarze zawsze jest skuteczna.
Avatar użytkownika
Pethro
Stały bywalec
 
Posty: 323
Dołączył(a): So 27 cze, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Niepożądani goście, choroby, pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron