Filtus Floran

Filtus Floran

Postprzez powerplus » So 30 sty, 2010

Czy podłoże w temacie podnosi twardość? Przeczytałem kiedyś opinie użytkownika że nie jest obojetne. Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
Avatar użytkownika
powerplus
Poznaje temat
 
Posty: 67
Dołączył(a): N 05 lut, 2006
Lokalizacja: Płock
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Godar » So 30 sty, 2010

Być może mam , bowiem mam u siebie w podłożu floran zwykły oraz resztki Aquagruntu wymieszanego ze żwirem (przeniesione z poprzedniego zbiornika) i walczyłem z TWO sięgającą 30*. :evil: Wiem ze częściowo za to odpowiedzialne mogą być sole które stosuję , ale nie aż tyle... Dlatego swego czasu zostałem zmuszony do zakupu RO.
Jak sądzę macza w tym palce floran , więc właśnie czeka na odpowiednią chwilę (trochę wolnego by się przydało) zakupione Matado aby zająć jego miejsce w zbiorniku.
Godar
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 800
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2008
Lokalizacja: Częstochowa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez maxmaxi » N 31 sty, 2010

Witam mi właśnie jbl manado podnosi leje samo ro i twardość gh dochodzi mi do 10 i nie daję aqua dura a na floranie woda twardość jaka była taka jest, jak się nic nie zmieni to wywale to manado i kupię jakieś inne np.shrimp sand
Avatar użytkownika
maxmaxi
Poznaje temat
 
Posty: 64
Dołączył(a): Śr 22 lip, 2009
Lokalizacja: ełk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Godar » Pn 01 lut, 2010

maxmaxi napisał(a):Witam mi właśnie jbl manado podnosi leje samo ro i twardość gh dochodzi mi do 10

No to jesteś pierwsza osoba od której słyszę ,że Matado ma taki wpływ na wodę. Z tego co wcześniej czytałem nikt tego nie sygnalizował , bo miało to być neutralne podłoże i nie powinno nic w niej raczej zmieniać ...
Jakieś inne szczegóły ... jak długo go używasz ?
Godar
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 800
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2008
Lokalizacja: Częstochowa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez maxmaxi » Pn 01 lut, 2010

Witam stosuję je od grudnia wody podmiana to czyste ro i gh rośnie do 10 gdzieś na innym forum znalazłem informację o zalaniu wrzątkiem na 10 min ale ktoś tam próbował i nic nie dało tutaj link http://www.akwaria.pl/forum/viewtopic.p ... ght=manado
Avatar użytkownika
maxmaxi
Poznaje temat
 
Posty: 64
Dołączył(a): Śr 22 lip, 2009
Lokalizacja: ełk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Godar » Pn 01 lut, 2010

Czy masz samo Manado , czy jeszcze inny składnik podłoża? Jaki masz poziom two?
Ja przy Floranie też miałem kh niejednokrotnie dochodzące do 10 , a two tak jak wcześniej wspomniałem do 30.
Chcę rozwiać wszelkie wątpliwości zanim je wrzucę do bańki.

W tym tygodniu startuje kostkę i zrobię próbę , myślałem na połączeniu Aquasubstrate II+ z Manado. Może spróbuję w drugim mniejszym ( drugą kostkę będę miał dopiero za dwa miechy)z połączeniem Manado z JBL Aquabasis Plus i porównam sobie je ze sobą.
Godar
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 800
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2008
Lokalizacja: Częstochowa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Bartosz Grela » Śr 17 lut, 2010

Nie zauważyłem żadnych problemów z Manado u siebie. Pewnie dlatego że nie mierzyłem żadnych twardości ani pH ;) Wszystko chula :) A początkowe trudności z roślinami poprawiłem nawożeniem.
Avatar użytkownika
Bartosz Grela
Moderator
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Cz 03 lis, 2005
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Podłoże, Dekoracje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron