podłoże akwa 450l

podłoże akwa 450l

Postprzez siano » N 10 sty, 2010

witam wszystkich mam pytanie do was jakiego podloza użyć do akwarium 450l

najlepiej bylo by wypełnić całe podloże Aqua Art AquaSubstrate ( chyab ze znacie tansze i skuteczne rozwiązanie ) ale koszt jest duży jak na takie duże akwarium

rozmawiałem z panem w sklepie akwarystycznym i powiedzial ze nie powinno sie używać żwiru ponieważ rośliny słabo rosną co o tym sadzicie??


bardzo proszę o pomoc

pozdrawiam
siano
Początkujący
 
Posty: 39
Dołączył(a): Wt 29 gru, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez maxmaxi » N 10 sty, 2010

to kup filtusia florana jest tanszy albo zobacz jbl manado 10l kosztuje 40 złoty
Avatar użytkownika
maxmaxi
Poznaje temat
 
Posty: 64
Dołączył(a): Śr 22 lip, 2009
Lokalizacja: ełk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Deliquent » Pn 11 sty, 2010

a ja na Twoim miejscu jezeli Ci szkoda kasy lub masz jej brak(tak bylo w moim przypadku):P wystartowalem poczatkowo na filtusie zeogrunt i jakos z efektow zadowolony nie bylem tera jade na ziemi ogrodowej i jest ok:) tylko poczytaj o ziemi troszke bo na prawde warto:)
Avatar użytkownika
Deliquent
Poznaje temat
 
Posty: 120
Dołączył(a): Śr 10 cze, 2009
Lokalizacja: Iłowa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez bruno80 » Pn 11 sty, 2010

Oj to ten pan z zoologicznego to nie jest chyba jakiś znawca . Ja używam biogrunt aquabotanigue a na tym żwir 1-3mm -polecam warto .
Avatar użytkownika
bruno80
Poznaje temat
 
Posty: 132
Dołączył(a): Śr 16 kwi, 2008
Lokalizacja: Bytom
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

tele

Postprzez haiaw » So 30 sty, 2010

ja używałem aquasubstrate i amazonii zmieszanych i działało ale było drogie. Dodatkowo dowiedziałem się, że zrobiłem błąd nie dając nic pod spód, bo to są tylko substraty.
Teraz mam przerwę ale następny zbiornik będzie mieszanką czystej ziemi i jednego opakowania substratu tropici z gliną - podejrzewam że efekty będą jak po amazonii ale o wiele taniej..

Coraz bardziej wierzę, że te substraty to tylko męcenie w głowach, bo jeśli ktoś chce, sam jest w stanie małym kosztem przygotować sobie równie dobre podłoże..

A sprzedawca ma racje - nie używa się żwiru - słyszałeś kiedyś, że rośliny rosną w żwirze w swoim naturalnym środowisku? Musisz im zapewnić to co mają w naturze. A najlepsza jest ziemia - żaden substrat nie będzie lepszy. Żwiru możesz użyć do przykrycia ziemi, żeby nie mąciło.
Avatar użytkownika
haiaw
Zainteresowany tematem
 
Posty: 177
Dołączył(a): Śr 10 gru, 2003
Lokalizacja: Baniakowo
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Podłoże, Dekoracje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości