pęknięta szklana listwa wzmacniająca

pęknięta szklana listwa wzmacniająca

Postprzez piotob » So 03 mar, 2012

Zauważyłem że w moim akwarium 150x50x50 pękła szklana listwa wzmacniająca górny brzeg przedniej szyby. Pęknięcie jest w samym środku listwy. Czy mam się obawiać pęknięcia przedniej szyby? Coś z tym robić czy zostawić?
Avatar użytkownika
piotob
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): N 30 kwi, 2006
Lokalizacja: Katowice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Karol-406 » So 03 mar, 2012

Na Twoim miejscu spuścił bym 3/4 wody, wyciął starą listwę i wkleił nową z grubszego szkła. 375l wody na podłodze to raczej nieciekawa sprawa.
Avatar użytkownika
Karol-406
Poznaje temat
 
Posty: 95
Dołączył(a): Wt 27 wrz, 2011
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: pęknięta szklana listwa wzmacniająca

Postprzez Dijkstra » So 03 mar, 2012

piotob napisał(a):Czy mam się obawiać pęknięcia przedniej szyby? Coś z tym robić czy zostawić?


Zdecydowanie 2x tak...

Tak jak powyżej, spuść część wody i wklej wzmocnienie z grubszej szyby. Jeżeli pękło z przodu, masz prawo spodziewać się tego zamego z tyłu. Ja bym robił tymczasowe wzmocnie z deski z dokręconymi jakimiś drewnianymi klockami o rozstawie równym głębokości (w sensie od przodu do tyłu) akwa i to założył to od góry, żeby spinało przód i tył akwa do czasu wklejenia nowych wzmocnień.

Z ciekawości - jakiej grubości szyby przednia i tylnia? Jakiej grubości wzmocnienia? Kto jest producentem akwa?
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: pęknięta szklana listwa wzmacniająca

Postprzez TK » So 03 mar, 2012

Dijkstra napisał(a):Z ciekawości - jakiej grubości szyby przednia i tylnia? Jakiej grubości wzmocnienia? Kto jest producentem akwa?


Czytając o podobnych przypadkach, też myślisz że to Wromak?
Avatar użytkownika
TK
Zainteresowany tematem
 
Posty: 187
Dołączył(a): N 09 kwi, 2006
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez wojtekr » So 03 mar, 2012

Ja miałem podobną sytuację z moim akwarium 240l właśnie wromaka. Pękła mi listwa wzmacniająca przednia. Popytałem kilku szklarzy, którzy kleją akwaria i okazuje się, że są różne szkoły, jedni mówii, że nic się nie powinno stać a inny i tych była przewaga, że należy to jak najszybciej zamienić na nową, grubszą.

Najlepiej jak zrobi to ktoś "fachowo". Mi taki ktoś doradził jak to wkleić, żeby było szybko i sprawnie, ale dla kogoś kto robi to pierwszy raz i nie ma wprawy to jest dość trudne. Bo jak nie wyjdzie i trzeba poprawiać, to potem jest zabawa z usuwaniem silikonu.

Ja spuściłem praktycznie 80% wody i wkleiłem to wzmocnienie. Jeszcze tylko nadmienię, że reklamowałem to w sklepie, gdzie kupowąłem akwarium Najpierw chcieli mnie zbyć, a potem z łaską przysłali z Wromaka listwę tak ochydnie wykonaną, że pozedłem do szklarza po następną. Zo ciekawe, czekając 24 godz aż wyschnie sillikon zauważyłem, że przez noc pękła mi druga listwa z tyłu. Tę też wymieniłem i ponieważ było to już drugo raz to ta poszła mi bardzo sprawnie.

W każdym razie powiedziałem sobie, że Wromaka będe już omijał szerokim łukiem :-)
wojtekr
Poznaje temat
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 12 wrz, 2011
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » So 03 mar, 2012

TK napisał(a):Czytając o podobnych przypadkach, też myślisz że to Wromak?


Dokładnie ^_^
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Rammek » N 04 mar, 2012

Ja od razu po przeczytaniu tematu myślałem o Wromaku, gdyż śledziłem kilka tematów związanych właśnie z akwariami, gdzie albo nie dawali wzmocnienia i akwa pękało, albo pękało wzmocnienie. Jakby z mojego akwa 540l wylała się woda to bym nie wiedział za co się brać, a to w końcu nocnik do niektórych zbiorników tutaj na forum :P
Avatar użytkownika
Rammek
Zainteresowany tematem
 
Posty: 281
Dołączył(a): N 26 gru, 2010
Lokalizacja: Częstochowa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Plejstocen » N 04 mar, 2012

Porażka, rzemiosło w kraju leży i kwiczy. :sad:
Jak będziesz wklejał te listwy to daj sobie takie na całą długość przedniej i tylnej szyby.
Avatar użytkownika
Plejstocen
Stały bywalec
 
Posty: 413
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2003
Lokalizacja: ŚL
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: pęknięta szklana listwa wzmacniająca

Postprzez Dominik Gąsiorek » N 04 mar, 2012

TK napisał(a):
Dijkstra napisał(a):Z ciekawości - jakiej grubości szyby przednia i tylnia? Jakiej grubości wzmocnienia? Kto jest producentem akwa?


Czytając o podobnych przypadkach, też myślisz że to Wromak?


heheh zapewne...nie znoszę tej g...nej firmy krzak
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: pęknięta szklana listwa wzmacniająca

Postprzez TK » N 04 mar, 2012

2pac01 napisał(a): heheh zapewne...nie znoszę tej g...nej firmy krzak


Oni popsuli się w ostatnich latach, niestety. Z 8-9 lat temu robiłem u nich na wymiar akwa 120x45x45 i było bardzo dobrze wykonane. Później chyba poszli na masówkę i spadła jakość, ich akwaria były na każdej giełdzie, w każdym wrocławskim sklepie. Przy obecnym 240l jak kupowałem w zoo centrum, pierwsze pytanie kto dla nich klei... Po tylu newsach o pękających 240 i 375l nie chciałem ryzykować.

Przy okazji, babrając się w klejenie, wstawiłbym dla świętego spokoju także poprzeczną listwę.


Plejstocen napisał(a):Porażka, rzemiosło w kraju leży i kwiczy. :sad:
Jak będziesz wklejał te listwy to daj sobie takie na całą długość przedniej i tylnej szyby.



i kombinuj później jak poprowadzić rury do filtra etc :mrgreen:
Avatar użytkownika
TK
Zainteresowany tematem
 
Posty: 187
Dołączył(a): N 09 kwi, 2006
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Doody » N 04 mar, 2012

TK napisał(a):wstawiłbym dla świętego spokoju także poprzeczną listwę.


Jak nie jest konieczna to bym jej nie dawał :wink:
Mam w swoim 440l poprzeczkę o szerokości 20cm. Utrapienie tylko przy czyszczeniu i przycince.
Ale ale u mnie to już musi być obowiązkowo.
Avatar użytkownika
Doody
Stały bywalec
 
Posty: 378
Dołączył(a): Pn 13 kwi, 2009
Lokalizacja: Kępno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez TK » N 04 mar, 2012

Doody napisał(a):
TK napisał(a):wstawiłbym dla świętego spokoju także poprzeczną listwę.


Jak nie jest konieczna to bym jej nie dawał :wink:
Mam w swoim 440l poprzeczkę o szerokości 20cm. Utrapienie tylko przy czyszczeniu i przycince.


Na pewno nie ułatwia życia, jednak przy tak spierniczonym akwarium warte przemyślenia. Miałem parę litrów na podłodze, ponad 300l skończyłoby się rwaniem podłogi do chudziaka...
Avatar użytkownika
TK
Zainteresowany tematem
 
Posty: 187
Dołączył(a): N 09 kwi, 2006
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez pawcio449 » N 04 mar, 2012

Akwarium autora tematu pewnie jest z szyby 10mm bez wzmocnienia poprzecznego,takie akwarium z tej grubości wytrzyma spokojnie na samych wzmocnieniach wzdłużnych pod warunkiem odpowiedniej długości(najlepiej na całej długości zbiornika) i szerokości wzmocnienia około 6cm.A co do wromaka to mogę potwierdzić straszny szajs sam posiadam od nich zbiornik 240l.Szyby krzywo wycięte ,że nie wspomnę o beznadziejnym szlifie ;/ to moje ostatnie akwarium od nich.
pawcio449
Poznaje temat
 
Posty: 64
Dołączył(a): Pt 21 paź, 2011
Lokalizacja: Olsztyn
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez piotob » Wt 06 mar, 2012

Akwarium kupiłem w Malawi w Sosnowcu. Nie wiem kto jest producentem. Grubość szkła 10 mm. Dzwoniłem do sklepu - pytałem czy mogą usługowo wymienić listwę - nie podejmą się ale zaproponowali gratisową dostawę listwy. Myślę że poradzę sobie z wymianą. Przekażę moje doświadczenia jak będzie po.
Avatar użytkownika
piotob
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): N 30 kwi, 2006
Lokalizacja: Katowice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Akwaria, Szafki, Meble akwarystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron