Wytrzymalosc szafki (akwarium 300 L)

Wytrzymalosc szafki (akwarium 300 L)

Postprzez Snowflake » Cz 18 kwi, 2013

Witam

Panowie po prawie rocznej przerwie po przeprowadzce zabieram sie powoli do kompletacji gratow jak to mowia. Jest juz szafka i akwarium i belka oswietleniowa... mam tylko pytanie
otoz mam akwarium 12x50x50 full opti white ze szkla 12 mm bez wzmocnien samo w sobie wyglada poteznie...i zaczynam miec watpliwosci czy taka szafka ktora mam da rade to wszystko utrzymac.

http://(link).pl/szafka-akwariowa-pod- ... ?source=oo

myslalem nad wzmonieniem jej w srodku dlugimi katownikami w wielu miejscach i ew. wymianie wierzchniego blatu na grubszy niz standardowe 18 mm. co o tym sadzicie ??


Pozdraiwam Kuba
Snowflake
Poznaje temat
 
Posty: 117
Dołączył(a): Śr 15 lip, 2009
Lokalizacja: Tychy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez freewolny » Cz 18 kwi, 2013

Kuba, jesli ta szafka ma pionowe scianki (te na srodku) wkrecone zarowno do tylniej jak i do gornej i dolnej plyty, wytrzyma spokojnie pol tony albo i wiecej.
freewolny
Poznaje temat
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pt 13 lip, 2012
Lokalizacja: Londyn
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez thors » Cz 18 kwi, 2013

Cały zestaw napełniony wodą i z 50 kg żwiru będzie ważył ok 430 kg, czyli jakieś 6 osób po 70 kg. Możesz zrobić symulację :) A jeśli producent mówi , ze wytrzyma to pewnie tak jest :)
Avatar użytkownika
thors
Stały bywalec
 
Posty: 446
Dołączył(a): So 14 sty, 2006
Lokalizacja: Włocławek
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Snowflake » Cz 18 kwi, 2013

tak przy szufladach sa dwie pionwe plyty wkrecane u gory na dole i w tylna scianke natomiast jak patrze na ta szafe i na akwarium to az mnie ciarki przechodza :D
Snowflake
Poznaje temat
 
Posty: 117
Dołączył(a): Śr 15 lip, 2009
Lokalizacja: Tychy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Przemas_Tychy » Cz 18 kwi, 2013

Popatrz na moje akwarium
http://www.holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?t=32850
Szafka podobna w budowie , u mnie jest 450L a ile waży to nie wiem ale ok. 600kg z pewnością.
Ja bym się nie obawiał jeśli tył szafki również jest z tej płyty.
Tak na marginesie to pozdrawiam ziomala :wink:
Przemas_Tychy
Zainteresowany tematem
 
Posty: 290
Dołączył(a): Wt 19 lip, 2005
Lokalizacja: Tychy/Midleton
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » Cz 18 kwi, 2013

Wytrzyma spokojnie, płyta wiórowa jest bardzo mocna. Dwa warunki - plecy też muszą być z płyty 18mm (i jak widzę są) i szafka nie może podmakać. Jak paździerz na pionowych elementach gdzieś zaczyna się rozchodzić, szafkę natychmiast trzeba wymienić. Na twoim miejscu kupiłbym jakiś olejowy impregnat do drewna, zakonserwował krawędzie pyty po czym dodatkowo polakierował krawędzie jakimś lakierem nitro. Zrobiłem tak u siebie i pomimo kilku drobnych zalań szafka nie ma nigdzie śladów rozchodzenia się.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez serw1s » Pt 19 kwi, 2013

U mnie 240L stało na komodzie z IKEI, standardowa bez uchwytów, długośc 180cm, a akwarium 120cm. Spanikowałem i tył szafki uzbroiłem w płytę meblową 18mm. Poza tym żadnych modyfikacji i spokojnie stało ponad rok. Teraz komoda stoi bez akwarium i demontowałem "plecy", z perspektywy czasu, myślę, że bez wzmocnień spokojnie by udzwignęła takie akwarium.
serw1s
Zainteresowany tematem
 
Posty: 196
Dołączył(a): Pn 22 sie, 2011
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez AdamA » Pt 19 kwi, 2013

Dijkstra napisał(a):Wytrzyma spokojnie, płyta wiórowa jest bardzo mocna. Dwa warunki - plecy też muszą być z płyty 18mm (i jak widzę są) i szafka nie może podmakać. Jak paździerz na pionowych elementach gdzieś zaczyna się rozchodzić, szafkę natychmiast trzeba wymienić.


Oj mocno :-)
Zapewne wiele osób miało nie raz zalaną szafkę i tu nikt nie napisał o ważnej kwesti, aby zasilikonować na dole wszystkie łączenia płyt.
Niestety nie uniknąłem u siebie również kilku podtopień wewnętrznych, które jak zauważyłem po kilku miesiącach spowodowały spuchnięcie filarów szafki.
Poczułem zaniepokojenie, więc wewnątrz całą szafkę uzbroiłem w dodatkowe płyty 18-ki,
co stworzyło ściany podwójnej grubości.

A co do mocy tej szafki, o której mowa to nie ma obaw.
Duże 450l szkła z powodzeniem utrzymują takie same konstrukcje.
AdamA
Stały bywalec
 
Posty: 312
Dołączył(a): Pn 16 maja, 2011
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Akwaria, Szafki, Meble akwarystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron