Szkło opti - czy ma sens

Szkło opti - czy ma sens

Postprzez george07 » N 30 gru, 2007

Witam!
Mam akwarium kupione około 8 lat temu, niestety ostatnio zauważyłem że pomiędzy szybę a silikon zaczynają wchodzić glony a poza tym silikon zaczyna sie robić biały co świadczy o naprężeniach. Pomyślałem o "małym" remoncie tego akwa i zastanawiam sie nad wymianą przednie szyby na opti - czy takie rozwiązanie ma sens, czy może lepiej zakupić nowe akwarium z wklejoną przednią szybą z opti white, a może dołożyć i boczne z OW? Jaki może być koszt szyby OW grubości 8-10 mm o wymiarach 50x100 cm, i gdzie można dostać taką szybę w Łodzi? pozdrawiam
george07
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): N 12 lis, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez matrixartur » N 30 gru, 2007

A co zyskuje się dzięki opti?
matrixartur
Zainteresowany tematem
 
Posty: 187
Dołączył(a): Wt 25 gru, 2007
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Alchemik » N 30 gru, 2007

Wg mnie wklejanie nowej szyby do starego akwarium mija sie z celem. Pewnie boczne szyby sa juz troche porysowane wiec lepiej przy okazji zmienic cale akwarium. Float nie jest az tak drogi w stosunku do OW, wiec wydatek nie bedzie taki wielki.
Co do kupna akwarium z OW, skontaktuj sie z chlopakami z www.rybarium.pl oni w swojej ofercie maja akwaria z OW i mysle ze cos takiego moga zrobic. Oprocz tego z tego do wiem to admin czyli firma Aqua Art tez zajmuje sie OW i moze ci to zrobic.
Avatar użytkownika
Alchemik
Zainteresowany tematem
 
Posty: 213
Dołączył(a): Śr 04 sty, 2006
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez TigeRM » Śr 06 lut, 2008

Miałem w swoim życiu wiele zbiorników i wszystkie były klejone z normalnej szyby. Tym razem nie zrobię tego więcej chyba że do zbiornika rezerwowego który jest w piwnicy. Mimo iż sklejenie wanny 200x65x80 można ze zwykłego szkła zrobić za ok. 1000 zł to z OPTI WHITE za 3500 - 4000 zł. Ale nie ma co porównywać. ZNACZNA różnica w wyglądzie zwłaszcza jeśli zbiornik jest zadbany.
TigeRM
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Śr 19 sty, 2005
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Akwaria, Szafki, Meble akwarystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron