Filrus Floran na podłoże?

Filrus Floran na podłoże?

Postprzez AdamRC » Pt 06 lut, 2009

Witam!

Długo nie udzielałem się na forum, i w zasadzie nie miałem po co :razz: . Nowa aranżacja okazała się niewypałem, w tzw. międzyczasie padło oświetlenie, akwarium przeżyło atak krasnorostów i w takim dość wątpliwym stanie dogorywa. Fotki mogę pokazać na wyraźną prośbę, chwalić się nie mam czym :oops: .

Pojawiło się na szczęście światełko w tunelu - zakupiłem oświetlenie Atman DR-90 i trochę roślinek. Planuję zrobić restart akwarium ale bez wyrzucania Biogruntu DIY ( jeszcze świerzy, 2 miesiące :wink: ). Pozostaje tylko kwestia właśnie podłoża. Zostać przy drobnym żwirku bazaltowym czy lepiej dołożyć kilka złotych na zakup Floran'u. Czy to podłoże jest obojętne chemicznie? ( różni ludzie różnie piszą :wink: ) Aranżacja głównie z korzeni - utrzymają się w podłożu czy muszą być podtrzymane np. kamieniami?

Pozdrawiam
Adam
AdamRC
Poznaje temat
 
Posty: 61
Dołączył(a): Cz 17 sty, 2008
Lokalizacja: Łomża
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez plutonow » Pt 06 lut, 2009

Moje doświadczenie z tym podłożem jak i większości to takie, że podłoże jest zbyt lekkie co powoduje masę kłopotów z sadzeniem i utrzymaniem roślin w podłożu, jest obojętny chemicznie więc paramterów wody nie zmienia, osobiście odradzam.
Avatar użytkownika
plutonow
Aktywny użytkownik
 
Posty: 514
Dołączył(a): N 02 kwi, 2006
Lokalizacja: Rybnik
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Kansol » N 08 lut, 2009

Według moich doświadczeń z tym podłożem w początkowej fazie po zalaniu podnosi znacznie GH i Kh. Po około trzech miesiącach przestaje w tak znaczny sposób ale jednak lekko podbija twardości.
Kansol
Stały bywalec
 
Posty: 315
Dołączył(a): Wt 21 wrz, 2004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Podłoże, Dekoracje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron