Sprzęt do 126L

Sprzęt do 126L

Postprzez xonixe » Śr 16 sty, 2013

Hej, po roku wracam znowu do akwarystyki. To co obecnie posiadam:
# Akwa 80x35x45[cm]
# Belka oświetleniowa t5, 3 x 24w
# Kaskada FZN-3
# Grzałka 200w

Nawożenie będzie EI.

Zakupy:
1. Do belki:
-Philips Master 865 6500K x2
-Philips Aquarelle 10000K x1

2. Do kaskady:
1/3 gąbka. 2/3 ceramika.

3. Jeden z zestawów CO2 z (link) ~400zł z elektrozaworem.

4. Podłoże: W związku z EI nie wiem do końca co wybrać. Na razie główna opcja to czarne Planta Soil 9L x2. Generalnie potrzebuję coś co nie będzie mi wyciągać nawozów z kolumny. Budżet na podłoże to koło 200zł.

Tak to na tę chwilę widzę. Główne wątpliwości dotyczą podłoża. Będę wdzięczny za sugestie.
Pozdrawiam, Piotrek
xonixe
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 02 maja, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » Cz 17 sty, 2013

Co do planta soil, to jestem sceptyczny, zwłaszcza do tego 'made in japan' A jakaś informacja o producencie? Zapomnij... I do tego (a może dlatego), że sprowadza je Aquario - twórca marki q-pneumatic, dostępnej tylko w PL. A planta soil? Też spróbuj znaleźć poza PL.
Poza tym:
planta soil 9l - 94,99 = 10.55/kg wszędzie jak jeden mąż - nie żeby wyglądało to na zmowę cenową, czy coś
aquatic nature Pro Soil 8l - 79,50 = 9,94/kg. Czyli sprawdzone podłoże poważanej firmy jest... tańsze, niż wynalazek niewiadomego pochodzenia...

Co do kaskady, to z doświadczenia - nie dawaj do niej gąbki, bo żeby to miało ręce i nogi, pewnie wylądowałaby na spodzie (jako pierwsza) i żeby ją wyczyścić, trzeba wywalać ceramikę. Lepiej dać prefiltr z gąbki na rurke ssącą.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Markky21 » Cz 17 sty, 2013

Ja dodam z własnego doświadczenia, ze kaskada potrafi wytrącać CO2 z wody bardzo skutecznie. W nocy potrafi napowietrzyć całą wodę i od rana musisz rozpuszczać dużą ilość CO2, co też powoduje duże skoki pH każdego dnia. Ja mam takie jedno akwarium z kaskadą i podaje 8 razy więcej CO2 proporcjonalnie niż w akwarium na filtrach kubełkowych.
Avatar użytkownika
Markky21
Zainteresowany tematem
 
Posty: 154
Dołączył(a): Pt 07 lis, 2008
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez xonixe » Cz 17 sty, 2013

Pro Soil faktycznie ma całkiem dobre opinie i przeglądnąłem kilka super baniaków na nim.
A co myślicie o ASII+? Jakie podłoże w granicach 200zł kupię?

Co do kaskady, to pewnie ją wymienię później na kubełek ale na początek wolę ograniczyć koszty i ją po prostu przerobię tak, że strumień wody będzie uderzać w jakąś blokadę i powoli wpływać do zbiornika. wtedy nie będzie takiego ruchu przy powierzchni.
xonixe
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 02 maja, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Podłoże, Dekoracje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość