aquasubstrat i amazonia new

aquasubstrat i amazonia new

Postprzez Aruba69 » Cz 26 mar, 2015

witam,
Zrobiłem soft restart polegający na tym, że online wypompowałem stare podłoże i na jego miejsce wrzuciłem nowe podłoże w proporcji 5 litrów aquasubstrate i 3 litry amzonia new. Pozostało w podłożu ok. 5 litrów starego podłoża oliviera knotta. Akwarium 112 l, wiek 4 lata. Uprzedzając wszelkie opinie krytyczne co do takiego sposobu wymiany podłoża : nie miałem problemów ze skokami DOC, ilość podmienionej wody najprawdopodobniej zapobiegła pladze glonów itp zjawisk. Zresztą nie w tym problem.
Chodzi o pH. Dawkowanie CO2 z butli poprzez zawór i sterowanie komputerem. Do tej pory utrzymywałem pH na poziomie 6,3-6,4 , wszystko rosło i żyło bez większych problemów. Z życiem i roślinami jak na razie problemów nie ma. Jedyny problem to pH. Spadło do poziomu 5,7-5,8 i.....nie rośnie. Mija tydzień od "restartu" i zadaję sobie pytanie: czy takie pH będzie normą, czy też zacznie w końcu rosnąć. Co w tym przypadku z dawkowaniem CO2, komputer nie steruje zaworem ze względu na niską wartość pH. Kh mam na poziomie 2-3. Czy amazonia new długo będzie obniżać pH ? z tego co wiem, ma stabilizowac je na określonym poziomie, jakim ?
Aruba69
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): N 17 kwi, 2011
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Powrót do Podłoże, Dekoracje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron