Safeczka pod kostkę 35/35

Safeczka pod kostkę 35/35

Postprzez rexsio3 » Wt 24 wrz, 2013

Witam wszystkich może komuś się przyda, więc się podzielę jak ja sobie poradziłem.
Plan był aby nabyć szafkę pod kostkę 35cm/35cm, a że poszukiwania nie przyniosły sukcesów zrobiłem sobie ją sam.
Fotorelacja będzie okrojona ze względu braku zdjęć, bo szczerzę nie myślałem o tym aby zrobić dokumentację krok po kroku.
Tak więc zaczynamy szafka jest zrobiona z płyty MDF 18mm wiem że grubiutko, ale wygląda tak jak chciałem.
Płyty zostały docięte na wymiar w sklepie B&Q zaznaczam że trzeba trafić na kumatego osobnika obsługującego piłę. Bo można łatwo za jego pomocą sobie spierdzielić wymiary docinanych elementów.
Zakupiona została jedna płyta długości 2440 na 1220 szerokości pocięta na elementy takie jakie potrzebowałem. nadmiar leży na razie nie wykorzystany w garażu. Plan na resztki już jest :) Tylko czasu brak. Trwają właśnie prace nad lampą DIY led
Według planu potrzebowałem sześciu płyt do skręcenia:
góra/blat 35/35cm
dwa boki 33,2/68cm
tył/plecy 31,4/68cm
przód/drzwiczki 35/70cm po docięciu zostały przecięte w poprzek aby otrzymać dwie części. Pasek szerokości 8 cm i drzwiczki 61.6cm

W trakcie montażu:

Obrazek

Tutaj już po skręceniu i sklejeniu

Obrazek

Obrazek

A że użyłem do montażu wkrętów potrzeba było jakoś ładnie to zamaskować, więc użyłem szpachli samochodowej.

Obrazek

Szafka została potraktowana srebrnym sprayem w wewnątrz, a na zewnątrz pierwszy raz użyłem okleiny drzewnej tak zwany veneer grubości 0,6mm. Do obróbki okleiny z pomocą przyszedł dremel 8200

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tutaj już cała w okleinie

Obrazek

Obrazek

Tak się prezentowała przed malowaniem i jeszcze bez nóżek

Obrazek

A tutaj na kuchennych nóżkach, które zostały zakupione w ikea kilka lat temu i nie zostały wykorzystane. Po pewnej interwencji szlifierki kątowej z tarczką do cięcia zostały skrócone do odpowiedniej długości.

Obrazek

Przygotowanie do nałożenia lakieru, a że z pędzlem mi nie idzie. Znowu przyszedł z pomocą spray

Obrazek

Obrazek

Pierwsza warstwa została praktycznie wchłonięta przez okleinę.

Obrazek

Obrazek


Tak więc podsumowując całość wyszła tak jak sobie wymyśliłem, a i nawet finansowo mnie to za bardzo nie wyniosło dużo.
Płyta MDF 18mm: 20 funtów
Wkręty podejrzewam że koszt 4 funty
silikon 3F
spray bezbarwny mat 6F
Okleina z dostawą do domu 20 F
Zawiasy do drzwiczek 3.50 F ja użyłem zawiasów nawierzchniowych
Nóżki ceny nie pamiętam
I oczywiście czas i chęci

Warto było bo teraz prezentuje się to w taki sposób

Obrazek
rexsio3
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): N 27 sty, 2013
Lokalizacja: Denny UK
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Pagu » Wt 24 wrz, 2013

Jeśli ktoś lubi majsterkować .... Fajnie i estetycznie Ci to wyszło .
Avatar użytkownika
Pagu
Stały bywalec
 
Posty: 341
Dołączył(a): N 05 paź, 2008
Lokalizacja: Piotrków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Bielak » Wt 24 wrz, 2013

Fajnie wyszło, radzę zasylikonować w środku łaczenia płyt, trochę wody i będzie puchło.
Badzo niska cena MDFu jest w UK w Polsce kosztuje dużoooo więcej
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez rexsio3 » Wt 24 wrz, 2013

Cześć w kosztorysie jest wyszczególniony sylikon, który oczywiście został użyty na łączeniach aby skleić łączenia oraz powstrzymać choć trochę wodę. Takie dwa w jednym.
Płyty można kupić jeszcze taniej jeżeli posiadasz kartę przedsiębiorcy i kupujesz w większej ilości powyżej pięciu sztuk cena wynosi 16.78F za szt
rexsio3
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): N 27 sty, 2013
Lokalizacja: Denny UK
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Akwaria, Szafki, Meble akwarystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron