160l - Maciej L.

Blogi z działu "Roślinne - Aqua Art Challenge" nie odświeżane dłużej niż 2 miesiące, akwaria zlikwidowane

Re: 160l - Maciej L.

Postprzez marcecrisco » Wt 30 wrz, 2014

etherni napisał(a):Też uważam ze to dziwne, a na dodatek jak nie podaję tego dodatkowego 1ppm to jest źle, chociażnie powinno mieć znaczenia przy takim Ca.

Chyba ze dane z wodociągów co do mg nie zgadzają się z tym co faktycznie jest w kranie. Chociaż przy takim Ca to 1ppm nic nie powinien znaczyc.
adams750 napisał(a):Jakiś czas temu kupując macrandrę pytałem właściciela o jakieś wskazówki. Powiedział mi tylko tyle ,,jak macrandra zacznie marnieć a listki bieleć i gnić to znaczy że masz mało Ca'' Może coś w tym jest ??

Zaprzestaje podawania mg żeby sprawdzić czy to niedobor ca.
Chociaż jak patrzę w jak miękkiej wodzie z mała ilością ca ludzie ja trzymają to nie mogę uwierzyć ze to może być to.

Dziś dalem jeszcze 0,1 ppm mikro i 0,1 ppm fe flourisha zobaczymy jaka będzie odpowiedz macrandry. Reszta kszakow rośnie super, szczególnie pelzacz. Szkoda mi tylko valichi bo zielony meszek prawie ja zabil
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 160l - Maciej L.

Postprzez etherni » Wt 30 wrz, 2014

Na zielony meszek krewetki amano.
A klucza do roślin juz przestałem szukać, wg. wszystkich norm i zasad podaję za mało wszystkiego poza N i CO2 przy takim świetle jak mam w 64L a jakoś zielsko rośnie i nawet ma kolory. Dlatego nie zmieniam czegoś co działa nawet jeśli nie wiem jak.
etherni
Zainteresowany tematem
 
Posty: 167
Dołączył(a): Cz 14 cze, 2012
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 160l - Maciej L.

Postprzez marcecrisco » Śr 01 paź, 2014

etherni napisał(a):Na zielony meszek krewetki amano.
A klucza do roślin juz przestałem szukać, wg. wszystkich norm i zasad podaję za mało wszystkiego poza N i CO2 przy takim świetle jak mam w 64L a jakoś zielsko rośnie i nawet ma kolory. Dlatego nie zmieniam czegoś co działa nawet jeśli nie wiem jak.

Może dobre podłoże rekompensuje delikatne nawożenie.
Ja jak wszystko idzie dobrze to wkładam do szkła coś nad czym znowu będę musiał myśleć. Chociaż cały czas tak nie można robić, to w fazie poznawania różnych gatunków roślin doświadczenia na przyszłość są bezcenne. Cały czas jestem zdziwiony, ostatnimi testami jakie robiłem bo wskazują, że glony jednak nie powstają od wysokiego makro - a już trochę się do tego przyzwyczaiłem. Musi być tylko spełniony warunek wysokiego i stabilnego CO2. W tym tygodniu trzymam cały czas wysoko makro PO4 koło 2-3 ppm w wodzie NO3 koło 15-25 ppm i sprawdzam zwiększone dawki mikro i fe z którymi zawsze miałem problem - nitki. CO2 oczywiście dalej wysoko i stabilnie. Dobrze, że trafiłem na ten artykuł
http://www.prirodni-akvarium.cz/en/inde ... d=en_co2ph
bo pewnie dalej bym myślałem, że duży ruch powierzchni wody raczej mi zaszkodzi niż pomoże.
Wyciągnąłem jednak cyrkulator bo zwiększony prąd wody utrzymywał w zawiesinie cząstki organiczne które potem osiadały na roślinach. Może wróce do cyrkulatora jak zakupie kubełek bo przy małej filtracji mechanicznej nie ma to sensu w moim wypadku.
Narazie numerem jeden na kubeł jest Eheim 2217, drugie miejsce Eheim 2228. Musze się tylko upewnić, którego nie będzie słychać z półtorej metra w nocy.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 160l - Maciej L.

Postprzez Ulvhedin » Cz 02 paź, 2014

marcecrisco napisał(a):... Musze się tylko upewnić, którego nie będzie słychać z półtorej metra w nocy.


Musisz się tylko przyzwyczaić, że coś tam sobie szumi :P wtedy śpię spokojnie, że wszystko działa, jak tylko ucichnie zaraz sie zrywam czy nie siadł czasem :lol:
Ulvhedin
Znający temat
 
Posty: 1130
Dołączył(a): N 27 gru, 2009
Lokalizacja: Bieruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 160l - Maciej L.

Postprzez etherni » Pt 03 paź, 2014

Opcja 2 - aquael z pompą na wężu, to da się ustawić tak żeby było bezgłośne. Czyli do 160L to midi kani.
Opcja 3 - HW302 , jak słyszałeś u mnie jest cichszy od małego hydora. A okres docierania głowicy mozna zrobić na balkonie.
I tak masz ekstra zbiornik jak na filtr wewnętrzny, ja się zastanawiam nad wymianą hydora 10 w 64 bo wydaje mi się ze nie wyrabia.
etherni
Zainteresowany tematem
 
Posty: 167
Dołączył(a): Cz 14 cze, 2012
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 160l - Maciej L.

Postprzez marcecrisco » Pt 03 paź, 2014

Ulvhedin napisał(a):
marcecrisco napisał(a):... Musze się tylko upewnić, którego nie będzie słychać z półtorej metra w nocy.


Musisz się tylko przyzwyczaić, że coś tam sobie szumi :P wtedy śpię spokojnie, że wszystko działa, jak tylko ucichnie zaraz sie zrywam czy nie siadł czasem :lol:


Hehe. wolałbym jednak nic nie słyszeć;p
etherni napisał(a):Opcja 2 - aquael z pompą na wężu, to da się ustawić tak żeby było bezgłośne.
Czyli do 160L to midi kani.
Opcja 3 - HW302 , jak słyszałeś u mnie jest cichszy od małego hydora. A okres docierania głowicy mozna zrobić na balkonie.
I tak masz ekstra zbiornik jak na filtr wewnętrzny, ja się zastanawiam nad wymianą hydora 10 w 64 bo wydaje mi się ze nie wyrabia.


Zależy mi też na bezawaryjności dlatego stwierdziłem że dołoże te 200 zł i kupie Eheima 2217 który ma praktycznie niezniszczalną konstrukcje. Chociaż nie przecze, że Twoje modele nie pracują prawidłowo zreszta sam widziałem tak jak piszesz :D
Mam powerheada Eheima i jakby nie ruch wody to nie wiem czy chodzi czy nie nawet o 3 nad ranem jak sie przebudze. Wewnętrzny o przepływie 750 l/h jest słyszalny jak wytęże sluch. Skimmer działa rewelacyjnie. Nigdy sie na sprzęcie Eheima nie zawiodlem i troche boje sie ryzykować teraz przy kuble. Także jak kupie kubeł to raczej będzie albo 2217 albo 2228.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 160l - Maciej L.

Postprzez marcecrisco » Pt 03 paź, 2014

Kilka fotek z dzisiaj, w tamtym tyg posadzilem glossie na przodzie.
Podalem 0,3 żelaza w nocy i dzisiaj po popołudniu widzę ze zgniła macrandra i valichhi puszcza nowe pędy.
IMG_20141003_153907.jpg

IMG_20141003_154839.jpg

IMG_20141003_153934.jpg

IMG_20141003_153942.jpg

IMG_20141003_154822.jpg

IMG_20141003_154103.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 160l - Maciej L.

Postprzez marcecrisco » Cz 09 paź, 2014

fotki z dzisiaj przed i po lekkim cieciu
IMG_20141009_172625.jpg

IMG_20141009_190646.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 160l - Maciej L.

Postprzez marcecrisco » Cz 23 paź, 2014

Kilka fotek po dwóch tygodniach.
Czasu dla szkła miałem prawie nic i chyba tak jest najlepiej.
IMG_20141023_180346.jpg

IMG_20141023_181449.jpg

IMG_20141023_180735.jpg

IMG_20141023_180511.jpg

IMG_20141023_180655.jpg

IMG_20141023_180457.jpg


Nawożenie prawie bez zmian z tym ze daje więcej po4 w tym tyg poszło 2,5 ppm w poprzednim kolo 5 ppm.
No3 ok 12-15ppm
Cale makro idzie w dwóch dawkach na początku tyg. Mikro cocdziennie. Daje to lepsze wybawienie pod koniec tyg.
Mikro na ten tydzien planuje 200% dawki producenta (ar mikro basic)
W popezednim podalem 400% plus 0,5 fe z eisen i wyszedł lekki pył poza tym krzaki rosna dobrze.
Zaczęła rosnac nawet macrandra chociaż ma trochw male liscie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 160l - Maciej L.

Postprzez etherni » Pt 24 paź, 2014

Efekty nowego nawożenia wyglądają obiecująco - chociaż robisz odwrotnie niż ja, makro podaję codziennie a mikro obecnie 2x w tygodniu. Pełzacz zajefajne kolory złapał a Lobelia jak widzę rośnie jak chwast i "robi robotę" - nietypowy ale ciekawy trawnik.
Z nieco innej beczki to Twoje tęczanki są idealne do holendra, aż żałuję że mój baniak dla nich za mały.
etherni
Zainteresowany tematem
 
Posty: 167
Dołączył(a): Cz 14 cze, 2012
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 160l - Maciej L.

Postprzez marcecrisco » Pt 24 paź, 2014

etherni napisał(a):Efekty nowego nawożenia wyglądają obiecująco - chociaż robisz odwrotnie niż ja, makro podaję codziennie a mikro obecnie 2x w tygodniu. Pełzacz zajefajne kolory złapał a Lobelia jak widzę rośnie jak chwast i "robi robotę" - nietypowy ale ciekawy trawnik.
Z nieco innej beczki to Twoje tęczanki są idealne do holendra, aż żałuję że mój baniak dla nich za mały.

Dzieki, poza zwiększeniem mikro to zmienilem tylko właśnie ilość dawek i wynik jest naprawdę ok. Naradzie nie pyli szyb i sinice nie pojawiają się przy szybie. Zwiększenie mikro chyba pomoglo. Bawilem się w większe makro i wszystko pięknie tylko np nie szlo wybarwic aromatici nawet po podaniu 1ppm fe w tyg, o kondycji dolnych lisci juz nie wpominajac.
Kupilem żelazo ar i mam zamiar dawać od następnego tyg jak po tym będzie wszystko ok. Zelazo ar ma niesamowita wydajność 10ml w 100l podnosi fe o1,7 ppm. Planuje dawać ok 0,3 tej dawki i zwiększać aż do granicy pyłu.
Trwnik jest z glossi rośnie naprawde swietnie , chyba lubi podłoże pezesaczone fosorem heh. Lobelia jest tylko przed aromatica i rośnie średnio co bym nie zrobil. Podobny problem jak z helferi . może coś z moja woda jest na rzeczy bo z nałożeniem probowalem juz chyba wszystkiego heh

Odnośnie planowanej zmiany podłoża to ciągle czekam na wolny czas i nowa szafkę.
Bazalt ktory planowalem dac chyba nie przejdzie. Ostatnio w rogu akwarium wysypalem troche zeby sprawdzić jak działa w praktyce i troche się przerazilem zgrzytem przy wbijaniu roslin. Na subatracie idzie to znacznie szybciej.
Chyba zrobie tak jak mowiles cZyli zostawie z polowe starego podłoża i kupie na gore amazonie - nie ma sensu utrudniać sobie niepotrzebnie zycia tym bardziej ze nawozenie pod tego typu podloze mam w miarę ustawione .taki Restartu będzie bardziej lagodny/bakterie mogą tego nie poczuć jak połowa ich zostanie w podlozu.

Zakup kubla tez odraczam narazie , przyzwyczailem się juz do wewnetrznych filtrow które mam i robota przy duzej masie roslinnej idzie im naprawdę ok. Woda cały czas krysztal i pewnie rosliny tez maja troszkę nh4 gratis.
Jedyne co chce zmienić, to w końcu ulozyc jakos składnię te mała dzungle
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 160l - Maciej L.

Postprzez marcecrisco » Wt 28 paź, 2014

Szkło po ostrym strzyzeniu.
IMG_20141028_185235.jpg

IMG_20141028_185055.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 160l - Maciej L.

Postprzez ZANDAR » Śr 29 paź, 2014

marcecrisco napisał(a):Kupilem żelazo ar i mam zamiar dawać od następnego tyg jak po tym będzie wszystko ok. Zelazo ar ma niesamowita wydajność 10ml w 100l podnosi fe o1,7 ppm. Planuje dawać ok 0,3 tej dawki i zwiększać aż do granicy pyłu.

Co to za żelazo?Piszesz o marce Aqua Rebell?O ile mi wiadomo nie posiada samego nawozu Fe?
Avatar użytkownika
ZANDAR
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 981
Dołączył(a): Pt 04 sie, 2006
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 160l - Maciej L.

Postprzez Pethro » Śr 29 paź, 2014

Widać że tej rotali m. coś nie plaży, ja na twoim miejscu juz bym ją wywalił po co łamac głowe nad czyms co niechce rosnac lepiej to zastąpić :P .
A nie myślałeś by pełzacza dać na tył ? Przy okazji zauważysz że łatwiej go zaczerwienic limitowaniem azotu bez korzeni :lol: u mnie bywał w tedy cały czerwony.
Nie masz już ludwigi pantanal? moja ruszyła dopiero po zasileniu pałeczką nawozową.
Avatar użytkownika
Pethro
Stały bywalec
 
Posty: 323
Dołączył(a): So 27 cze, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 160l - Maciej L.

Postprzez slipknot1989 » Śr 29 paź, 2014

Jesli to fe jest z Eisen Aqua Rebell to zawiera Fe i Mn.
Ładny baniaczek sie zrobil :)
slipknot1989
Stały bywalec
 
Posty: 382
Dołączył(a): Wt 15 sty, 2013
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 160l - Maciej L.

Postprzez marcecrisco » Śr 29 paź, 2014

ZANDAR napisał(a):
marcecrisco napisał(a):Kupilem żelazo ar i mam zamiar dawać od następnego tyg jak po tym będzie wszystko ok. Zelazo ar ma niesamowita wydajność 10ml w 100l podnosi fe o1,7 ppm. Planuje dawać ok 0,3 tej dawki i zwiększać aż do granicy pyłu.

Co to za żelazo?Piszesz o marce Aqua Rebell?O ile mi wiadomo nie posiada samego nawozu Fe?

Posiada. Wysłałem Ci link na pw żeby nie łamać po raz kolejny regulaminu;D

Pethro napisał(a):Widać że tej rotali m. coś nie plaży, ja na twoim miejscu juz bym ją wywalił po co łamac głowe nad czyms co niechce rosnac lepiej to zastąpić :P .
A nie myślałeś by pełzacza dać na tył ? Przy okazji zauważysz że łatwiej go zaczerwienic limitowaniem azotu bez korzeni :lol: u mnie bywał w tedy cały czerwony.
Nie masz już ludwigi pantanal? moja ruszyła dopiero po zasileniu pałeczką nawozową.

Jeszcze sie z nią pobawie chwile zanim dam jej spokój. Rośnie tylko liście są 1/3 z tego co miałem jak ją kupiłem. Chociaż wtedy wygladała jak prawdziwy mutant.
Dzięki. Z przesunięciem pełzacza fajny pomysł. mógłbym wtedy zrobić jeszcze większą kępę taką ala Adams750 hehe. Rotundifolia poszła by wtedy w kąt przed filtry z lewej strony i idealnie by je zasłaniała. Myśle nad usunięciem rotali green z prawej strony i zrobieniu tam więcej miejsca dla p. stellaty który teraz jest troche ściskany pomiędzy tą rotale z tyłu i althernatere z przodu.
Ogólnie z centralnej części szkła jestem w miare zadowolony to z bokami musze coś zrobić.
Z limitowaniem azotu fajna sprawa sam niedawno stosowałem ale przegiąłem i miałem zachamowanie wzrostu i problemy z dolnymi liścmi - chociaż musze przyznać że taka jazda po krawędzi z balansowaniem koło 5 ppm NO3 to fajna emocjonująca zabawa :D
No i wielkość i pełzacza przy 5 i 15 NO3 w wodzie to dwie różne rośliny można powiedzieć. Widać to jak porówna się fotki jak limitowałem NO3 i teraz.
tak btw W tej chwili najlpeszym wskaźnikiem NO3 w szkle jest aromatica NO3 zchodzi poniżej 10 robi się pięknie purpurowa. Strzał 7 ppm i skok do powiedzmy 15 ppm lekko zielenieje na dzień dwa. Podobnie Valichi z tym że ona u mnie przestaje rosnąć przy NO3 pow 15.
Nawoże teraz tak że 3-4 dni po podmianie ( wtedy idą dwie dawki makro) rośliny rosą szybko ale są bardziej zielone (czwartek-niedziela), wtedy niczego nie limituje.
Od niedzieli leci już tylko mikro i krzaki stają się w drugiej połowie tygodnia bardziej wybarwione - Taka wariacja nielimitująco/limitująca jest dla mojego szkła najlepsza.
Pantanal wpadł w regres i poszedł na tył koło filtrów i dyfuzora CO2. Puszczała nawet odrosty boczne i myślałęm że bedzie dobrze ale widać że jest delikatniutka i coś jej nie do końca u mnie pasuje.
Najważniejsze że Valichii ładnie rośnie. może za miesiąc kępa wróci do pierwotnego stanu.

slipknot1989 napisał(a):Jesli to fe jest z Eisen Aqua Rebell to zawiera Fe i Mn.
Ładny baniaczek sie zrobil :)


Tak dokładnie o to mikro chodzi.
Dzięki ironia losu jest taka że jak miałem dużo czasu dla szkła to niepotrafiłem wyczuć nawożenia. Teraz z nawożeniem nie ma problemu i wszystko rośnie tylko nie mam czasu żeby zadbać o aranż hehe. Ale w listopadzie planuje reaorganizacje przy wymianie podłoża. Może wtedy uda się po raz pierwszy zrobić coś przemyślanego w tym szkle.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 160l - Maciej L.

Postprzez marho760816 » N 02 lis, 2014

Jednak zmieniasz podłoże?
Avatar użytkownika
marho760816
Zainteresowany tematem
 
Posty: 285
Dołączył(a): N 01 lip, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 160l - Maciej L.

Postprzez marcecrisco » N 02 lis, 2014

marho760816 napisał(a):Jednak zmieniasz podłoże?

Tak, ale wybralem opcje latwiejsza czyli zostawie część starego i na to dam amazonie. Nie strace wtedy bakterii z podłoża ktore żyją tam już dwa lata. Będzie taki pol restart. Nie chce nadwyrezac tego mini ekosystemu który zaczął ostatnio naprawde fajnie funkcjonować i to tylko na filtracji z powerheada i gąbki 25cm x10cm.

W szkle zwiekszylem czas swicenia na 10-11h dzien z 7-8h
i daje po 1 ml eisen ar dziennie( 0,6ppm tyg) oprócz mikro. Narazie przyniosło to fajne efekty np. Didiplis ma super pomarańczowy kolor i krzaki ładnie odbiły po przycince. Pelzacz pięknie się krzewi.
Nie wiem czy to zasluga wydłużonego swiatla czy żelaza ale zaczęła rosnąć lobelia cardinalis i ludvigia c v pantanal puscila ladnego odrosta. Macrandra mini type 2 tez lepiej wyglada.
Valichii i macrandra normalna stoją praktycznie w miejscu. Ciekawie mnie czy jak nowe podloze zbije KH to zaczna rosnac. Patrząc na inne krzaki w szkle w tym momencie wykluczam w ich przypadku problem z nawozeniem, a nie chce mi się tego sprawdzac i mieszać znowu nawożenia tylko dla nich.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 160l - Maciej L.

Postprzez marcecrisco » Cz 06 lis, 2014

Fotka z dzisiaj. Ostatnia przed wymiana podłoża w najbliższą sobotę.
Wyciagnalem rosliny z akwa i było tego dwa i pol wiaderka.
Czekają do soboty na ponowne zasadzenie.
IMG_20141106_145611.jpg

IMG_20141106_164550.jpg

IMG_20141102_172213.jpg

IMG_20141102_182953.jpg

I bez roślin ale glonojady na przedniej szybie chyba nic nie zauważyły
IMG_20141106_165353.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 160l - Maciej L.

Postprzez marcecrisco » Pn 10 lis, 2014

Fotka szkła po restarcie. Ogólnie zmienilem kierunek.
Teraz aranzacja jest na roślinach które sprawiały mi ostatnio najwiecej radosci. Posadzilem pod pelzaczem i miejscami na trawniku kryptokoryne myślę ze może zrobić fajny efekt miedzy glosia i umbrosum. Ze starych roślin zostały; L. Aromatica, D. Diandra, Glossia, Lobelia cardinalis, M. Umbrosum, i Pelzacz. Wszystko wymaga zageszczenia, jednak nie chce naradzie nic ciąć zeby krzaki się przyjęły. Z fauny są brzanki mszyste i pretniki karlowate., jeszcze ich nie widać bo się aklimatyzuja.
IMG_20141110_213952.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Roślinne - archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron