Akwarium bez urządzeń ?

Akwarium bez urządzeń ?

Postprzez transformator » Pn 10 mar, 2008

Witam Państwa
Chciałbym zagospodarować widoczną wnękę po barku w meblach, umieszczając w niej akwarium z samymi roślinami + plus jakieś duperelki typu ozdoby.
Problem w tym że nie mam jakiejkolwiek wiedzy na ten temat, mam więc kilka pytań.

- czy rośliny umieszczone w tym miejscu mają szanse na rozwój ( marny dostęp do światła) ?
- czy konieczne jest stosowanie urządzeń grzewczych?
- jak często musiałbym zmieniać wodę

Chciałbym nie stosować żadnych urządzeń elektrycznych, więc najważniejsze pytanie czy możliwe jest prowadzenie takiego akwarium bez świetlówek itp...

Obrazek
transformator
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 10 mar, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez propor » Pn 10 mar, 2008

Przepraszam Cię bardzo, ale mogę tylko powiedzieć, że dobrze wybrałeś nick :wink: .
propor
Poznaje temat
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pt 09 sty, 2004
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez transformator » Pn 10 mar, 2008

propor napisał(a):Przepraszam Cię bardzo, ale mogę tylko powiedzieć, że dobrze wybrałeś nick :wink: .


Nawzajem:)
Temat zamknięty, pomysł porzucony. Koledzy na innym forum wyjaśnili mi że jest to niemożliwe.
Pozdrawiam
transformator
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 10 mar, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Bartosz Grela » Wt 11 mar, 2008

Temat przeniesiony z forum ogólnego doTechnika.

Musiałbyś tą pułke postawić tuż przy oknie by słońce mogło zastąpić świetlówki, ale i tak marnie to widze. Bez filtra, tym bardziej grzałki dało by rade, ale roślinne bez światła nie ma szans :cool:
Avatar użytkownika
Bartosz Grela
Moderator
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Cz 03 lis, 2005
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez propor » Wt 11 mar, 2008

Myślę, Bartek, że światło nie jest podstawowym problemem, choć oczywiście półka powinna stać w dobrze oświetlonym rozproszonym światłem miejscu.
transformator dodatkowo wymaga by nie było tam zwierząt, i to moim zdaniem skazuje te plany na niepowodzenie. Rośliny będą mieć podstawowy problem z węglem - musiałby on pochodzić tylko z atmosfery/podmian. Przy braku ruchu wody dyfuzja CO2 z powietrza do wody w akwarium byłaby ekstremalnie wolna - zbyt wolna dla najwolniej rosnących roślin.
Natomiast umieszczenie tam grupki glonożernych krewetek karłowatych (oczywiście karmionych) nie wyklucza ,moim zdaniem, przyzwoitego prowadzenia takiego zbiornika.
Wystarczyły by podmiany rzędu 20% co dwa tygodnie.
propor
Poznaje temat
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pt 09 sty, 2004
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez bruno80 » Pt 18 kwi, 2008

transformator poczytaj o tym to najlepsza rada .a jeśli ci się nie chce to proszę kup sobie sztuczne rośliny i zalej je wodą -wtedy będzie ok bez niczego elektrycznego :wink:
Avatar użytkownika
bruno80
Poznaje temat
 
Posty: 132
Dołączył(a): Śr 16 kwi, 2008
Lokalizacja: Bytom
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Akwaria, Szafki, Meble akwarystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron