Szafka pod zbiornik 160l

Postprzez michu:/ » So 15 sty, 2011

Zbyszku,

Podoba mi sie Twoja szafka. Wygląda na funkcjonalną. A że szukam szafki dla siebie chętnie podeprę sie Twoim pomysłem.

Pytanie. Ty masz w swoich akwariach jak ustawione wloty/wyloty z kubełków i gdzie umieszczasz spiek? I gdzie będzie stała butla w szafce? Bo nie ewiem czy jest sens wycinać otwory w bokach szafki na węże i wężyk co2.

Czy możesz dać zdjęcie dołu szafki i jedno z boku? Czy są tam regulowane nóżki? I czy dobrze zrozumiałem wymiary 90x45x80? Po zewnętrznym obrysie?
michu:/
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 828
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » So 15 sty, 2011

michu:/ napisał(a):Ty masz w swoich akwariach jak ustawione wloty/wyloty z kubełków i gdzie umieszczasz spiek? I gdzie będzie stała butla w szafce?
wloty po jednej stronie baniaka, wyloty po drugiej. Węże wychodzą z tylnej ścianki otworami / zdjęcie nr. 2 / Butla będzie stała w komorze lewej. Co do rozprowadzania CO2 to jeszcze nie podjąłem decyzji / na zdjęciu widać reaktor z filtra narurowego / ale być może będzie co innego :wink:
michu:/ napisał(a):Bo nie ewiem czy jest sens wycinać otwory w bokach szafki na węże i wężyk co2.
jeżeli wytniesz otwory w tylnej ściance to nie zeszpecisz szafki, a dla węży nie ma to znaczenia, będą jedynie trochę dłuższe.
michu:/ napisał(a):Czy są tam regulowane nóżki?
nóżek żadnych nie ma, spód szafki / zdjęcie nr. 1 / to jednolita płyta gr.25mm / na tej szafce można postawić chyba pół tony :lol: :lol: / Pod płytą jest na całej powierzchni filc.
michu:/ napisał(a):I czy dobrze zrozumiałem wymiary 90x45x80? Po zewnętrznym obrysie?
tak dł. 90cm, szer. 45cm, wys. 80cm.
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez michu:/ » So 15 sty, 2011

Nie jestem elektrykiem więc proszę się nie śmiac z tego co napiszę :)

Tam gdzie jest wtyczka w gniazdku to jest wejście zasilania całej szafki? Z tamtąd do puszki, z puszki do programatorów a z nich do listwy z gniazdkami? I podłączając np lampę do gniazdka, jest obsługiwana odpowiednim timerem?
michu:/
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 828
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » So 15 sty, 2011

michu:/ napisał(a):Tam gdzie jest wtyczka w gniazdku to jest wejście zasilania całej szafki? Z tamtąd do puszki, z puszki do programatorów a z nich do listwy z gniazdkami? I podłączając np lampę do gniazdka, jest obsługiwana odpowiednim timerem?
to jednak jesteś elektrykiem :wink: , doskonale to opisałeś. Gniazdo dlatego jest na zasilaniu bo tam jest miernik poboru mocy i z niego idzie dalej na cały układ tak jak opisałeś.
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez michu:/ » So 15 sty, 2011

Ok to jednak coś z tego rozumiem. Pytam bo jak będę robił szafkę to sobie Twój patent wykorzystam :) Chyba że musze wykupić prawa autorskie.

Co prawda wolę nie wiedzieć ile zużyje prądu bo i tak pewnie za dużo :)

Czy mógłbyś wyjaśnić jak działają i jakie masz w samej szafce zabezpieczenia i do czego one właściwie będą służyły. Bo tutaj kompletnie się nie znam.
michu:/
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 828
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » So 15 sty, 2011

michu:/ napisał(a): Pytam bo jak będę robił szafkę to sobie Twój patent wykorzystam Chyba że musze wykupić prawa autorskie.
no, to już masz pozwolenie :lol: :lol:
michu:/ napisał(a):Co prawda wolę nie wiedzieć ile zużyje prądu bo i tak pewnie za dużo
Powiem tak - coś za coś. Są rzeczy których nie da się zastąpić, oświetlenie, grzałki, filtry i decydując się na zakładanie zbiornika trzeba się liczyć z wydatkami. Z drugiej strony nie są to znowu jakieś sumy które decydowały by o "być albo nie być" baniaka :wink:
michu:/ napisał(a):Czy mógłbyś wyjaśnić jak działają i jakie masz w samej szafce zabezpieczenia i do czego one właściwie będą służyły.
w szafce zabezpieczeń nie mam / już wcześniej pisałem / bo nie ma sensu dublować ich mając zabezpieczony obwód w tablicy głównej.
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez michu:/ » So 15 sty, 2011

Zbyszku, a co to jest za urządzonko (chyba 2) za ostatnim programatorem ?
michu:/
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 828
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » So 15 sty, 2011

michu:/ napisał(a):Zbyszku, a co to jest za urządzonko (chyba 2) za ostatnim programatorem ?
to są dwa wyłączniki do obu lamp w komorach lewej i prawej.
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez michu:/ » So 15 sty, 2011

Zbyszek17 napisał(a):to są dwa wyłączniki do obu lamp w komorach lewej i prawej.


Haha ooops czyli podświetlenie szafki
michu:/
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 828
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez felek » So 15 sty, 2011

tez mam tak u siebie ale tylko w jednaj komorze co mam programatory bo w 2 mam tylko filtr a tam mi nie potrzebna....

bardzo pomysłowo to zrobiłeś Zbyszku --- szacuneczek;)
pozdo
Avatar użytkownika
felek
Stały bywalec
 
Posty: 342
Dołączył(a): Wt 19 paź, 2010
Lokalizacja: Jędrzejów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez michu:/ » Wt 18 sty, 2011

Zbyszku, na blacie 25mm leży filc i jeszcze jedna decha?
michu:/
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 828
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » Wt 18 sty, 2011

Michał, nic nie umknie Twojej uwadze :roll: :lol:[center][/center]Jak zauważysz pisałem że kiedyś stanie na tej szafce OW 90x45x45 / dlatego takie wymiary bo obecny zbiornik ma 90x40x45 / Wcześniej baniak stał na komodzie i ta deska o wym. 90x45 była szykowana pod przyszłe OW / takie dodatkowe wzmocnienie blatu komody / Ponieważ plany się zmieniły bo powstała szafka, a kasa na OW przeznaczona została na "doświadczenie" więc rozumiesz :wink: Ale nadal nie wiesz po co ta deska :?: Być może zaistnieje sytuacja że będę rezygnował z baniaka / na rzecz OW / powiedzmy w stanie "tak jak stoi" wtedy spuszczam wodę do przyzwoitej granicy i zbiornik można razem na płycie przenieść w inne miejsce.[center][/center]Myślę że zaspokoiłem Twoją chęć poznania przyszłości baniaka :wink:
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez felek » Śr 19 sty, 2011

witajcie. dobry pomysł z tą dodatkowa płyta...
Avatar użytkownika
felek
Stały bywalec
 
Posty: 342
Dołączył(a): Wt 19 paź, 2010
Lokalizacja: Jędrzejów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez michu:/ » Śr 19 sty, 2011

:lol: :lol:

Zbyszku. Mam majstra na szafkę. Jak zrobi puszczę fotkę :)

Dzięki za udostępnienie info. Sporo mi pomogłeś.
michu:/
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 828
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Akwaria, Szafki, Meble akwarystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron