Roślinniak na czystym żwirze?

Re: Roślinniak na czystym żwirze?

Postprzez Bartosz Grela » Pn 13 paź, 2014

Fajne. I chyba nie ciężkie?
Avatar użytkownika
Bartosz Grela
Moderator
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Cz 03 lis, 2005
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Roślinniak na czystym żwirze?

Postprzez marcecrisco » Pn 13 paź, 2014

polakko 78 napisał(a):Cześć. Mogę dodać coś ze swojego doświadczenia. Ogólnie prowadziłem moje akwaria na podłożach Soil, lecz był jeden rok gdzie postanowiłem spóbować ze żwirkiem. Jako podkład dałem Tropica plant substrate. Problemów ogólnie nie było, zdjęcia jak wyglądało akwarium są w moim wątku. Jednak co mi nie pasowało: widok żwirku z przodu zbiornika, mimo że zbiornik był zarośnięty to jednak czarne podłoże ładniej kontrastuje. Dodatkowo łatwiej się odmula, nie pyli i nie rozpada się jak soil.
Odnośnie nawożenia, faktycznie substrat wybacza błędy w nawożeniu, lecz w pierwszym roku, dalej to już nie wiadomo co jest w podłożu. Potwierdzi to Dominik, czasem nawet się śmiejemy że mam więcej kapsułek niż ziaren substratu.
Jeżeli chcesz czarne podłoże które nie zmienia parametrów, to może spróbuj Volcanitu firmy Aquamadica. Jest dostępny na stronie Aqua Medica Poland. Linku nie wrzucam bo Dominik i tak go wytnie ( pozdrawiam Cię serdecznie Stary).

Dzięki za sugestie. Sprawdziłem i wszystko ok z Vulcanitem tylko jest bardziej brązowy niż czarny.
AAII po dwóch latach pyli tak że po przesadzeniu jednej roślinki dwa dni musze otrzepywać roślinki z kurze, cyrkulacja ograniczona do niezbędnego minimum bo w przeciwnym razie pył z podłoża wchodzi w zawiesine i osadza sie na roślinach.
Kupiłem juz bazalt 2-5 mm, także chyba nie mam już wyboru. Jak tylko znajde chwile w miesiącu to będzie zamiana AAII na bazalt.

Miałem kieeedyś drobny bazalt. Wyglądał fajnie ale była różnica w rośnięciu roślin na gorsze. Jest cięższy przez co bardziej zwarty. Polecam gruboziarnisty piasek
Różnice na gorsze w porównaniu do piasku czy aktywnego podłoża? :)
Piasek gruby brałbym bez zastanowienia, gdyby tylko był taki w czarnym kolorze.

Apollo
co to jest za podłoże na tych fotkach?

Dzieki za pomoc wszystkim :D
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Odp: Roślinniak na czystym żwirze?

Postprzez apollooo » Pn 13 paź, 2014

Jest to kamień uzywany w tynkach zywicznych, kolor czarny(w wodzie wpada w ciemno szary) granulacja 1-1.5mm
Nie ma ostrych krawedzi, nie barwi, nie zmienia parametrów. Jest lzejszy od zwirku jednak na tyle ciezki, ze rosliny sadzi sie idealnie.

Co ciekawe pomimo roznych problemow z nawozeniem itp. maly heniek rosnie na nim bezproblemowo.

Na dno o wymiarach 150*58 poszlo 75kg
Cena ok 3-4 zl kg/ oczywiscie jako skladnik tynku a nie ladnie zapakowane przez rozne firmy akwa w cenie 20-40zl za kg:p

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
apollooo
Zainteresowany tematem
 
Posty: 216
Dołączył(a): Wt 28 wrz, 2004
Lokalizacja: Ostrzeszów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Roślinniak na czystym żwirze?

Postprzez marcecrisco » Pn 13 paź, 2014

Z tego co piszesz świetna alternatywa, jak komuś jeszcze ta szarość nie przeszkadza.
Heniek rośnie bo lubi drobne ziarenka. Ja planuje na przód tam gdzię będzie trawnik wysypać ze 2-3 worki takiego bazaltu drobniutkiego po ok 1 mm
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Roślinniak na czystym żwirze?

Postprzez thomas.bham » Pn 13 paź, 2014

Duży Henryk rosnie na zwirku bez problemu. Ale maly nie ma szans.
thomas.bham
Aktywny użytkownik
 
Posty: 516
Dołączył(a): Cz 22 paź, 2009
Lokalizacja: Birmingham/Kalisz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Roślinniak na czystym żwirze?

Postprzez marcecrisco » Pn 13 paź, 2014

na żwirku o jakiej granulacji ? Patrząc na wielkość tej rośliny to myśle że granulacja moze mieć tu decydujące znaczenie. Na grubym napewno bedzie mu trudno ale w bardzo drobnej granulacji może dać rade
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Roślinniak na czystym żwirze?

Postprzez thomas.bham » Pn 13 paź, 2014

Probowalem na malej granulacji. Maly henryk tak polownicznie wbija sie swoimi korzeniami ze nie moze sie zachaczyc. Oprocz tego mam wrażenie ze ta roślina zakorzenia sie w bogatym podłożu tak jakby nie pobierala nic z wody.
Ale spróbuj może Tobie się uda.
thomas.bham
Aktywny użytkownik
 
Posty: 516
Dołączył(a): Cz 22 paź, 2009
Lokalizacja: Birmingham/Kalisz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Odp: Roślinniak na czystym żwirze?

Postprzez apollooo » Pn 13 paź, 2014

Kilka fotek malego heńka I innych roslin. Kondycja roslin nienajlepsza z powodu niewlasciwego nawozenia. Jade na prawie jałowym podlozu I narazie nie moge dojsc do wlasciwych dawek . Ale co by sie nie dzialo , henio zawsze sie trzyma.

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

uploadfromtaptalk1413214257082.jpg
uploadfromtaptalk1413214297258.jpg
uploadfromtaptalk1413214350557.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
apollooo
Zainteresowany tematem
 
Posty: 216
Dołączył(a): Wt 28 wrz, 2004
Lokalizacja: Ostrzeszów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Roślinniak na czystym żwirze?

Postprzez thomas.bham » Pn 13 paź, 2014

Faktycznie trzyma się dobrze. Najwyrazniej moje nawozenie bylo jeszcze gorsze a do tego przy dnie zawsze mialem wir wiec roślina nie miala latwo.
Widze po twoich roślinach podobne objawy jak u mnie heniu jakis taki blady i ma ten "nie soczysty" odcien zieleni jak u mnie rosliny.
Blyxe u mnie tez poskrecalo zaczerwienilo a na koniec skarlowaciala i sie praktycznie rozwalila.
thomas.bham
Aktywny użytkownik
 
Posty: 516
Dołączył(a): Cz 22 paź, 2009
Lokalizacja: Birmingham/Kalisz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Roślinniak na czystym żwirze?

Postprzez thomas.bham » Pn 13 paź, 2014

Jestem ciekaw czy Zbyszek podolalby moim problemom urzywajac mojej wody.
Bo urzywajac swoja napewno doszedł do perfekcji
thomas.bham
Aktywny użytkownik
 
Posty: 516
Dołączył(a): Cz 22 paź, 2009
Lokalizacja: Birmingham/Kalisz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Odp: Roślinniak na czystym żwirze?

Postprzez apollooo » Pn 13 paź, 2014

Jestem na etapie sprawdzania roznych poziomow potasu, to pierwszy krok po poteznym zakwicie jaki mialem latem.
Z ciekawostek, niby problemowy henio rosnie, a rogatek, jaka kolwiek rotala, czy nawet lotos tygrysi albo nie rosna wcale I notorycznie sie pala, lub jak rogatek przybieraja nienaturalna czerwona barwe i sie rozpuszczaja.

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
apollooo
Zainteresowany tematem
 
Posty: 216
Dołączył(a): Wt 28 wrz, 2004
Lokalizacja: Ostrzeszów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Roślinniak na czystym żwirze?

Postprzez Zbyszek17 » Pn 13 paź, 2014

thomas.bham napisał(a):Jestem ciekaw czy Zbyszek podolalby moim problemom urzywajac mojej wody.
Bo urzywajac swoja napewno doszedł do perfekcji
    Na pewno bym próbował wyeliminować problemy drogą doświadczalną.
    Małego Heńka, bo dużo tu o nim piszecie, miałem w swoich zbiornikach kilka razy ale zawsze na substracie. Podyktowane to jest łatwością sadzenia i żyznością podłoża co Heniek uwielbia, choć podłoże żwirowe też można odpowiednio wzbogacić. Warunkiem dobrego wzrostu jest częste przycinanie nawet po tygodniu, chociażby każdej przerośniętej gałązki. Powoduje to dużo lepsze krzewienie.
    Najlepszy efekt i wygląd Heńka miałem o dziwo na Pro Soilu, pomimo że był też na Amazonii New.
    Wracając do perfekcji o której jest mowa, to powiem że woda to tylko połowa sukcesu, druga to rozsądne nawożenie :wink:
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Roślinniak na czystym żwirze?

Postprzez marcecrisco » Wt 14 paź, 2014

Apollo,
Heniek Ci całkiem spoko rośnie na tym podłożu, myśle że jakby miał więcej azotu i mikro w wodzie to troche by bardziej zzieleniał.

polakko 78 napisał(a):Cześć. Mogę dodać coś ze swojego doświadczenia. Ogólnie prowadziłem moje akwaria na podłożach Soil, lecz był jeden rok gdzie postanowiłem spóbować ze żwirkiem. Jako podkład dałem Tropica plant substrate. Problemów ogólnie nie było, zdjęcia jak wyglądało akwarium są w moim wątku. Jednak co mi nie pasowało: widok żwirku z przodu zbiornika, mimo że zbiornik był zarośnięty to jednak czarne podłoże ładniej kontrastuje. Dodatkowo łatwiej się odmula, nie pyli i nie rozpada się jak soil.
Odnośnie nawożenia, faktycznie substrat wybacza błędy w nawożeniu, lecz w pierwszym roku, dalej to już nie wiadomo co jest w podłożu. Potwierdzi to Dominik, czasem nawet się śmiejemy że mam więcej kapsułek niż ziaren substratu.
Jeżeli chcesz czarne podłoże które nie zmienia parametrów, to może spróbuj Volcanitu firmy Aquamadica. Jest dostępny na stronie Aqua Medica Poland. Linku nie wrzucam bo Dominik i tak go wytnie ( pozdrawiam Cię serdecznie Stary).

Nawiązując do akwarium Dominika to chyba miał sam czysty bazalt, nie wiem jak jest w tej chwili :D
Jako trawnik używał raczej większych roślin (BLyxa, staugryne itp) ciekawe czy podejmował próby z mniejszymi
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Odp: Roślinniak na czystym żwirze?

Postprzez apollooo » Wt 14 paź, 2014

Gdyby to bylo takie proste to roślny wyłaziłyby juz z akwarium.
Podaje sporo micro, dodatkowo zelazo z ferro++ , mialem sporo azotu jak i fosforu. I nic to nie dawalo.
Swiatla mam 0.8w na litr co2 full, w akwarium pralka, nic to nie zmienia.
Czesc roślin rośnie niezle inne wcale.
W podłoze dałem troche nawozu osmocotte, bez wiekszych rezultatow.
Zielsko sprawia wrazenie problemow z makroelementami, jednak nie wiem w czym dokladnie lezy problem.
Chcialem sprobowac na jalowym podlozu, ale jak narazie srednio to wychodzi (choc nie ma jeszcze tragedii)
Dodam ze wczesniej w starym 100l akwa mialem zwirek a pod nim mieszanke gliny, ziemi, keramzytu, oraz dolomitu. Nawozilem to podobnie i wszystko co sadzilem roslo.
Teraz pomału zaczynam sie zastanawiac nad wzbogaceniem podloza , oczywiscie bez restartu(kapsy ferki odpadaja przez swoja cene) i nie wiem co mialo by sens. Moze kulki gliniano torfowe w wiekszej ilosci?
A moze jednak kombiniwac z nawozeniem do slupa wody dalej?

Sorki za pisownie, Pisze z kom w pracy po kątach:p

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
apollooo
Zainteresowany tematem
 
Posty: 216
Dołączył(a): Wt 28 wrz, 2004
Lokalizacja: Ostrzeszów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Roślinniak na czystym żwirze?

Postprzez marcecrisco » Wt 14 paź, 2014

Ja bym jeszcze pokombinował na Twoim miejscu, pare osób pokazało że da sie na jałowym dograć nawożenie także nie ma różnicy czy to substrat. Jakie masz parametry makro w szkle? Jakie sprawdzałeś opcje. Mówiłeś że zmieniałeś K może coś z tym jest na rzeczy.
Albo może kwestia źle dobranego mikro?
Dominik Gąsiorek w swoim szkle nawoził dość obficie i sprawdzało się to przy jałowym podłożu.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Roślinniak na czystym żwirze?

Postprzez apollooo » Wt 14 paź, 2014

Z nawożeniem to dłuższa historia.

Na początek parametry
Akwarium 430l brutto 150x50wysx58gł

Oświetlenie 4x80w t5 lampa wlasnej roboty 2x grolux 2x osram 865 Swiecenie pełna moc 8h plus 4h na połowie świetlówek

Filtracja Kubeł jbl cp-500 wypelniony gąbkami oraz węglem aktywnym
dodatkowo zestaw 3x narurowiec na pompie Co. do rozpuszczania co2 ( 2 komory z rurka trzecia pusta) do tego cylkulator jakis tam podwójny 6000/h max.
Podłoże Grysik sztuczny kolor czarny granulacja 1-1,5mm grubość od około 5cm z przodu do co najmniej 10cm z tylu akwa.

Fauna 30+ Neon innesa 4x Bocja wspaniała młoda 20+ Notropis chromosomus, kilka molinezji dwie kosiarki oraz kilka otosków.

Woda ro mineralizowana zółtym v5 GH7 KH5 38Ca 12Mg 0-potasu
Podmiany 90l co tydzien

Nawożenie aktualnie
Micro
Intermag plus rozrobione 50ml w 450ml wody destylowanej. 20ml tygodniowo rozbite na dawki 10ml przy podmianie plus 3x3 w tygodniu wieczorem.
Dodatkowo okolo 8ml ferro ++ Aquaart dzienie wieczorem

Macro

Azot 11mg z Kno3 rozbite na 3 dawki
Fosfor 1,7mg z Kh2po4 rozbite na 3 dawki
Potas obecnie 15mg przy podmianie z k2so4 plus to co z innych macro

Dodatkowo sypniete podczas startu pod podłoże w sumie odrobina osmocotte do roślin doniczkowych długo działającego. start akwa okolo stycznia.
Jakieś 2 miesiące temu dodatkowo gdzieniegdzie pokruszone koreczki osmocotte w ilości 3 pod większe rośliny.


Od samego początku miałem problemy z bielejącymi wierzchołkami roślin. Podawałem znikome ilości potasu, potem lałem po 20mg potasu i nic. Rotala rotundifolia red i green puszczają młode pędy po kilka listków po czym przestają rosnąc i zamierają. Lotos tygrysi puszcza malutkie zwinięte w rulonik listka i zamiera.
Rogatek po wrzuceniu pięknej zielonej roślinki robi się czerwony przestaje rosnąc po czym stopniowo od starych łodyg sie rozpuszcza. Duży henio rośnie w miarę jednak każda przycinka kończy się bardzoooo powolnym odbijaniem. Większość roślin ma problemy ze starymi liśćmi, pojawiają się czasem brązowe plamy i szybko pokrywają się zielonym nalotem.

W wakacje akwarium przeszło potężny zakwit rozjechane macro plus słonce zrobiły swoje.
Aktualnie poza Zielenicami nie mam większych problemów z glonami.
Do tej pory nawożenie Bywało dość chaotyczne Cos tam nowego doczytałem to zaraz kombinowałem zmieniając nie raz kilka rzeczy na raz. Wcześniej jechałem pro Micro Aqua art i było to samo Jeszcze wcześniej Classic Micro i również bez zmian . Moje problemy upatruje w macro. Jak narazie nie zależny mi na idealnych stożkach wzrostu. Byleby wszystko rosło, taki Pogostemon erectus rosnie znakomicie piekny gruby, tonina sp. belem również nieźle. Mały Henio poza brakiem zieleni radzi sobie nieźle, natomiast rotale padaja , rogatek pada , jakas tam czerwona ludwiga pada , Blyxa czerwona pozwijana i pada. Wiec wtf:) trudniejsze rośliny rosną a łatwe nie.
Teraz zmiany w nawożeniu na przestrzeni około miesiąca( od teraz będę zmieniał cokolwiek o wiele zadziej)

Około 2 miesiące temu kupiłem testy(poprzednie sie skończyły) Okazało sie ze mam kolo 0 Fosforu i ponad 30 Azotu.
Zacząłem lac sporo Fosforu, Azot spadł do 10-15 i na tym koniec.
W tym czasie Lałem po 10ml żelaza z ferro plus to co w micro i co ciekawe testy nie pokazywały rano więcej jak 0,1-2 mg żelaza. Nie było tez żadnego pyłu. Jednak stan roślin pozostawiał wiele do zyczenia. Blade końce, Jasne przebarwienia miedzy żyłkami, nerwy ciemnozielone.
Postanowiłem ustabilizować nawożenie ustaliłem ilości nawożenia tak jak obecnie nawożę, z ta różnica że po podmiianie ponad 50% wody nie podałem wcale Potasu. Oraz połowa dawki no3 poszła w postaci Mocznika.Dodatkowo niepotrzebnie dołożyłem jednocześnie około 2mg magnezu.
Efekt był taki ze po tygodniu takiego nawożenia Fosfor jak i no3 nie zeszło wcale, popyliło szyby ostro, oraz co gorsza wszystkie Rosliny oberwały po starych lisciach (zrobily sie zielone od zielenic w ciagu 3 dni) i mocno zmarniały.
Oczywiście nie wiem co było dokładnie przyczyna bo zmieniłem co najmniej 3 rzeczy.
Po tym zrezygnowałem z mocznika oraz dodatkowego mg. podałem jednorazowo około 25mg potasu a resztę tak jak aktualnie w nawożeniu na początku postu.
Minęły 2 tygodnie, pyli trochę mniej, azot i fosfor zaczynają schodzić(przed podmiana no3 okolo 5-10mg po4 okolo 1mg)
Rotale zdychają i reszta roślin które nie rosły to samo.Te które rosły rosną dalej....

Teraz pytanie, co dalej?? Chce aby rotale , oraz lotos i blyxa zaczęły byle jak ale rosnąc a nie wegetować. Co może powodować taki ich stan??

Moje typy to, na pierwszym miejscu odpowiednia ilosc potasu, następny winowajca magnez. A może zbyt jałowe podłoże?
Jak mam to wszystko sprawdzic ??

Ale się rozpisałem, sorki za skladnie itp, nie jestem zbyt dobry w pisaniu:)
apollooo
Zainteresowany tematem
 
Posty: 216
Dołączył(a): Wt 28 wrz, 2004
Lokalizacja: Ostrzeszów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Odp: Roślinniak na czystym żwirze?

Postprzez apollooo » So 18 paź, 2014

Nikt nic nie podpowie? :)

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
apollooo
Zainteresowany tematem
 
Posty: 216
Dołączył(a): Wt 28 wrz, 2004
Lokalizacja: Ostrzeszów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Roślinniak na czystym żwirze?

Postprzez marcecrisco » So 18 paź, 2014

Te problemy które opisujesz(brak zieleni, długie odbijanie, karlowacenie stożków) wskazują raczej na braki mikro szczególnie fe _ testy tez wskazują ze za dużo go nie masz.
Może spróbuje zwiększyć dawkę mikro bez ruszania makro. Jeśli nie pomoże podnioslbym makro, albo daj większą dawkę na poczatku tyg i potem mniejsze.
Rotale uwielbiają dużo N i P także pewnie tego im brakuje. Jak bawilem się w EI to rotundifolia i green rosły jak na sterydach u mnie.
Dawki potas które podajesz plus to co KNO3 nie powinny powodować niedoborow. Jeśli masz pewne (samemu przygotowane) 12 mg i ok 30ca w wodzie do podmiany to nie widzę sensu dokładać mg.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Odp: Roślinniak na czystym żwirze?

Postprzez apollooo » So 18 paź, 2014

Żelaza podaje sporo, byc moze problem lezy po stronie polaczenia intermagu z zelazem Aquaart, cos sie kumuluje?
Niestety stare liscie czesci roslin rowniez marnieja, to jest najgorsze ze gdybym mial czytac z wygladu roslin to teoretycznie, brakuje zelaza + niewlasciwe micro + niewlasciwy poziom potasu+ cos nie tak z magnezem+ czesc objawow wskazuje na braki azotu, jedynie fosfor wydaje sie ok.
A przeciez wszystko podaje.......
Poziomy w akwa w/g testow zgadzaja sie rowniez z tym co leje, cos tam rosliny lykaja, i po raz kolejny powtarzam, kilka roslin rosnie niezle, a inne sie rozpadaja!

Napewno bede dalej kombinowal, tylko pytanie co i jak oraz w jakim odstepie czasu zmieniac, aby sobie nie zaszkodzic.

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
apollooo
Zainteresowany tematem
 
Posty: 216
Dołączył(a): Wt 28 wrz, 2004
Lokalizacja: Ostrzeszów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Roślinniak na czystym żwirze?

Postprzez marcecrisco » So 18 paź, 2014

To może spróbuje zwiększyć sam intermag a odstawić ferro, jak nie pomoże to na odwrot. Wtedy będzie wiadomo czy chodzi o zly układ z połączenia dwóch roznych mikro.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Podłoże, Dekoracje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron