szafka 150x50

szafka 150x50

Postprzez Cyc » Pt 25 lis, 2011

witam
Mam zamiar przejść ze standardowego zbiornika 240L na 375L tylko mam wątpliwości czy aby napewno szafka którą chcę zrobić z płyty 18mm wytrzyma. Poniżej zamieszczam poglądowe foto jak by miała ona wyglądać. Proszę o poradę odnośnie szafki i czy takich 8 nóżek wytrzyma ten ciężar.
SZAFKA
Obrazek
NÓŻKI
http://(link).pl/nozka-noga-stopka-aluminiowa-fi-40-h-40-i1948629833.html
Avatar użytkownika
Cyc
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt 15 gru, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: szafka 150x50

Postprzez Miklas » So 26 lis, 2011

U moich rodziców dokładnie takie akwarium stoi na podobnej konstrukcji szafce, oczywiście z plecami z płyty 18mm. Nie będzie mnie u rodziców przez kilka dni więc nie mam jak podejrzeć, ale wydaje mi się, że obydwie płyty blatu leżą na bocznych ściankach. Co do nóżek to szafka stoi na podobnych nóżkach jak te:
http://(link).pl/nozka-nozki-meblowe-s ... 75135.html

Z tego co się orientuję są różne rodzaje tych nóżek różniące się grubością gwintu. Te użyte u rodziców mają wytrzymałość 150 kg, więc wytrzymałość mają z dużą górką (8x150 daje 1200kg)
Te twoje wyglądają trochę licho, gwint IMHO jest za drobny.
Miklas
Zainteresowany tematem
 
Posty: 218
Dołączył(a): Pn 09 maja, 2011
Lokalizacja: Radom
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez zbycho35 » So 26 lis, 2011

Mam takie samo akwarium które postawiłem na Holenderskiej komodzie , z płyty 15 mm , ja dla pewności rozmierzyłem i podparłem czterema sztukami kantówki 5na 5 cm , od spodu blatu do samej podłogi i jest dobrze , a trzeba liczyć że jest to ciężar koło 600 kg
Avatar użytkownika
zbycho35
Zainteresowany tematem
 
Posty: 244
Dołączył(a): Pn 20 cze, 2011
Lokalizacja: KONIN
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Cyc » N 27 lis, 2011

a jakbym dał 12 takich nożek to wytrzyma? bo te twoje nóżki Miklas sa troszke za wysokie i szafka by miała 80cm wysokosci a kantówka mi nieodpowiada z racji iz niemam prostej podłogi :evil: a planuje otwarte akwa :cool:
Avatar użytkownika
Cyc
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt 15 gru, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez 3promile » N 27 lis, 2011

W zupełności wystarczy 8 nóżek umieszczonych w punktach nacisku, czyli w linii formatek prostopadłych do płyty dolnej - po dwie na formatkę, kilka centymetrów od krawędzi. Koniecznie nośne 'plecy' z tej samej płyty. Podwójne formatki wewnętrzne są zbędne przy tym litrażu.
3promile
Zainteresowany tematem
 
Posty: 215
Dołączył(a): Pn 09 lis, 2009
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Miklas » N 27 lis, 2011

Ja jednak bym ostroznie podchodzil do kwestii nozek. W szafie zamontowali vmi takie jak w linku vktory pdalem, tylko o malej nosnosci i mi przeskakuje gwint i drzwi przesowne mi zjezdzaja do srodka. O ile w szafie to nie tragedia to pod akwarium dobralbym jednak nosnosc nozek z zapasem.
Miklas
Zainteresowany tematem
 
Posty: 218
Dołączył(a): Pn 09 maja, 2011
Lokalizacja: Radom
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Cyc » N 27 lis, 2011

sądze ze 12 takich nóżek powinno wytrzymac taki ciężar
Obrazek
Avatar użytkownika
Cyc
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt 15 gru, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » N 27 lis, 2011

robiłem swoją szafkę na zamówienie właśnie pod 375l i jej konstrukcja jest bardzo podobna tyle że każda ścianka jest podwójna i9 skręcona na śruby...zrezygnowałem z nóżek bo moim zdaniem tak łatwiej przesunąć zbiornik...a jak nóżka się przekrzywi to już lipa...
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Cyc » N 27 lis, 2011

Ostateczny projekt szafki jaką będę robił wygląda tak.
Obrazek
Avatar użytkownika
Cyc
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt 15 gru, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez g_stanislaw » N 27 lis, 2011

2pac01 napisał(a):robiłem swoją szafkę na zamówienie właśnie pod 375l i jej konstrukcja jest bardzo podobna tyle że każda ścianka jest podwójna i9 skręcona na śruby...zrezygnowałem z nóżek bo moim zdaniem tak łatwiej przesunąć zbiornik...a jak nóżka się przekrzywi to już lipa...


Plastikowe nóżki? :shock:
g_stanislaw
Poznaje temat
 
Posty: 80
Dołączył(a): Cz 12 sie, 2010
Lokalizacja: as
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Pn 28 lis, 2011

Plastikowe nóżki? :shock:


:?:

w sumie 2 razy przesuwałem już akwa przez cały dom zostawiając w nim ok 15% wody i oczywiście całą aranżację...uważam że jeżeli będą nóżki to przesuwając akwa mogą o coś zahaczyć i się uszkodzić...szczególnie jak ktoś ma różnicę poziomu np pomiędzy płytkami a panelami czy parkietem...nóżki mają jedną zasadniczą zaletę...chronią przed wodą rozlaną na podłodze...pamiętaj o podklejeniu filcem...nie porysujesz podłogi
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Pagu » Wt 29 lis, 2011

Plastikowe nóżki? z gwintem sorki ale ja bym nie ryzykował :???: Zapytaj w sklepie na jakie obciązenia jest liczona ich wytrzymałośc :wink:
POzdrawiam
Avatar użytkownika
Pagu
Stały bywalec
 
Posty: 341
Dołączył(a): N 05 paź, 2008
Lokalizacja: Piotrków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Akwaria, Szafki, Meble akwarystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron