Szafka pod zbiornik 160l

Szafka pod zbiornik 160l

Postprzez Zbyszek17 » So 08 sty, 2011

Witam. Dzisiaj przedstawię kolejny krok do przodu z wystartowaniem nowego zbiornika 160l. Szafka prawie gotowa, lampa też, zostało tylko zalać baniak :wink: [center][/center]Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez tmaciak » So 08 sty, 2011

Miałem spytać w wątku o lampie, jakich programatorów używasz, ale zdjęcia szafki odpowiedziały na to pytanie.

Widzę, że jednak przekonujesz się do pewnych nowinek, reaktor zewnętrzny, Microbe Lift ;)

Szafka fajna, ale chyba górny zawias z prawej strony trzeba ciutkę podciągnąć, nie cierpię regulować tych zawiasów, cały czas mam wrażenie, że jest nierówno :D
tmaciak
Znający temat
 
Posty: 1268
Dołączył(a): So 19 gru, 2009
Lokalizacja: Józefów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez michu:/ » So 08 sty, 2011

Zbyszku,

A masz jakiś opis/schemat jak ma działać elektronika? U mnie to tylko programatory czasowe a u Ciebie cosik więcej widać :)
michu:/
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 828
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » So 08 sty, 2011

tmaciak napisał(a):afka fajna, ale chyba górny zawias z prawej strony trzeba ciutkę podciągnąć,
Tomku, Ty to masz oko i nic Ci nie umknie, nawet najdrobniejszy szczegół. Masz rację też to widzę , ale regulacja będzie po zalaniu zbiornika.
michu:/ napisał(a):A masz jakiś opis/schemat jak ma działać elektronika? U mnie to tylko programatory czasowe a u Ciebie cosik więcej widać
Programatory czasowe firmy Theben / dwa od światła, opcje są opisane w temacie "lampa 3x389W", trzeci będzie od elektrozaworu CO2 / Dalej dwa przyciski od światła w szafkach. Na zasilaniu miernik poboru mocy Energy Saver firmy Whitenergy / taki mały kombajn :lol: /[center][/center]tmaciak
Widzę, że jednak przekonujesz się do pewnych nowinek, reaktor zewnętrzny, Microbe Lift
[center][/center]nie do końca bo............ http://www.akwarysci.com/forum/viewtopic.php?t=6137
Ostatnio zmieniony So 08 sty, 2011 przez Zbyszek17, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Drack » So 08 sty, 2011

Zbyszku programatory czasowe sekundówki czy minutowe?
Avatar użytkownika
Drack
Aktywny użytkownik
 
Posty: 527
Dołączył(a): Pn 15 mar, 2010
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » So 08 sty, 2011

ŁukaszReda napisał(a):Zbyszku programatory czasowe sekundówki czy minutowe?
minutowe, ale przecież sekundy nie mają tu najmniejszego znaczenia :wink:
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Drack » So 08 sty, 2011

Tak wiem szukam ponieważ planuje zmontować dozownik nawozów ;)
Avatar użytkownika
Drack
Aktywny użytkownik
 
Posty: 527
Dołączył(a): Pn 15 mar, 2010
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez tmaciak » So 08 sty, 2011

Zbyszek17 napisał(a):Programatory czasowe firmy Theben / dwa od światła, opcje są opisane w temacie "lampa 3x389W", trzeci będzie od elektrozaworu CO2 / Dalej dwa przyciski od światła w szafkach.


Bardzo fajne, muszę w końcu się zmobilizować i zrobić coś podobnego, bo u mnie elektryka to kłębowisko przedłużaczy z powtykanymi pięcioma programatorami mechanicznymi. W sumie działa, ale to tykanie działa mi czasem na nerwy :mrgreen:

A nie chciałeś zainstalować dodatkowych wyłączników różnicowoprądowych na obwodach z lampą?
tmaciak
Znający temat
 
Posty: 1268
Dołączył(a): So 19 gru, 2009
Lokalizacja: Józefów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » So 08 sty, 2011

tmaciak napisał(a):A nie chciałeś zainstalować dodatkowych wyłączników różnicowoprądowych na obwodach z lampą?
mam taki wyłącznik na zasilaniu mieszkania, więc wystarczy.
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez tmaciak » N 09 sty, 2011

Zbyszek17 napisał(a):mam taki wyłącznik na zasilaniu mieszkania, więc wystarczy.


Ale jak strzeli lampa, to lodówki Ci nie rozmrozi :)

Ja tak miałem, ale w drugą stronę, gniazdka mam na innym obwodzie i jak kiedyś wyrzuciło wyłącznik na obwodzie z gniazdkami jak mnie nie było w domu, to akwaria parę godzin bez prądu stały, bo lampy świeciły i nikt nie zauważył, że coś się stało... :mrgreen:
tmaciak
Znający temat
 
Posty: 1268
Dołączył(a): So 19 gru, 2009
Lokalizacja: Józefów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez felek » N 09 sty, 2011

szafka fajna:) tez mam obecnie sterowanie ale cały czas jest w fazie udoskonaleń..... jak bedzie to dam fotki. pozdro

co do dozownika tez myslałem ale stwierdziłem ze lepiej kupić dozownik nawozów z komputerem

taki to koszt 400zł ze wszytskim. dozownik ja sobie mam zamiar go kupić.
Avatar użytkownika
felek
Stały bywalec
 
Posty: 342
Dołączył(a): Wt 19 paź, 2010
Lokalizacja: Jędrzejów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » N 09 sty, 2011

tmaciak napisał(a):Ale jak strzeli lampa, to lodówki Ci nie rozmrozi
może trochę się nie zrozumieliśmy. Pisząc że mam jeden wył. róż. prądowy i to mi wystarczy, to dosłownie już więcej nie potrzeba. Filtry są bezpieczne i nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń p. porażeniowych, a lampa jest w zasadzie zrobiona tak że stateczniki są odizolowane od obudowy / zamocowane są w rynienkach z pcv / a sama lampa podwieszona jest pod drewnianą półką, do tego drewniana podłoga. Konstrukcja lampy jest tak pomyślana że na czas prac związanych z porządkami w zbiorniku będzie przewieszana tak aby nie przeszkadzała / dlatego jak zobaczysz pod półką jest tyle haczyków, wszystkie opcje /
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez tmaciak » N 09 sty, 2011

Wiesz, ja nie przeczę, że jest to zrobione porządnie, ale jak zawsze, można dać jeszcze jedno zabezpieczenie. Oczywiście może się nigdy nie przydać :)

Ale ja pewno mam pewne skrzywienie spowodowane obecnością w domu trzech małych urwisów ;) i mi zabezpieczeń zawsze za mało.
tmaciak
Znający temat
 
Posty: 1268
Dołączył(a): So 19 gru, 2009
Lokalizacja: Józefów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Sebul » Pn 10 sty, 2011

Widać od razu że elektryk w domu :mrgreen:
Sebul
Poznaje temat
 
Posty: 124
Dołączył(a): Śr 15 paź, 2008
Lokalizacja: Chełm
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez michu:/ » Wt 11 sty, 2011

Zbyszku, tak na marginesie. Sam "mebel" wykonywałeś sam czy może gdzieś kupiłeś?

Wydaje się, że jest sporo miejsca w środku.
michu:/
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 828
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » Wt 11 sty, 2011

michu:/ napisał(a):Zbyszku, tak na marginesie. Sam "mebel" wykonywałeś sam czy może gdzieś kupiłeś?
Szafkę robił mi stolarz / ja tylko wycinałem otwory w środku co widać :lol: :lol: / Jest solidna jak "diabli" bo zrobiona z płyty 25mm / dolna płyta, blat i boki / a drzwiczki i plecy z 18mm.
michu:/ napisał(a):Wydaje się, że jest sporo miejsca w środku.
miejsca jest tyle jak wychodzi z pomiaru 90x45 / na razie będzie stał baniak 90x40x45wys., a w przyszłości OW 90X45X45 /
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez michu:/ » Wt 11 sty, 2011

Zbyszku, chcę sobie zamówić szafkę taką jak ty tylko, że ze wskazaniem na 100x40.

Ile kosztowała u Twojego stolarza? I jaką masz wysokość? :wink:
michu:/
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 828
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » Wt 11 sty, 2011

michu:/ napisał(a):jaką masz wysokość?
80cm
michu:/ napisał(a):Ile kosztowała u Twojego stolarza?
:lol: :lol: Wiedziałem że prędzej czy później ktoś zada takie pytanie. Tu mam problem z odpowiedzią bo tak dokładnie sam nie wiem :wink: Latem miałem remont w domu / kuchnia, przedpokój / wszystkie meble kuchenne i szafy miałem robione na zamówienie więc przy okazji firma zrobiła mi szafkę jak chciałem i to poszło w całą sumę. Coś było dodane, coś odjęte, jakieś upusty wiesz jak to jest, klient zawsze będzie w plecy :wink: :lol:
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez michu:/ » Wt 11 sty, 2011

Zbyszek17 napisał(a):klient zawsze będzie w plecy


ale pozycja rabat mu to wynagrodzi :)

Szacuję że około 400-500 zł. W necie widziałem szafki o podobnym wymiarze ale z cieńszej płyty około 350 zł. Trzeba będzie poszukać.

Wysokość 80cm to juz dosyć sporo, z reguły robią 70 ątki :). Ważne, żeby miło się patrzyło :)
michu:/
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 828
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » Wt 11 sty, 2011

michu:/ napisał(a):Wysokość 80cm to juz dosyć sporo, z reguły robią 70 ątki
Przyzwyczaiłem się do wysokości 90cm, bo na takiej komodzie wcześniej stał, to myślę że te 80cm będzie optymalne.
michu:/ napisał(a):Ważne, żeby miło się patrzyło
właśnie, ta wysokość mi odpowiada
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Następna strona

Powrót do Akwaria, Szafki, Meble akwarystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron