375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Blogi z działu "Roślinne - Aqua Art Challenge" nie odświeżane dłużej niż 2 miesiące, akwaria zlikwidowane

Re: 375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Postprzez Marcin Bielak » Pt 20 gru, 2013

Kolega dobrze zauważył że, ten środek wytrącać będzie Fe2+.
Dominik będzie testował kolejne mikro i powie że, jest beeeee bo ma chlorozę mimo dawania go wiaderkami.
A kto tu mówił o hobby? hobby to mogę mieć nasze żony... a My mamy pasję, a pasja to nie tylko podziwiianie i cieszenie się z tego że, "mam akwarium". Niektórzy odnajdują radość w odkrywaniu co raz to nowszych niuansów w chemii wody :]
Ostatnio zmieniony Pt 20 gru, 2013 przez Marcin Bielak, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Postprzez mayaca » Pt 20 gru, 2013

adams750 napisał(a):
mayaca napisał(a):O Boże ,czy to jeszcze hobby?


Bogdanie co masz na myśli??


Wybacz ,ale cała to małe laboratorium ,to rozbieranie na czynniki pierwsze preparatów ,analizy ,kuwety ,sole i inne chemiczne składniki odrzucają mnie na sto mil od akwarystyki .Ja osobiście nie potrafiłbym cieszyć się pięknem podwodnego świata ,gdybym miast radować się stanem posiadania ,analizował każdy preparat pod katem jego składu .
Oczywiście ,jeśli ktoś lubi takie klimaty ,bo do czegoś się mu to przydaje ,nie mam nic przeciwko . Ja jednak nie odnajduję się w tych wszystkich chemicznych pasjach .
Wysiadam .
mayaca
Zainteresowany tematem
 
Posty: 235
Dołączył(a): So 09 cze, 2007
Lokalizacja: Kęty.Małopolska
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Postprzez mayaca » Pt 20 gru, 2013

macek.g napisał(a):
adams750 napisał(a):
mayaca napisał(a):O Boże ,czy to jeszcze hobby?


Bogdanie co masz na myśli??



Zastosowanie tej blaszki w akwa :lol: :lol: :P


Eee,tam :) Blaszka to jak najbardziej "naturalny " składnik dzisiejszych akwenów :D :D
mayaca
Zainteresowany tematem
 
Posty: 235
Dołączył(a): So 09 cze, 2007
Lokalizacja: Kęty.Małopolska
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Postprzez mayaca » Pt 20 gru, 2013

adeptmarine napisał(a):Kolega dobrze zauważył że, ten środek wytrącać będzie Fe2+.
Dominik będzie testował kolejne mikro i powie że, jest beeeee bo ma chlorozę mimo dawania go wiaderkami.
A kto tu mówił o hobby? hobby to mogę mieć nasze żony... a My mamy pasję, a pasja to nie tylko podziwiianie i cieszenie się z tego że, "mam akwarium". Niektórzy odnajdują radość w odkrywaniu co raz to nowszych niuansów w chemii wody :]



Ja tez mam pasję . Chemia wody to ciekawe zagadnienie ,nie jest mi obce . Ale wytracanie składu "gotowców "to co innego .
Nowe niuanse wody ,jak to pięknie nazwałeś, są li tylko konsekwencją naszych eksperymentów .
Aby ując to prościej -moją pasja jest akwarystyka ,piękne hobby . Chemiczne eksperymenty zostawiam pasjonatom chemii .
mayaca
Zainteresowany tematem
 
Posty: 235
Dołączył(a): So 09 cze, 2007
Lokalizacja: Kęty.Małopolska
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Postprzez Marcin Bielak » Pt 20 gru, 2013

Każdy robi to co lubi, ja nie neguję tego że, ty wolisz lać gotowce. Sam też leję tylko mikro oryginalne a nie samoróbkę.
Gotowce działają, sam się o tym przekonałem stosując Ferkę gdy Piotrek dopiero wchodził z nią na polski rynek, inne systemy też zapewne działają ale póki mam ochotę i czas to bawię się w eksperymenty.
Na gotowe systemy nawożenia jeszcze przyjdzie czas...
Wytrącanie składu gotowców to nic innego jak chemia wody nie rozumiem dlaczego twierdzisz inaczej.
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Postprzez Dominik Gąsiorek » Pt 20 gru, 2013

Adept ma rację pisząc o wytrącaniu żelaza przez ten środek Azoo i w rozmowie telefonicznej z kilkoma znajomymi poruszałem tą kwestię w ciągu ostatnich dni. Rzeczywiście rośliny się odbarwiły i wykazują objawy niedoboru fe ale mam świadomość że to przez miedź. Niestety środek na glony nie pomógł jak na razie wcale. Dociągnę jego stosowanie do podmiany i zakończę doświadczenie. Co do stosowania Planta Gainer PRO to muszę powiedzieć że...extra. Katapultował krzaki do powierzchni w ciągu 2 dni. Zapewne jest to spowodowane samą zmianą nawozu na inny więc jeszcze nie będę chwalił dnia przed zachodem słońca. To co mi się podoba w samym preparacie to zawartość tytanu i kobaltu a także brak sugestii producenta co do podawania dodatkowych małych dawek dziennych. Od niedzieli zamierzam także przestawić system podawania mikro na całą dawkę na raz. W tygodniu będę podawał już tylko Ferro.
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Postprzez thomas.bham » Pt 20 gru, 2013

Jak czytam te posty to czasami juz nie wiem czy to nadal forum akwarystyczne czy chemiczne :-) oprócz tego przez takie wasze doswiadczenia dochodzi do mnie ze jestem glopiutki :-(

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
thomas.bham
Aktywny użytkownik
 
Posty: 516
Dołączył(a): Cz 22 paź, 2009
Lokalizacja: Birmingham/Kalisz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Postprzez adams750 » Pt 20 gru, 2013

thomas.bham napisał(a):Jak czytam te posty to czasami juz nie wiem czy to nadal forum akwarystyczne czy chemiczne :-) oprócz tego przez takie wasze doswiadczenia dochodzi do mnie ze jestem glopiutki :-(


Oj nie przesadzaj po prostu jeden podchodzi do tego normalnie a drugi lubi eksperymenty by dowiedzieć się dlaczego jest tak a nie innaczej.
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Postprzez mayaca » So 21 gru, 2013

adeptmarine napisał(a):Każdy robi to co lubi, ja nie neguję tego że, ty wolisz lać gotowce. Sam też leję tylko mikro oryginalne a nie samoróbkę.
Gotowce działają, sam się o tym przekonałem stosując Ferkę gdy Piotrek dopiero wchodził z nią na polski rynek, inne systemy też zapewne działają ale póki mam ochotę i czas to bawię się w eksperymenty.
Na gotowe systemy nawożenia jeszcze przyjdzie czas...
Wytrącanie składu gotowców to nic innego jak chemia wody nie rozumiem dlaczego twierdzisz inaczej.



Nigdy nie mówiłem ,że to nie chemia .to chemia tylko że na życzenie .Takie szukanie w celu zaspokojenia ciekawości .
Roztrząsanie składu gotowych produktów miałoby może sens ,gdyby poza składem znać jeszcze proporcje ,a to już nie takie proste .
Bawiłem się kiedyś w "sole" . Mierzyłem ,ważyłem ,mieszałem . I powiem Ci kolego -nigdy więcej . Nie opiniuje i nie podważam Twojego sposobu myśłenia .Broń mnie Boże . opieram się wyłacznie na własnych doświadczeniach .Wyłacznie .Subiektywne opinie .Tylko tyle . Nie doradzam nikomu niczego .Tak jest najlepiej . Jeśłi ,ktoś coś zyska czytając moje posty ,to cudownie .Jeśli ma własne wizje to tez dobrze .
Miałem akwaria "na ziemi " ,kiedy o Dianie Walstad nikt nie słyszał . Robiłem błękit metylowy ,zieleń malachitową,siarczan miedzi .Trułem hydry i wypławki drucikami podłączonymi do baterii , Magnesowałem wodę ,nawoziłem rośłiny odchodami kanarków ,kwasem ortofosforowym . Dodawałem pod korzenie kulki robione z azofoski . Hodowałem raki ,gąbki słodkowodne ,pająki topiki ,traszki ,kiełbie ,strzeble ,okonie ,czego tam nie było . Był nawet tubifeks.
Teraz mam komfort .Idę do sklepu i wybieram .Co chce ,kiedy chce i ile chce . Mam w czym to wybieram . I doszedłem do wniosku ,że mój czas to najcenniejsze co mam .
Pozdrawiam Cie serdecznie ,życząc dalszej radości z tego co robisz .
mayaca
Zainteresowany tematem
 
Posty: 235
Dołączył(a): So 09 cze, 2007
Lokalizacja: Kęty.Małopolska
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Postprzez mayaca » So 21 gru, 2013

2pac01 napisał(a):Adept ma rację pisząc o wytrącaniu żelaza przez ten środek Azoo i w rozmowie telefonicznej z kilkoma znajomymi poruszałem tą kwestię w ciągu ostatnich dni. Rzeczywiście rośliny się odbarwiły i wykazują objawy niedoboru fe ale mam świadomość że to przez miedź. Niestety środek na glony nie pomógł jak na razie wcale. Dociągnę jego stosowanie do podmiany i zakończę doświadczenie. Co do stosowania Planta Gainer PRO to muszę powiedzieć że...extra. Katapultował krzaki do powierzchni w ciągu 2 dni. Zapewne jest to spowodowane samą zmianą nawozu na inny więc jeszcze nie będę chwalił dnia przed zachodem słońca. To co mi się podoba w samym preparacie to zawartość tytanu i kobaltu a także brak sugestii producenta co do podawania dodatkowych małych dawek dziennych. Od niedzieli zamierzam także przestawić system podawania mikro na całą dawkę na raz. W tygodniu będę podawał już tylko Ferro.


Dominik ,wiem z doświadczenia ,że te dwa pierwiastki śladowe nie maja żadnego znaczenia w hodowli roślin . Sa raczej sprytnym zabiegiem marketingowym . Kobaltosan Zooleku stosowałem już kupę lat temu ,a tytanit dodaję do dziś .Niczego ,co mogłoby mnie przekonać do tych środków nie zauważyłem .
A Azoo wyrzuć w kosz .Jak ci mówiłem u mnie nie zadziałał ,sadziłem że to wina podłoża ,ale teraz widzę że to szajs . Jak większość środków na glony .Jeśłi to rzeczywiście sodek oparty na miedzi to krasnalki mogą czuć się bezpieczne . Miedz w takich stężeniach nie robi na nich żadnego wrażenia .
Ten środek wkładam w margines ,oparłem swoje przekonanie na opiniach znajomych akwamaniaków ,u których podobno działał błyskawicznie .Nigdy więcej tego nie zrobię .Sam spróbuje potem Ci powiem . :oops:
mayaca
Zainteresowany tematem
 
Posty: 235
Dołączył(a): So 09 cze, 2007
Lokalizacja: Kęty.Małopolska
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Postprzez Dominik Gąsiorek » N 29 gru, 2013

Szanowni koledzy i koleżanki,

Jako że wielkimi krokami zbliżamy się do końca pierwszego konkursu organizowanego na naszym forum ale również roku 2013 a ja niestety w najbliższych dniach nie będę miał dostępu do sieci, chciałbym Wam wszystkim już dziś złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności, wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym a także pięknych bujnych zbiorników bez glonów i niskich rachunków za prąd :D

Poniżej na życzenie kilku osób zamieszczam dzisiejsze foto zbiornika po małej reorganizacji, gruntownej przycince i sprzątaniu a także zdjęcia eriaculona i belemki.

20131229_205529.jpg


20131229_205542.jpg


20131229_205603.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Postprzez slipknot1989 » Pn 30 gru, 2013

nieziemska kondycja zielska :) oglądam ten wątek jak mam dość walki z moim akwa i chce podbudować sobie morale :P
slipknot1989
Stały bywalec
 
Posty: 382
Dołączył(a): Wt 15 sty, 2013
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Postprzez ostry22 » Pn 30 gru, 2013

jesteś wielki. Szacunek i gratulacje za ciężką pracę, wytrwałość, cierpliwość i pasje!
Sukcesów w nowym roku!
Avatar użytkownika
ostry22
Poznaje temat
 
Posty: 91
Dołączył(a): So 03 lis, 2012
Lokalizacja: Łuków/Ząbki
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Postprzez marcecrisco » Pn 30 gru, 2013

Również gratuluje. Podoba mi sie że fotki są zupełnie surowe a i tak wszystko sie super prezentuje.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Postprzez Grzegorz Pelczar » Wt 31 gru, 2013

Dominik, wielkie gratulacje raz jeszcze, życzę Ci wygranej, bo należy Ci się. :idea:
Obyś piękno tego zbiornika przeniósł również do Nowego 2014 roku, a Nasze rozmowy na temat akwarystyki roślinnej były tak samo owocne co w starym roku. :D
Avatar użytkownika
Grzegorz Pelczar
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 794
Dołączył(a): Pt 03 cze, 2005
Lokalizacja: Krosno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Postprzez SuzereN » Wt 31 gru, 2013

Bajka :)

Szerokości Dominiku w nowym roku i dalszych sukcesów, obyś cieszył nasze oczy takimi widokami przez cały 2014 ;]
Avatar użytkownika
SuzereN
Zainteresowany tematem
 
Posty: 161
Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Postprzez Dominik Gąsiorek » Pt 17 sty, 2014

Witajcie po dłuższej przerwie. Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za głosy oddane na mnie w konkursie i powiedzieć że bardzo mnie ta wygrana podbudowała i zdopingowała do dalszego wysiłku. Ponieważ nie będzie mnie na zlocie przygotowałem krótki film aby chociaż duchowo być z Wami. Tylko się ze mnie nie śmiać :P Do Lisa jeszcze trochę brakuje :D W przyszłym tygodniu napiszę troszkę o moich przygodach z Planta Gainer PRO i o ogólnej refleksji na temat kondycji zbiornika.
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Postprzez plutonow » Pt 17 sty, 2014

Dominik Gąsiorek napisał(a):Ponieważ nie będzie mnie na zlocie przygotowałem krótki film aby chociaż duchowo być z Wami. Tylko się ze mnie nie śmiać :P

Dominik, baniak I liga i gratulacje, a śmiać to się będą raczej zemnie nie jest łatwe nakręcić dobre video zdecydowanie lepiej wypadam na żywo ale co tam śmiech to zdrowie, pozdrawiam.
Avatar użytkownika
plutonow
Aktywny użytkownik
 
Posty: 514
Dołączył(a): N 02 kwi, 2006
Lokalizacja: Rybnik
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Postprzez adams750 » Pt 17 sty, 2014

plutonow napisał(a):
Dominik Gąsiorek napisał(a):Ponieważ nie będzie mnie na zlocie przygotowałem krótki film aby chociaż duchowo być z Wami. Tylko się ze mnie nie śmiać :P

Dominik, baniak I liga i gratulacje, a śmiać to się będą raczej zemnie nie jest łatwe nakręcić dobre video zdecydowanie lepiej wypadam na żywo ale co tam śmiech to zdrowie, pozdrawiam.


Co ty powiesz jak obejrzą moje wypociny to będzie dopiero sztos :mrgreen: nie jesteś jedynym co miał problem z nagraniem siebie w roli lektora :lol: Zobacz filmiki Dominika lub Mariusza nawijają jak nakręceni :wink:
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - Dominik Gąsiorek - "Ucieczka z tropiku"

Postprzez Mariusz Bytow » Wt 21 sty, 2014

Przeglądałem filmiki jak widzę nie jednemu zabrakło mowy ( ja czułem się jak na jakimś egzaminie i to bez przygotowania wszystko z głowy wyleciało już nie wspomnę o nazewnictwie roślin, ale następnym razem będzie lepiej zawsze musi być ten pierwszy raz) .
Avatar użytkownika
Mariusz Bytow
Zainteresowany tematem
 
Posty: 217
Dołączył(a): Śr 27 sty, 2010
Lokalizacja: Lubsko
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Roślinne - archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron