Pomocy. Tlo strukturalne JUWEL Rock.

Pomocy. Tlo strukturalne JUWEL Rock.

Postprzez tomy » Pn 21 gru, 2009

Juwel Rock -
tlo kupilem i wkleilem do nowego akwa.
Po dwoch tygodniach "bycia" w wodzie, z tla zaczyna odlazic warstwa wierzchnia dajaca kolor.
Dodam ze caly ten czas woda byla "biala".
Pierwotniaki to nie byly, ale sprobowalem nawet srodkow polecanych w sklepie,
czyli NUTRAFIN BIO-CLEAR.
Woda dalej biala, jakby ktos farby nalal...
Sadzilem nawet ze to silikon rozpuszcza sie w mojej wodzie, ale nie, jest oki.
Wczoraj wsadzilem torbe wegla, ktory mam zawsze, ale nie uzywam nigdy.

Jak pisze - dzis zauwazylem ze zlazi warstwa wierzchnia....

PROSZE o jakies pomysly co moglo spowodowac taki stan rzeczy. Czy to normalne?

Mial tak juz ktos? Jesli tak, to co zrobil?
Nie piszmy o dojrzewaniu, glupotach i innych.
Tlo bylo ze sklepu. Reklamacja wchodzi oczywiscie w gre, ale tlo jest wklejone...
Producent zalecal wklejenie na silikon. Tak tez zrobilem.

mozna wygooglac, ale wklejam linka do zdjecia.

http://www.petcentreonline.co.uk/ecomme ... t~1347.htm

http://www.mundoanimalia.com/images/pro ... 6880_1.jpg
tomy
Zainteresowany tematem
 
Posty: 155
Dołączył(a): Śr 20 kwi, 2005
Lokalizacja: ze wsi
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez bruno80 » Pn 28 gru, 2009

Witam!
Nigdy takiego tła nie używałem w swoich akwariach które miałem czy też mam , ale z tego co piszesz można wywnioskować tylko jedno to jakiś bubel i najprawdopodobniej farba którą to jest pomalowane weszła w reakcje tylko ciekawe z czym (bo chyba te tła nie sa tylko do niemieckiej wody przystosowane :mrgreen:) . Na twoim miejscu to założył bym akwa na nowo -odkleił to g..no i nakleił jakieś tło od tyłu co zawsze jest moim zdaniem bezpieczniejsze a i w rośłinnych akwariach daje lepszy efekt i gębie któej tło strukturalne czy JUwel nie dadzą . sam używałem wczesniej różnych teł strukturalnych ale nie polecam . Nadto to poszedł bym do tego sklepu z tym g..nem i wniósł o zwrot gotówki bo co z tego ,że wymienią ci to na nowe .Nie daj sobie wmówić ,że nie ma takiej możłiwości -poniewaz sprzedali ci coś co nie zdało egzaminu zgodnie z opisem na opakowaniu i swoim przeznaczeniem, a sprawdzenie nowego tła to za dużo roboty aby znów niemiło sie rozczarować . Takie tło powinno byc zupełnie obojętne dla środowiska zbiornika, a z tego wynika ,że nie jest . NIe wiem czy sprawdzałeś parametry wody kiedy jeszcze było wszystko ok. bo mógłbyś je teraz sprawdzić i porównać jak się zmieniły kiedy ta powłoka zaczyna odłazić. Odchodząc od tematu osobiście do firmy JUwel mam dystans i moim zdaniem ich produkty nie są warte gotówki jaką się na nie przeznacza i mam tu na myśłi głownie akwaria z szafkami , a jeśłi chodzi o ozdoby to sam po wielu latach "uprawiania" akwarystyki preferuje naturalne np skały ,korzenie , murki i inne pierdółki , a nie sztuczne -bo sam widzisz ile potem zachodu i cała praca włożona przy założeniu zbiornika poszła na marne .
Pozdrawiam i życze powodzenia .
PS Jak pisałem wczesniej zażądał bym na twoim miejscu zwrotu kasy lub ewentualnie nawet wyzbrania sobie w tym sklepie innego produktu w podobnej cenie. Jeśłi stworzą ci jakieś z tym problemy to zapytaj po 1-sze ile jest na to gwarancji producenta a po 2-gie to w przypadku kłopotów zwrócił bym się z tą sprawą do odpowiedniego rzecznika praw klienta.
Avatar użytkownika
bruno80
Poznaje temat
 
Posty: 132
Dołączył(a): Śr 16 kwi, 2008
Lokalizacja: Bytom
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez tomy » Pn 28 gru, 2009

co ja moge powiedziec... zawsze chcialem miec takie tlo.
Krewetki by mialy gdzie przesiadywac na ploteczkach.
Co do wizyty w sklepie, nie sadze zeby byly problemy z odzyskaniem gotowki, ale szkoda akwarium. Wkleilem to cudo uzywajac silikonu i teraz nawet jesli uda mi sie wyrwac, zostana slady na szkle i nowy baniak poleci do smieci. Pytam, bo moze ktos sie z tym spotkal, albo mial podobny problem. I moze jakos go rozwiazal... Szkoda pracy po prostu. Poki co zlalem, wysuszylem i ponownie zalalem. Zapach unosi sie jak poprzednio, ale woda po dwoch dniach nie zmienila koloru.
Moze droga do sukcesu jest wymoczenie dziadostwa?

Powiem szczerze nie nie czuje nawet radosci z zalozenia tego akwarium. A raczej proby zalozenia.
tomy
Zainteresowany tematem
 
Posty: 155
Dołączył(a): Śr 20 kwi, 2005
Lokalizacja: ze wsi
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez calypso83 » Wt 29 gru, 2009

dlaczego baniak poleci do śmieci?Silikon się na zdjąć z szyby i nie będzie śladu.A jeśli chodzi o białą wodę a jakim silikonem kleiłeś te tło?
calypso83
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 15 lis, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez tomy » Wt 29 gru, 2009

jeden silikon z malej tuby -typowy do akwa (bardzo maly)
drugi z tuby jak silikon do napraw domowych (na pistolet) dopuszczony do kontaktu z woda, przeznaczony miedzy innymi do klejenia akwa.
oba kupione w sklepie akwa.
tomy
Zainteresowany tematem
 
Posty: 155
Dołączył(a): Śr 20 kwi, 2005
Lokalizacja: ze wsi
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez calypso83 » Wt 29 gru, 2009

ja właśnie kiedyś kleiłem takim małym bo dawali do tła taka tubka biała i na zielono napisane silikon to powiem że miałem dziwny zapach ulatniający się z akwa, kleiłem wtedy łupki w malawi. Może tą białą wodę masz od silikonu może po terminie był
calypso83
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 15 lis, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez tomy » Cz 07 sty, 2010

po trzykrotnym zalaniu i zlaniu
jest dobrze.
problemem jak sie zdaje byl jednak raczej silikon

akwa zalane, obsadzone.
dzieki za slowa wsparcie

pozdrawiam
tomy
Zainteresowany tematem
 
Posty: 155
Dołączył(a): Śr 20 kwi, 2005
Lokalizacja: ze wsi
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez tomy » Śr 07 kwi, 2010

i odzywam sie ponownie
dwa dni zajelo mi zerwanie tego tla z akwa
zaczela zlazic warstwa wierzchnia.
rosliny chorowaly
tak tragicznie nie mialem jeszcze nigdy
ODRADZAM TAKIE TLO
tomy
Zainteresowany tematem
 
Posty: 155
Dołączył(a): Śr 20 kwi, 2005
Lokalizacja: ze wsi
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Podłoże, Dekoracje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron