[160] Pseudo Iwagumi

Blogi z działu "Roślinne - Aqua Art Challenge" nie odświeżane dłużej niż 2 miesiące, akwaria zlikwidowane

[160] Pseudo Iwagumi

Postprzez Tomaszewski » Pt 07 cze, 2013

Wymiar zbiornika: 100x40x40
Podłoże: granulat ProSoil
Oświetlenie : świetlówki T5- 2x39W-6500K , 1x39W- 8500K- docelowo 2x39W a dodatkowa świetlówka tak w razie potrzeby
Nawożenie: sole+ CO2+ intermag mikro plus+ chelat Fe+ Carbo
Filtracja: JBL e700 + JBL e900
Ogrzewanie: grzałka przepływowa Hydor 300W
Roślinność: Mały Heniek, Didiplis Diandra, Rotala Indica, Blyxa Japonica, Hydrocortyle sp. japan, Staurogyne sp
Ryby: Bystrzyk Amandy x27szt., Otosek x3szt.(docelowo 8), Bojownik Syjamski (tymczasowo)
Inne zwierzęta: Krewetka RC xxx, zatoczki xxx

Na początku miało być typowe Iwagumi ale w między czasie koncepcja trochę się zmieniła i powstało to co widać na zdjęciach ;) . Postawiłem na niewielką ilość gatunków roślin co według mnie wyszło zbiornikowi tylko na +. Zbiornik założony 01.03.2013r. Przez kilka głupich posunięć nabawiłem się takiej ilości glonów jakie to forum chyba jeszcze nie widziało :lol: Było prawie wszystko co mogło być z zakwitem wody i krasnalami włącznie ;) do tego piękny dywan sinicy i pył na szybie przez który nic nie było widać. Na szczęście szybka korekta nawożenia, kilka dużych podmian wody plus lampa UV i dałem radę wyprowadzić zbiornik na prostą bez restartu. Jednak granulat to nie ziemia i trzeba na początku trochę inaczej podejść do sprawy. Zdjęcie Przedstawia zbiornik na dzień 04.05.2013r. Obecnie wszystko wygląda przyzwoicie, w weekend czeka mnie przycinka a po wszystkim postaram się wrzucić aktualne zdjęcia.

P5040034a.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Tomaszewski
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pt 07 cze, 2013
Lokalizacja: Lubliniec
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez szczudlo » Pt 07 cze, 2013

Jak dla mnie bomba, bardzo ciekawie zrobiona aranżacja.
szczudlo
Początkujący
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 18 sie, 2012
Lokalizacja: Glasgow
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: [160] Pseudo Iwagumi

Postprzez Tomaszewski » Śr 14 maja, 2014

Witam ponownie po bardzo długim czasie. Akwarium przeszło sporą modernizację i z pseudo Iwagumi stało się Holendrem :lol: Mały zbiornik wymusił na mnie pozbycie się dekoracji na rzecz roślin które chciałem mieć koniecznie w swoim zbiorniku. Zdjęcie zrobione telefonem więc szału nie ma, gdy wszystko trochę podrośnie to postaram się wrzucić jakieś lepsze zdjęcie.
Aktualny spis roślin:
- Hydeotis salzmani
- Hygrophila pinnalifida
- Tonina Belem
- Propestnica Palustris
- Alternanthera Reineckii
- Limnophila Aromatica
- Rotala Rotundifolia Red
- Rotala Walichii
- Rotala Macranda
- Didiplis diandra
- Hemianthus micranthemoides
- Staurogyne sp.
- Pogostemon helferi
- Blyxa Japonica
- Micranthemum umbrosum
- Hemianthus calitrichoides
- + jedna roślina której nazwy jeszcze nie ustaliłem

1a.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio zmieniony Cz 15 maja, 2014 przez Dominik Gąsiorek, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Proszę używać opcji "wstaw w tekst"
Tomaszewski
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pt 07 cze, 2013
Lokalizacja: Lubliniec
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Roślinne - archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron