[Wromak] Pęknięte 300l :(

[Wromak] Pęknięte 300l :(

Postprzez FPawlak » Cz 07 mar, 2013

Witam,
Posiadam akwarium firmy wromak i niestety dzisiaj po powrocie do domu zastała mnie dość niemiła niespodzianka - pęknieta przednia szyba, woda na podłodze.
Już udało mi się to ogarnać.

Co do samego akwa, stoi na macie JBL, ponad miesiąc było wypełnione wodą i sie moczyły w nim korzenie. Dzisiaj rano jeszcze wszystko było wporządku. Generalnie w przyszłym tygodniu chciałem obsadzać roślinami, bo stwierdziłem, że skoro przez ten czas sie nic nie stało to jest wszystko OK, a tu prosze taka niemiła niespodzianka.

Jutro będę dzwonić do Wromak'a reklamować akwarium. Macie z tym jakieś doświadczenia, wskazówki? Wszystko mile widziane

Narazie na szybko załączam jedno zdjęcie
Obrazek
http://imageshack.us/photo/my-images/191/20130307191810.jpg/
FPawlak
Poznaje temat
 
Posty: 63
Dołączył(a): So 27 paź, 2007
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez chodysvr6 » Cz 07 mar, 2013

a jaka grubosc szkła i czy standartowe wymiary 300 litrów?
Avatar użytkownika
chodysvr6
Zainteresowany tematem
 
Posty: 226
Dołączył(a): So 23 kwi, 2011
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Cz 07 mar, 2013

Nie ma chyba gorszej padliny niż Wromak...najgorsze silikony, najgorsze cięcie szkła i spasowanie...za to cena najlepsza...tylko czy warto?
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Krissoku » Cz 07 mar, 2013

Nie wiem czy nie powinieneś reklamować bezpośrednio w sklepie, w którym kupowałeś.
Avatar użytkownika
Krissoku
Stały bywalec
 
Posty: 421
Dołączył(a): Cz 27 sty, 2011
Lokalizacja: Tczew
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez FPawlak » Cz 07 mar, 2013

Szkło 8mm, wymiary 120x50x50. Przed zakupem patrzyłem i widziałem, że dużo osób ma akwaria Wromaka i nie narzeka. Teraz jak bardziej sie wgryzłem temat to widze tematy odnoścnie zbiorników 2010-2011, w których po krótkim czasie pękały wzdłóżne wzmocnienia. Według niektórych w starszych zbiornikach wzmocnienia te były dłuższe. U mnie mają 95x5cm.
Jutro będe dzwonił i do Wromaka i do sklepu gdzie kupiłem (rybarium.pl)
FPawlak
Poznaje temat
 
Posty: 63
Dołączył(a): So 27 paź, 2007
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Krissoku » Cz 07 mar, 2013

2pac01 napisał(a):Nie ma chyba gorszej padliny niż Wromak...najgorsze silikony, najgorsze cięcie szkła i spasowanie...za to cena najlepsza...tylko czy warto?
To jakie firmy polecasz? Poza ADA oczywiście ;)
Avatar użytkownika
Krissoku
Stały bywalec
 
Posty: 421
Dołączył(a): Cz 27 sty, 2011
Lokalizacja: Tczew
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Cz 07 mar, 2013

Diversa robi zwykłe bańki całkiem całkiem...moja 375l ma zaraz 4 lata i git...a i kilka sklepów internetowych też ma fajne oferty...jak mnie zmusicie to powiem jakie :)
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Pabian » Cz 07 mar, 2013

Czy rysa zaczyna się od końca/początku wzmocnienia? Bo jeśli tak ,to podejrzewam ,że wkleili wzmocnienia na zbyt cienką spoinę ....róg wzmocnienia napierał na szybę i w końcu strzeliła...ale to tylko moje gdybania , równie dobrze mogło być jakieś mikropęknięcie od którego się zaczęło .
Jeżeli to pierwsze ,to baniak ewidentnie strzelił z ich winy ,jeżeli drugie to ciężko będzie udowodnić im winę.
Pabian
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): Pn 29 sie, 2011
Lokalizacja: Pabianice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez FPawlak » Cz 07 mar, 2013

2pac01 napisał(a):Diversa robi zwykłe bańki całkiem całkiem...moja 375l ma zaraz 4 lata i git...a i kilka sklepów internetowych też ma fajne oferty...jak mnie zmusicie to powiem jakie :)

No właśnie z tego co teraz czytałem, to wygląda na to, że stare Wromaki mają się całkiem dobrze, dopiero przy tych nowych się pogorszyło, a stare stoją po 4 lata i więcej.

Zobaczymy co jutro odpowiedzą jak będe dzwonić. Czy to będzie reklamacja, czy zwrot kosztów i kupno innego zbiornika (raczej wtedy już nei Wromaka, więc wszelkie propozycje mile widziane)
FPawlak
Poznaje temat
 
Posty: 63
Dołączył(a): So 27 paź, 2007
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Pt 08 mar, 2013

Powiem tak...akwarium zrobić każdy szklarz może...chodzi tu tak naprawdę o dobre odcięcie i szlif szyby a w następnej kolejności o silikon...dobrych firm znajdziesz wiele...googluj...nie będę wskazywał tej najlepszej bo jej nie znam ale z tego co słyszę od ludzi to wszystkie są porównywalne...
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez FPawlak » Pt 08 mar, 2013

Jak narazie Wromak wogóle nic nie poczuwa sie do odpowiedzialnośći, nawet nie wykazali żadnej woli wykonania jakich kolwiek czynności. Nie usłyszałem, żadnego "przepraszam", ani nawet głupiej propozycji, żeby kupił nowe.
Tylko w kółko powtarzali przez telefon:
Wromak napisał(a):Firma wromak gwarantuje szczelność na spoinach
FPawlak
Poznaje temat
 
Posty: 63
Dołączył(a): So 27 paź, 2007
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez adams750 » Pt 08 mar, 2013

Szczelność na spoinach może gwarantuje ale widocznie nie na pęknięte szkło. Jak będziesz drążył temat to za pewne będą się doszukiwać twojej winy takich jak szafka była nie wypoziomowana itd. A dzwoniłeś do sklepu gdzie zakupiłeś baniak??
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Pabian » Pt 08 mar, 2013

FPawlak napisał(a):Jak narazie Wromak wogóle nic nie poczuwa sie do odpowiedzialnośći, nawet nie wykazali żadnej woli wykonania jakich kolwiek czynności. Nie usłyszałem, żadnego "przepraszam", ani nawet głupiej propozycji, żeby kupił nowe.
Tylko w kółko powtarzali przez telefon:
Wromak napisał(a):Firma wromak gwarantuje szczelność na spoinach


Bo chyba każda firma klejąca bańki daje gwarancję tylko na szczelność . Nie wiem czy pęknięcie idzie, tak jak pytałem, od końca wzmocnienia (nie odpowiedziałes) ,ale jeśli tak jest ,to spokojnie można z nimi iść "po bandzie" , bo to jest wyłącznie ich wina . Zrób jakieś dokładniejsze zdjęcia , to spróbuję coś pomóc.

Adams ma rację ...będą się doszukiwać Twojej winy ,ale jeżeli sądzisz że akwa pękło nie z Twojej winy to nie można się poddawać, oni na to właśnie liczą . Tak jak pisałem ...zrób zdjęcia ,to pomyslimy
Pabian
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): Pn 29 sie, 2011
Lokalizacja: Pabianice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez FPawlak » Pt 08 mar, 2013

Do sklepu jeszcze nie dzwoniłem, bo dopiero od 11 mają otwarte, więc zaraz będe dzwonił. W między czasie zrobiłem troche zdjęć. Mam do dyspozycji niestety tylko telefon, więc mam nadzieje, że są wystarczająco wyraźne. Wrazie co zaprosze jakiegoś znajomego na piwo, żeby cyfrówka pstryknął jakieś zdjęcia.
Samo pęknięcie jest 2 cm od krawędzi wzmocnienia - dwa ostatnie zdjęcia to pokazują. Sani wzmocnieje ma rozmiar 95x5cm i tak jak patrzyłem nie jest wklejone równo - jest przesunięte w lewą strone (w stronę gdzie jest pękniecie) - od lewego boku jest odsunięte ok 11cm, natomiast od prawego niecałe 13cm
Zdjęcia poniżej.
Więcej zdjęć pękniętego Wromaka
FPawlak
Poznaje temat
 
Posty: 63
Dołączył(a): So 27 paź, 2007
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez FPawlak » Pt 08 mar, 2013

Do sklepu jeszcze nie dzwoniłem, bo dopiero od 11 mają otwarte, więc zaraz będe dzwonił. W między czasie zrobiłem troche zdjęć. Mam do dyspozycji niestety tylko telefon, więc mam nadzieje, że są wystarczająco wyraźne. Wrazie co zaprosze jakiegoś znajomego na piwo, żeby cyfrówka pstryknął jakieś zdjęcia.
Samo pęknięcie jest 2 cm od krawędzi wzmocnienia - dwa ostatnie zdjęcia to pokazują. Sani wzmocnieje ma rozmiar 95x5cm i tak jak patrzyłem nie jest wklejone równo - jest przesunięte w lewą strone (w stronę gdzie jest pękniecie) - od lewego boku jest odsunięte ok 11cm, natomiast od prawego niecałe 13cm
Zdjęcia poniżej.
Więcej zdjęć pękniętego Wromaka

Edit: Sorry za podwójny post ale jakiś błąd z MSQL wyskoczył na forum
FPawlak
Poznaje temat
 
Posty: 63
Dołączył(a): So 27 paź, 2007
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Steehead » Pt 08 mar, 2013

Ja by mi poszła moja 300 na podłogę to atak serca murowany. Do tego panele i meble poszły by się kochać. Oj wromark by nie mógł spać spokojnie. Tłumaczenie producenta że gwarantują szczelność spoin to już szczyt bezczelności. Chyba zapomnieli że robią akwaria a nie sita.

Tak trochę z innej bajki ale o tym samym, chodzi o ubezpieczenie mieszkania. Ja po katastroficznej wizji pękniętego akwarium ubezpieczyłem mieszkanie i wykupiłem OC w życiu cywilnym na 50 tyś i w to wlicza się pęknięcie akwarium, w razie jakiś roszczeń sąsiadów bo z pewnością ci pod spodem mieli by mokre sufity, oraz dodatkowo ubezpieczyłem szklane elementy mieszkania od stłuczenia (akwarium też się w to wlicza) jak by podczas zmiany aranżacji uderzył kamieniem i zbił je sobie. Plus standardowe ubezpieczenia mieszkania wyniosło mnie to niecałe 300 zł na rok i śpię spokojnie.
Steehead
Początkujący
 
Posty: 40
Dołączył(a): Cz 03 cze, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Pabian » Pt 08 mar, 2013

Hmmm...ciężko coś zobaczyć , bo są wypływy silikonu na wzmocnieniu i tak naprawdę to nie wiadomo jak gruba spoina jest pomiędzy wzmocnieniem a szybą . Dopóki nie wytniesz wypływu ,to nie będzie wiadomo ....ale wtedy mogą sie doczepić ,że coś majstrowałeś i pękło . Spróbuj w sklepie , zobaczymy jak oni się odniosą do tego.Nie wiem ile zapłaciłes za to akwa ,ale może ugadaj się w sklepie ,żeby spuścili z ceny ...za 60-70 zł szklarz zmieni Ci tą szybę
Skąd jesteś ?
Pabian
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): Pn 29 sie, 2011
Lokalizacja: Pabianice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez FPawlak » Pt 08 mar, 2013

W sklepie nie odbierają - napisałem maila, czekam na odpowiedź.
Z Poznania jestem. Narazie nic nie skrobie, zobacze co sklep odpowie. Ale najchętniej dostałbym zwrot pieniędzy i kupiłbym akwarium innego producenta.
FPawlak
Poznaje temat
 
Posty: 63
Dołączył(a): So 27 paź, 2007
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez adams750 » Pt 08 mar, 2013

Na razie i tak będziesz musiał poczekać i uzbroić się w cierpliwość bo sądzę że sklep będzie podobnie cię zbywał jak Wromak, chyba że trafisz na uczciwego sprzedawcę któremu zależy na kliencie. Co do innego producenta to może Diversa??
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez FPawlak » Pt 08 mar, 2013

No właśnie wszelkie opinie o Diversie, Aquael'u i Aquboro mile widziane.
Co prawda z tego co widziałem to Aquael nie ma w standardowej ofercie 120x50x50cm. Z tego co widze to tylko Diversa oprócz podłóżnych wzmocnień ma także poprzeczne wzmocnienie.
FPawlak
Poznaje temat
 
Posty: 63
Dołączył(a): So 27 paź, 2007
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Następna strona

Powrót do Akwaria, Szafki, Meble akwarystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron