Za duza szczelina w akwarium ?

Za duza szczelina w akwarium ?

Postprzez Snowflake » Cz 01 sie, 2013

Panowie mam pytanie otoz w jednym z rogow w akwarium mam taka szeline silikonu, wklejam fotke zebyscie mogli to ocenic.

LINK do zdjeca:

http://www.(link).pl/pokaz_obrazek/10f ... 6160f.html



reszta szczelin jest ok praktycznie szyba styka sie z szyba a w jednym rogu jest cos takiego :/ silikon miedzy szybami ma jakies 3 mm. Moze to spowodowac jakies nuieprzyjemnosci ? zauwazylem ze jak poruszam dosyc mocno szybami to widacc ze to zlacze jest elastyczne i szyby troche sie ruszaja :( kurka co mam robic ?
Snowflake
Poznaje temat
 
Posty: 117
Dołączył(a): Śr 15 lip, 2009
Lokalizacja: Tychy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZANDAR » Cz 01 sie, 2013

Ja bym na Twoim miejscu to reklamował, jeśli akwarium jest nowe. Widać za duży odstęp od ścianki i dodatkowo źle położony silikon. Chyba, że kleiłeś to sam?
Avatar użytkownika
ZANDAR
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 981
Dołączył(a): Pt 04 sie, 2006
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » Cz 01 sie, 2013

Akwarium nie wygląda na większe, niż 60l - w takim wypadku takie klejenie da radę. Lepiej, jeżeli silikon jest nałożony tak, niż jeżeli szyba dosłownie styka się z szybą. Warstwa silikonu powinna mieć 0.5-3mm w zależności od wielkości akwa (grubości szyb), ale są sytuacje, gdy wstawki silikonowe nawet 10mm są normalne (np. dzielone dno w bardzo dużych akwariach).
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Snowflake » Cz 01 sie, 2013

akwarium 300 l 120x50x50 szyba 12 mm bez wzmocnien....

p.s zadar czemu zle polozony klej ?
Snowflake
Poznaje temat
 
Posty: 117
Dołączył(a): Śr 15 lip, 2009
Lokalizacja: Tychy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez adams750 » Pt 02 sie, 2013

To przy takim litrażu obawiał bym się a jeszcze masz szkło bez wzmocnień, co do spoiwa powinno być być po obu ścianach akwarium a na zdjęciu widać ze jest tylko na bocznej ściance.
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Snowflake » Pt 02 sie, 2013

z gory to tak wyglada tylko... jak sie patrzy normlanie od frontu to spoina lapie dwie tafle...

wzmocnien nie ma dlatego szklo jest 12 mm
Snowflake
Poznaje temat
 
Posty: 117
Dołączył(a): Śr 15 lip, 2009
Lokalizacja: Tychy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZANDAR » Pt 02 sie, 2013

Snowflake napisał(a):p.s zadar czemu zle polozony klej ?

U mnie w ogóle silikon nie odstaje na drugi bok ścianki. Niestety w tym wypadku nie wygląda to za estetycznie.
Avatar użytkownika
ZANDAR
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 981
Dołączył(a): Pt 04 sie, 2006
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Snowflake » Pt 02 sie, 2013

wiesz pomijam juz kwestie estetyki bo to fakt jestem totalnie niezadowolony z tego akwarium... teraz bardziej chodzi mi o kwestie bezpieczenstwa... od gory wyglada to tragicznie ta spoina ale z boku jak sie popatrzy to nie jest az taka duza z gory porpostu troche sie silikon nalewa na scianki i wyglada jakby byla taka duza.. po przemierzeniu na spokojnie ma okolo 3 mm... co robic ? akwarium odebrane koncem kwietnia ogladalem i wczesniej tego nie widzialem, przywiozlem i postawilem bo zbieralem fundusze....
Snowflake
Poznaje temat
 
Posty: 117
Dołączył(a): Śr 15 lip, 2009
Lokalizacja: Tychy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Godar » Pt 02 sie, 2013

A masz możliwość zalania na dworze ? Ja bym sie raczej nie obawiał przy tej grubości szkła , jak rozmawiałem ze szklarzem który mi kleił poprzednio akwa to taka 300-setkę jak masz można skleić spokojnie z 8 mm szkła + wzmocnienia na tylnej i przedniej szybie i wytrzyma . Z 10 mm szkła można kleić juz bez wzmocnień i jest ok , a co dopiero z 12 jak u Ciebie ...
Tak jest taka powierzchnia trzymania że nie ma znaczenia czy silikon zachodzi na szybę czy nie ... Kwestią pod znakiem zapytania jest tylko czy na tej fudze tak mu się nadłożyło i jest przez to krzywo sklejone , czy dał tyle silikonu aby zniwelować krzywo przyciętą szybę i zrobić równo sklejone akwarium ...
Za duża ilość silikonu nie jest wskazana , ale jeśli dał specjalnie grubszą spoinę to jednocześnie zrobił większą zakładkę na szybę która w tym układzie będzie pracowała mocniej ... taka jest moja opinia , ale możesz się z nią nie zgodzić :smile: ...

Ja zamawiał będę na dniach zbiornik 300 litrów taki jak twój dla siebie i naprawdę zastanawiam się czy brać z 10 mm czy wystarczy 8 mm plus wzmocnienia wzdłużne tylko ...
Godar
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 800
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2008
Lokalizacja: Częstochowa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Snowflake » Pt 02 sie, 2013

gruboscia szkla sie nie przejmuje :D chodzi mi tylko o jakosc wykonania ktora jest nedzna... szczelina u gory ma 3 mm a na dole jest 2.2-2.5 :/ chodzi mi tylko o kwestie czy to wytrzyma... mam akwaqrium juz w mieszkaniu zastanawiam sie czy nie zorganizowac auta i podrzucic do rodzicow akwarium z szafka i zalac w garazu...
Snowflake
Poznaje temat
 
Posty: 117
Dołączył(a): Śr 15 lip, 2009
Lokalizacja: Tychy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez adams750 » Pt 02 sie, 2013

Jeżeli nie jesteś pewien czy wytrzyma to może warto by było zrobić jak piszesz i zalać je u rodziców w garażu, tak nie narobi dużo szkód jak nie wytrzyma lecz to takie gdybanie bo skąd wiadomo czy nie puści po jakimś czasie???
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Akwaria, Szafki, Meble akwarystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron